Rum Fest w kubańskim rytmie

Muzyka, zabawa, tańce, dużo kolorów, rum, cachaça, dania kuchni karaibskiej, lody o smaku mojito, sok wyciskany z trzciny cukrowej, koktajle, pokazy foodpairingu, sesje cygarowe, akademia rumu, szkoła koktajlowa – oto atrakcje pierwszej edycji Rum Fest WWA.

Impreza odbyła się w przestrzeni Babka do Wynajęcia przy Rondzie Babka w Warszawie, świetnym punkcie komunikacyjnym i dostatecznie przestronnym na taką imprezę, z ogródkiem, gdzie mogły rozstawić się stragany z jedzeniem. Na parterze scena główna i pokazy oraz sklep festiwalowy i koktajle, a na piętrze stoiska wystawców. Obecni byli: CEDC z markami Appleton Estate i Mount Gay, Dictador, Festiwal Cachaça z selekcją kraftowych brazylijskich trunków, The Last Port, MV Poland z marką Angostura, United Beverages z rumami Brugal i Kraken, Pinot, Captain Morgan, Bacardi, Diageo z rumami Zacapa. Kilku dystrybutorów rumów zabrakło, nie było na festiwalu m.in.: M&P, Tudor House, Galerii Whisky, Toorank Polska czy Whisky Embassy, w związku z czym na degustację rumów wystarczał jeden dzień. Impreza zaczynała się o 16., część degustacyjna trwała do 22., a potem koncerty Rey Ceballo & Tripulacion Cubana, zabawa i tańce.
Niewiele było nowych rumów. Dopisali natomiast goście ze świata, warsztaty prowadzili m.in.: Daniele Biondi, Ian Burrell, Ruben Maduro, Milton Lima, Duane Dove, Joseph Seeletso, Ivan de Fonlcare, Maxine Gawron czy czarująca Letícia Nöbauer, a także polscy barmani, sommelierzy, dystrybutorzy i brand ambasadorzy, m.in.: Janusz Lemiesz, Adrian Szpadzik, Piotr Sajdak, Emil Oponowicz, Rafał Nawrot, Jerzy Kruk, Patryk Kozyra, Leszek Wedzicha, Patryk Kowalski, Mateusz Zabiegaj, Dawid Typa, o cygarach opowiadał Tomasz Sroka.
Dopisała publiczność, mimo iż o imprezie było niewiele informacji, do końca nie było wiadomo, kto będzie się wystawiał. W cenie biletu goście dostawali kieliszek, mini-informator (bez spisu wystawców), trzy żetony na bezpłatne rumy i jeden żeton na koktajl powitalny. Nie na każdym stoisku były bezpłatne rumy, więc żetony na niewiele wystarczały, ale wystawcy na ogół hojnie traktowali zainteresowanych rumem. Można było korzystać z bezpłatnych napojów z oferty Coca-Cola, niestety, woda w lodówce skończyła się bardzo szybko i już nie została uzupełniona, brakowało też wody do płukania kieliszków. Klimatyzacja była bardzo mało wydajna, a temperatura wraz z promilami na sali rosła. Mimo kilku mankamentów, impreza była udana, radosna karaibska atmosfera, kubańskie rytmy i rum sprawiły, że festiwal opuszczaliśmy roztańczonym krokiem.

Aqua Vitae rekomenduje
Najciekawsze nowości (oceny od 90/100)

Poz. Marka Gatunek Kraj Dystrybutor Ocena
1. Monymusk 9YO 2010 EMB Habitation Velier rum Martynika Last Port 96,0
2. Dictador Best of 1981 ex-B142 36YO rum Kolumbia Dictador 94,5
2. Worthy Park  Quatre Vins 2013 rum Jamajka Last Port 94,5
3 Mount Gay 1703 Master Select 2018 10YO rum Barbados CEDC 94,0
4 Piragibana 2012 cachaça Brazylia Festiwal  Cachaça 93,5
5 Chamarel 4YO 2014 rum Mauritius Last Port 92,5
5 Botucal No 3 Pot Still Rum 2010 rum Wenezuela Pinot 92,5
6 Reserva do Zito de Ipê cachaça Brazylia Festiwal  Cachaça 90,5
7 A. Michler Overproof rum Jamajka/Trynidad Pinot 90,0
7 Angostura No 1 rum Trynidad MV Poland 90,0
7 About Brasil Gold cachaça Brazylia Festiwal  Cachaça 90,0
7 Transcontinental Guadelupe 2013 rum Gwadelupa Last Port 90,0
Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!
Zniżka EARLY BIRD -10% do 31 marca.

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.