Pośrodku północnego Atlantyku do startu przygotowuje się nowa destylarnia, położona na malutkich Wyspach Owczych – zaś wyspiarze rozglądają się za chcącymi zainwestować swoje pieniądze entuzjastami whisky i ginu z całego świata.

Słony, wietrzny i wilgotny klimat tych izolowanych wysp jest optymalny dla procesu maturacji whisky. Posługując się na potrzeby maturacji whisky konceptem tradycyjnych suszarni, zwanych opnahjallur, wypracowanych przez stulecia na użytek suszenia i przechowywania żywności, whisky będzie przechowywana w środowisku w którym suszone i dojrzewane były ryby i mięso. Proces ten był możliwy dzięki wykorzystaniu wilgotnego i słonego mikroklimatu panującego wokół archipelagu, powstającego dzięki przepływającemu w pobliżu Prądowi Północnoatlantyckiemu. Zapewnia on również trwającą tam cały rok, stabilną temperaturę.
Zakład Faer Isles Distillery, będzie jedną z najbardziej na północ wysuniętych destylarni whisky i ginu, na świecie. Używając wodorostów jako jednego z podstawowych składników oraz opierając się na lokalnych botanikach, destylarnia chce osiągnąć wyjątkowy, złożony z morskich nut, wytrawny gin.
Kampania crowdfundingowa wystartowała i błyskawicznie zebrała 600 tys. euro. Ponad 500 nowych udziałowców znaleziono w niespełna dwa tygodnie. Teraz to oni namawiają innych chętnych z całego świata na dołączenie do akcji. Akcji, która nie była promowana poza Wyspami Owczymi a mimo to, akcje te zostały nabyte przez obywateli ponad 25 krajów.
Za projekt odpowiedzialni są lokalni entuzjaści whisky pospołu z Heinim Zachariassenem, założycielem i Prezesem Vivino, największego on-line sprzedawcy wina. Mają oni zapewnione wsparcie międzynarodowych specjalistów z branży.
Za wytworzenie rzemieślniczego rumu odpowiedzialny został niemiecki specjalista: Müller Brennereianlagen, rum powinien być dostępny od maja tego roku a jego produkcja rozpocznie się latem 2021 r..
Za wyposażeniem destylarni stoi LH Stainless (Speyside Copper Works).
Miejsce do założenia destylarni umiejscowiono niedaleko wikińskiej osady Kvívík. 24 000 m2 zostało nabyte celem wybudowania: destylarni, magazynów i Centrum dla zwiedzających
Faer Isles Distillery pozwala nabywcom akcji na posługiwanie się w rozliczeniu kryptowalutami. Jest to najprawdopodobniej pierwsza na świecie tego typu akcja w której bierze udział taki podmiot jak destylarnia. Firma wprowadza również pewnego rodzaju ferment w branży whisky, posługując się technologią blockchain. Planowana jest w przyszłości zamiana akcji przedsiębiorstwa w bezpieczne tokeny, które następnie będą mogły być zbywane w krypto wymianach!

Więcej: www.faer.io/invest-in-faer

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail