Rum Fest w kubańskim rytmie

Muzyka, zabawa, tańce, dużo kolorów, rum, cachaça, dania kuchni karaibskiej, lody o smaku mojito, sok wyciskany z trzciny cukrowej, koktajle, pokazy foodpairingu, sesje cygarowe, akademia rumu, szkoła koktajlowa – oto atrakcje pierwszej edycji Rum Fest WWA.

Impreza odbyła się w przestrzeni Babka do Wynajęcia przy Rondzie Babka w Warszawie, świetnym punkcie komunikacyjnym i dostatecznie przestronnym na taką imprezę, z ogródkiem, gdzie mogły rozstawić się stragany z jedzeniem. Na parterze scena główna i pokazy oraz sklep festiwalowy i koktajle, a na piętrze stoiska wystawców. Obecni byli: CEDC z markami Appleton Estate i Mount Gay, Dictador, Festiwal Cachaça z selekcją kraftowych brazylijskich trunków, The Last Port, MV Poland z marką Angostura, United Beverages z rumami Brugal i Kraken, Pinot, Captain Morgan, Bacardi, Diageo z rumami Zacapa. Kilku dystrybutorów rumów zabrakło, nie było na festiwalu m.in.: M&P, Tudor House, Galerii Whisky, Toorank Polska czy Whisky Embassy, w związku z czym na degustację rumów wystarczał jeden dzień. Impreza zaczynała się o 16., część degustacyjna trwała do 22., a potem koncerty Rey Ceballo & Tripulacion Cubana, zabawa i tańce.
Niewiele było nowych rumów. Dopisali natomiast goście ze świata, warsztaty prowadzili m.in.: Daniele Biondi, Ian Burrell, Ruben Maduro, Milton Lima, Duane Dove, Joseph Seeletso, Ivan de Fonlcare, Maxine Gawron czy czarująca Letícia Nöbauer, a także polscy barmani, sommelierzy, dystrybutorzy i brand ambasadorzy, m.in.: Janusz Lemiesz, Adrian Szpadzik, Piotr Sajdak, Emil Oponowicz, Rafał Nawrot, Jerzy Kruk, Patryk Kozyra, Leszek Wedzicha, Patryk Kowalski, Mateusz Zabiegaj, Dawid Typa, o cygarach opowiadał Tomasz Sroka.
Dopisała publiczność, mimo iż o imprezie było niewiele informacji, do końca nie było wiadomo, kto będzie się wystawiał. W cenie biletu goście dostawali kieliszek, mini-informator (bez spisu wystawców), trzy żetony na bezpłatne rumy i jeden żeton na koktajl powitalny. Nie na każdym stoisku były bezpłatne rumy, więc żetony na niewiele wystarczały, ale wystawcy na ogół hojnie traktowali zainteresowanych rumem. Można było korzystać z bezpłatnych napojów z oferty Coca-Cola, niestety, woda w lodówce skończyła się bardzo szybko i już nie została uzupełniona, brakowało też wody do płukania kieliszków. Klimatyzacja była bardzo mało wydajna, a temperatura wraz z promilami na sali rosła. Mimo kilku mankamentów, impreza była udana, radosna karaibska atmosfera, kubańskie rytmy i rum sprawiły, że festiwal opuszczaliśmy roztańczonym krokiem.

Aqua Vitae rekomenduje
Najciekawsze nowości (oceny od 90/100)

Poz. Marka Gatunek Kraj Dystrybutor Ocena
1. Monymusk 9YO 2010 EMB Habitation Velier rum Martynika Last Port 96,0
2. Dictador Best of 1981 ex-B142 36YO rum Kolumbia Dictador 94,5
2. Worthy Park  Quatre Vins 2013 rum Jamajka Last Port 94,5
3 Mount Gay 1703 Master Select 2018 10YO rum Barbados CEDC 94,0
4 Piragibana 2012 cachaça Brazylia Festiwal  Cachaça 93,5
5 Chamarel 4YO 2014 rum Mauritius Last Port 92,5
5 Botucal No 3 Pot Still Rum 2010 rum Wenezuela Pinot 92,5
6 Reserva do Zito de Ipê cachaça Brazylia Festiwal  Cachaça 90,5
7 A. Michler Overproof rum Jamajka/Trynidad Pinot 90,0
7 Angostura No 1 rum Trynidad MV Poland 90,0
7 About Brasil Gold cachaça Brazylia Festiwal  Cachaça 90,0
7 Transcontinental Guadelupe 2013 rum Gwadelupa Last Port 90,0
Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.