W listopadowym numerze „Rynków Alkoholowych” ukazała się recenzja książki Łukasza Gołębiewskiego pt. „Irlandzka Whiskey” (M&P, Marki 2017). Autor recenzji pisze:
Jeszcze w 2017 roku serię „Świat Wykwintnych Alkoholi” wydawaną przez M&P Uzupełniła licząca 104 strony książka „Irlandzka Whiskey” autorstwa Łukasza Gołębiewskiego. Tytuł oczywiście wskazuje i determinuje temat przewodni tej publikacji. Niemniej jednak dowiemy się tu także czegoś ciekawego o innych trunkach rodem z Zielonej Wyspy – pojawia się również poitin (określany mianem miejscowego samogonu), są kremy kawowe, jest miód pitny i oczywiście piwo.
Podróż szlakiem irlandzkich destylarni, zarówno tych starych, jak i nowych, to marzenie wielu koneserów „złotego trunku”. Książka Łukasza Gołębiewskiego to z kolei znakomity przewodnik po irlandzkiej whiskey, której historia wytwarzania rozpoczęła się prawdopodobnie wcześniej, niż jej bardziej znanej szkockiej kuzynki. Zresztą pisanie dziś o przeszłości Irlandii bez „złotego trunku”, jest już zadaniem niemalże niemożliwym. Przy okazji podróży po destylarniach, odwiedzić możemy też inne charakterystyczne dla tej wyspy miejsca. Bo kraj to przecież niezwykły i piękny! Nie pozostaje nic innego, jak ruszać w podróż, a książka „Irlandzka Whiskey” zmieści się w każdym plecaku bez problemu.