Podole Wielkie i AleBrowar wprowadzają nowe piwne okowity

El Fruto, Salty Barbara i Rowing Jack – to nazwy trzech nowych piwnych okowit powstałych dzięki kooperacji rzemieślniczej gorzelni Podole Wielkie i lęborskiego AleBrowaru. Alkohole powstały w wyniku destylacji pełnowartościowych piw o tych samych nazwach. Trunki, wytworzone w krótkich seriach, właśnie trafiły do punktów sprzedaży detalicznej w całej Polsce. To już drugi wspólny projekt tego typu Podola Wielkiego i AleBrowaru w tym roku.

Gorzelnia rzemieślnicza w Podolu Wielkim koncentruje się na tworzeniu wódek i okowit z surowców pochodzących z własnego gospodarstwa. Producent słynie z wysokoprocentowych alkoholi powstających m.in. z ziemniaków, pszenicy, jęczmienia i żyta. Gorzelnia nie zamyka się jednak na współpracę z innymi podmiotami. Kiedy Michał Paszota, właściciel i gorzelnik w Podolu Wielkim poznał Michała Saksa, CEO AleBrowaru, zlokalizowanego w odległości zaledwie 20 km od Podola Wielkiego, wiadomo było, że tylko kwestią czasu będzie ich pierwszy wspólny projekt.
W maju tego roku, Podole Wielkie i AleBrowar wprowadziły na rynek swoje wspólne, debiutanckie, wysokoprocentowe alkohole powstałe w efekcie destylacji pełnowartościowych piw. Okowity Crazy Mike i Smoky Joe Hard Bride odniosły wizerunkowy i komercyjny sukces, co dodatkowo zmotywowało oba podmioty do kolejnych wspólnych przedsięwzięć. Nie trzeba było więc długo czekać na kolejny projekt. Tym razem na okowity zamieniono piwa: El Fruto, Salty Barbara i Rowing Jack.
Premierę trunków zorganizowano na terenie gorzelni w Podolu Wielkim, podczas której Michał Paszota i Michał Saks opowiedzieli o swoim projekcie, zdradzali tajniki produkcji i odpowiadali na pytania gości. Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić gorzelnię oraz prześledzić proces powstawania okowit. Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja nowych alkoholi serwowanych w towarzystwie dań przygotowanych przez Pawła Wątora, szefa kuchni gdańskiej restauracji ELIKSIR.
– Cieszę się, że znowu to zrobiliśmy, współpraca z AleBrowarem to wielka przyjemność, a dla nas ciekawe wyzwanie – powiedział podczas premiery nowych piwnych okowit Michał Paszota, właściciel gorzelni Podole Wielkie. – Zawsze, kiedy przyjeżdżają piwa z AleBrowaru do destylacji (4000 litrów), jest lekki stres. No bo co się stanie, jak nie wyjdzie. Na szczęście (znowu) jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, dodaje Paszota.
Tym razem destylowano piwa uwarzone w stylach: IPA (Rowing Jack), Gose (Salty Barbara) i Hazy Juicy Double IPA (El Fruto). W rezultacie powstały okowity o mocy 42%. Alkohole rozlano do charakterystycznych dla marki Podole Wielkie butelek po pojemności 700 ml z etykietami, których wzór został przeniesiony z piw. Trunki stworzono w limitowanych wersjach: Rowing Jack – 274 butelki, Salty Barbara – 325 butelek i El Fruto – 544 butelki.
– Celowo wybraliśmy jedno piwo bardziej klasyczne, IPA, oraz dwa mocno owocowe, powiedział Michał Saks, CEO w AleBrowar. – Zależało nam, aby uzyskać ciekawe i zróżnicowane okowity. – I to się udało, trudno pomylić ze sobą te alkohole, dodaje Saks.
Wszystkie trzy nowe okowity dostępne będą w wybranych sklepach specjalistycznych z alkoholem. Sugerowana cena detaliczna to 219,99 zł za butelkę.

Marcin Młodożeniec

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.