12 września zaprezentowano w Warszawie projekt wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości – Stock Prestige Bartender VR League. To rozgrywany na licencji firmy VR Factory turniej dla barmanów amatorów oraz profesjonalistów, którzy rywalizować będą o atrakcyjne nagrody, a przy okazji będą mieli okazję sprawdzić wiedzę na temat receptur i podszkolić swoje umiejętności w świecie wirtualnym. Uczestnicy prezentacji mieli możliwość samodzielnie przetestować „wirtualny bar”. Trzeba przyznać, że swobodne poruszanie się w nim wymaga dużej wprawy i doświadczenia w mieszaniu koktajli. Trzeba szybko dobierać składniki, odmierzać proporcje bez posługiwania się miarką barową, szejkować itd. Dla młodego adepta sztuki barmańskiej będzie to doskonały trening.


W październiku zostaną rozegrane turnieje pierwszej edycji Stock Prestige Bartender VR League w miastach: Gdańsk, Kraków i Warszawa. Projekt został podzielony na dwa etapy. Obecnie uczestnicy mogą zgłaszać się do eliminacji, które odbywają się na stronie www.stockprestigebartendervrleague.pl za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. W kolejnym etapie, tj. turniejach głównych, weźmie udział 32 barmanów w każdym z miast. Dla blisko stu osób, które nie zakwalifikują się do turniejów głównych, przewidziano turnieje towarzyskie, również przy wykorzystaniu technologii VR. Po ostatnim etapie rozgrywanym w Warszawie zostanie rozegrany finał finałów, gdzie zmierzą się ze sobą zwycięzcy z: Gdańska, Krakowa i Warszawy. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody takie jak: Laptopy VR Ready, czy zestawy wirtualnej rzeczywistości.
Stock Prestige Bartender VR League to pierwszy w światowej historii barmaństwa cykl turniejów dla amatorów i profesjonalnych barmanów rozgrywany w formule eSportowej, przy wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, realizowany w oparciu o licencjonowaną przez firmę VR Factory dedykowaną aplikację Bartender VR League. Połączenie VR i stworzonej przez firmę VR Factory aplikacji pozwala uczestnikom przenieść się do w pełni wyposażonego, wirtualnego baru, gdzie rywalizują między sobą przygotowując koktajle. Kluczem do sukcesu i wygranej jest przede wszystkim sprawność oraz szybkość w realizacji konkursowych receptur. Aplikacja turniejowa została zainspirowana pierwszym na świecie wirtualnym symulatorem pracy barmana Bartender VR Simulator, opracowanym przez firmę VR Factory we współpracy z sześciokrotnym mistrzem świata barmanów, Tomaszem Małkiem. Projekt ten został nagrodzony w tym roku na największej konferencji branżowej Game Developers Conference w San Francisco jako jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie aplikacji wirtualnej rzeczywistości w kategorii „Trening – Edukacja”, jak i znalazł się w światowym finale VR Avards na najlepszą i najbardziej innowacyjną aplikację wirtualnej rzeczywistości w kategorii „VR Education of the year”.
Więcej szczegółów na temat Stock Prestige Bartender VR League można znaleźć na stronie www.spbvrl.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail