Six Seasons Distillery to spółka prowadząca restaurację w Warszawie w przestronnym przeszklonym nowoczesnym budynku przy ul. Suwak 3, gdzie na jednym z pięter powstała destylarnia ginu w trzech miedzianych alembikach Kothe o mocy produkcyjnej 30 tys. butelek miesięcznie. Produkcja ginu Six Seasons została stokenizowana w ramach emisji na platformie Mosaico, w 2021 roku udało się zebrać ok. 1,5 mln zł.
Projekt firmuje Grzegorz Młynarski. Pracował jako restaurator, zajmował się muzyką, klubami jazzowymi. Od 2010 roku z sukcesem działa w branży alkoholowej w Afryce, gdzie wraz ze wspólnikiem Blaise Menuet produkuje grog w Gaia Spirits na Wyspie św. Mikołaja (São Nicolau), należącej do archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Mają tam uprawy trzciny cukrowej, robią grog ze świeżo wyciśniętego soku z trzciny, według lokalnych receptur, w tym także starzony.
Grog przypomina cachaça, clairin czy rhum agricole. To bardzo aromatyczny lokalny mocny trunek, wyrabiany na prostych alembikach. Grzegorz Młynarski odpowiada także za projekt Beczki św. Mikołaja w którym Budują leżakownię grogu – 600 mkw. podziemnej przestrzeni. W roku 2022 w procesie tokenizacji dążą do zebrania milion euro na budowę leżakowni grogu i skup grogu od lokalnych destylarni.
Six Seasons Distillery to restauracja z kuchnią inspirowaną podróżami po świecie z wyraźną nutą afrykańską, destylarnia, bar, przestrzeń szkoleniowa – razem 770 mkw., w tym w piwnicach mała leżakownia do finiszowania ginu. Wyposażenie destylarni to trzy miedziane aparaty Kothe, jeden do produkcji ginu z kotłem 200 l i koszami do botaników, dwa o pojemności po 150 l do produkcji aromatów. W 2022 roku firma zakontraktowała w destylarni Surwin własną wódkę żytnią, w planach są też wódki z ziemniaka oraz z połączenia pszenicy z kukurydzą.
Pierwszy gin Six Seasons Distillery zabutelkowano we wrześniu 2022, ma aromaty wyraźnie cytrusowe, powstał kontraktowo w Drake Distillery. Kolejne powstaną już we własnej destylarni.
Alembiki czekające na instalację