12 września zaprezentowano w Warszawie projekt wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości – Stock Prestige Bartender VR League. To rozgrywany na licencji firmy VR Factory turniej dla barmanów amatorów oraz profesjonalistów, którzy rywalizować będą o atrakcyjne nagrody, a przy okazji będą mieli okazję sprawdzić wiedzę na temat receptur i podszkolić swoje umiejętności w świecie wirtualnym. Uczestnicy prezentacji mieli możliwość samodzielnie przetestować „wirtualny bar”. Trzeba przyznać, że swobodne poruszanie się w nim wymaga dużej wprawy i doświadczenia w mieszaniu koktajli. Trzeba szybko dobierać składniki, odmierzać proporcje bez posługiwania się miarką barową, szejkować itd. Dla młodego adepta sztuki barmańskiej będzie to doskonały trening.


W październiku zostaną rozegrane turnieje pierwszej edycji Stock Prestige Bartender VR League w miastach: Gdańsk, Kraków i Warszawa. Projekt został podzielony na dwa etapy. Obecnie uczestnicy mogą zgłaszać się do eliminacji, które odbywają się na stronie www.stockprestigebartendervrleague.pl za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. W kolejnym etapie, tj. turniejach głównych, weźmie udział 32 barmanów w każdym z miast. Dla blisko stu osób, które nie zakwalifikują się do turniejów głównych, przewidziano turnieje towarzyskie, również przy wykorzystaniu technologii VR. Po ostatnim etapie rozgrywanym w Warszawie zostanie rozegrany finał finałów, gdzie zmierzą się ze sobą zwycięzcy z: Gdańska, Krakowa i Warszawy. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody takie jak: Laptopy VR Ready, czy zestawy wirtualnej rzeczywistości.
Stock Prestige Bartender VR League to pierwszy w światowej historii barmaństwa cykl turniejów dla amatorów i profesjonalnych barmanów rozgrywany w formule eSportowej, przy wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, realizowany w oparciu o licencjonowaną przez firmę VR Factory dedykowaną aplikację Bartender VR League. Połączenie VR i stworzonej przez firmę VR Factory aplikacji pozwala uczestnikom przenieść się do w pełni wyposażonego, wirtualnego baru, gdzie rywalizują między sobą przygotowując koktajle. Kluczem do sukcesu i wygranej jest przede wszystkim sprawność oraz szybkość w realizacji konkursowych receptur. Aplikacja turniejowa została zainspirowana pierwszym na świecie wirtualnym symulatorem pracy barmana Bartender VR Simulator, opracowanym przez firmę VR Factory we współpracy z sześciokrotnym mistrzem świata barmanów, Tomaszem Małkiem. Projekt ten został nagrodzony w tym roku na największej konferencji branżowej Game Developers Conference w San Francisco jako jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie aplikacji wirtualnej rzeczywistości w kategorii „Trening – Edukacja”, jak i znalazł się w światowym finale VR Avards na najlepszą i najbardziej innowacyjną aplikację wirtualnej rzeczywistości w kategorii „VR Education of the year”.
Więcej szczegółów na temat Stock Prestige Bartender VR League można znaleźć na stronie www.spbvrl.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail