Brown-Forman przywraca miastu Louisville kolejną destylarnię bourbona. W słynnym Whiskey Row – częściowo zachowanym ciągu dawnych budynków przy West Main Street, w których przed prohibicją mieściły się gorzelnie, składy beczek i bary – otwarta zostanie destylarnia na potrzeby marki Old Forester. Projekt ma być gotowy w 2016 roku, pochłonie 30 mln dolarów, a destylarnia otwarta będzie dla zwiedzających. Warto tu przypomnieć, że na początku 2014 roku również w historycznej części Louisville, niemal po sąsiedzku, mikrodestylarnię i centrum dla zwiedzających otworzyła firma Heaven Hill z marką Evan Williams – historycznie związaną z miastem.
The Old Forester Distillery ma być pełnowymiarową destylarnią, z własnymi kadziami do zacierania i fermentacji zboża, alembikami, składem beczek, a nawet linią do rozlewania i butelkowania oraz małym zakładem bednarskim. Inwestycja ma podwoić dotychczasową produkcje bourbona Old Forester. Gorzelnia zajmie budynki 117 i 119 przy West Main Street, pochodzące z 1857 roku i służące wówczas jako magazyn whiskey. Historycznie pierwszy z budynków był wynajmowany przez Brown-Forman w latach 1900-1919. Obydwa zostały wykupione przez koncern na własność.
Old Forester został stworzony przez George’a Garvina Browna w 1870 roku właśnie w Louisville. Jest to najstarsza marka Kentucky Straight Bourbon (początkowo jako Old Forrester – przez podwójne „r” – dla uczczenia pamięci generała wojny secesyjnej Nathana Bedforda Forrestera). George Garvin Brown w 1902 roku dał początek konsorcjum gorzelni Brown-Forman Corporation. W nazwie stosuje się szkocką pisownię Bourbon Whisky, nie tradycyjne amerykańsko-irlandzkie whiskey. Produkowany nieprzerwanie, także w latach 1920-1933, kiedy w okresie prohibicji jako jedna z zaledwie dziesięciu marek bourbona był dopuszczony do sprzedaży na receptę w aptekach. Jest bardziej żytni niż większość bourbonów, skład stanowią: 72% kukurydza, 18% żyto i 10% słodowany jęczmień, a proces fermentacji zacieru trwa do tygodnia. Podstawowa wersja Old Forester Classic, starzona cztery lata, ma 43%, o kwiatowym aromacie, w smaku czuć owoce cytrusowe, drewno, słodycz świeżych ziaren kukurydzy, a także ostre nuty politury. Jest też mocniejsza wersja Old Forester Signature (50%) oraz bardzo wysoko oceniany Old Forester Birthday Bourbon, który wprowadzono w krótkich seriach w 2002 roku, ma 47,5% i bardziej złożony, łagodniejszy smak. Okazjonalnie wypuszczany jest też w krótkich seriach dwunastoletni Old Forester.