Aby oddzielić się od historii czarnej pracy niewolniczej na Karaibach, Maison Ferrand, właściciel marki Plantation, postanowiło zmienić nazwę dla swoich prestiżowych rumów. „Nie chcemy być kojarzeni z ponurą historią niewolnictwa” – mówi Alexandre Gabriel, twórca i master blender marki Plantation. Polskim dystrybutorem rumów Plantation jest Pinot Wine & Spirits.

Komentarze

Komentarze

  1. Informuję, że nastąpi zmiana nazwy rumów Plantation w przyszłym roku ale tylko na rynek amerykański!!! Nowa nazwa nie jest jeszcze znana.
    Zmiana nazwy jest związana ze wspieraniem i solidarnością z ruchem Black Lives Matter #BLM i jest podyktowana faktem, że nazwa Plantation może być odbierana jako obraźliwa w USA, gdyż może być kojarzona z niewolnictwem.

  2. Naprawdę już niektórym zaczyna być mocno nierówno pod sufitem. Skoro firma, która nie miała ani jednej plantacji czy niewolników zmienia nazwę, to ciekawe jak zachowa się marka Captain Morgan? Heniek miał 3 plantacje i 129 niewolników.

    • Zgadzam się, to jakby teraz w imię politycznej poprawności, udawać, że nie było niewolnictwa, plantacji i rzezi Indian. Historia jest historią, a udawanie, że czegoś nie było, to kiepski pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail