Na rynku debiutuje nowa seria produktów Toruńskich Wódek Gatunkowych – Nalewki Toruńskie w czterech odmianach: wiśnia, aronia, czarna porzeczka, czerwona porzeczka. Powstały w oparciu o starą rodzinną recepturę doktora Grzegorza Russaka. Jak informuje producent: „Najważniejsze w naszych nalewkach są owoce – słodkie, dojrzałe i przedniej jakości. Umieściliśmy je w dębowych kadziach, zalaliśmy alkoholem i czekaliśmy kilka miesięcy, aż oddadzą jemu swój aromat i smak, wzbogacony szlachetnym posmakiem dębowego drewna. Aby wydobyć z owoców całe ich dobro po oddzieleniu alkoholu zgodnie ze sztuką zasypaliśmy je cukrem i znów czekaliśmy, aż puszczą swój sok zmieszany z zawartym w nich alkoholem. W końcu dokładnie wycisnęliśmy owoce, aby wydobyć z nich ostatnie krople drogocennego soku. Połączyliśmy to w jedną, doskonałą całość.
Nalewki Toruńskie to trunki naturalne, szlachetne w smaku i niepowtarzalne, bowiem każdego roku owoc nawet z tego samego drzewa czy krzewu będzie inny. I o to właśnie chodzi w naturze”.
Więcej o tradycyjnych polskich nalewkach pisze dr Grzegorz Russak:
„Przez całe wieki w pałacach, dworkach i wiejskich chatach robiono nalewki. Sztuką było zamknięcie w szkle kolorów, smaków i aromatów natury. Tradycyjna polska kuchnia byłaby niepełna bez nalewek, które w całym swoim bogactwie odmian są ściśle związane z obszarem I Rzeczypospolitej – państwa wielu narodów. Każdy dom posiadał swoje pilnie strzeżone tajemnice produkcji nalewek, każda z nich była inna. Nasi przodkowie pili najczęściej nalewki o mocy 25-28% zawartości alkoholu. Takie słabsze trunki chętniej też pijały białogłowy”.