8 listopada w rezydencji Ambasadora Wielkiej Brytanii, odbyła się prezentacja ginów z destylarni Trevethan. Firma powstała w 2015 roku, ale rodzinne tradycje i receptury sięgają 1929 roku, kiedy Norman Trevethan rozpoczął destylację ginu w Port Eliot w Kornwalii.
– Jesteśmy świadkami wielkiej ekspansji ginu, który obecnie ma już 35% rynku mocnych alkoholi w Wielkiej Brytanii, wyprzedził whisky i wódkę. Gin to trunek narodowy Brytyjczyków – mówił Marc Megilley z Trevethan Distillery.
W 2014 roku rodzina Trevethan podjęła próbę odtworzenia dawnej receptury na małym eksperymentalnym aparacie. Wśród botaników są głównie zioła i korzenie rosnące w Kornwalii, a także kwiaty – czarny bez czy kolcolist. Obecnie mają dwa alembiki po 350 l. Mistrzem destylacji jest John Hall, rocznie produkują 62400 l ginu.
Firma ma w ofercie cztery rodzaje ginu. Klasyczny Trevethan Cornish Gin (43%), w stylu London Dry, o silnych aromatach jałowca. Jego mocniejsza wersja to Trevethan Chauffeur’s Reserve, te same botaniki, ale butelkowany z mocą 57%. Trevethan Honey Oak Gin (43%), to unikatowy eksperyment – dębowe deszczułki przez dwa tygodnie były wypiekane i nasączane miodem z Kornwalii, a następnie zalane na sześć tygodni ginem. Jest też limitowana edycja Trevethan Grapefruit & Lychee (40%), gdzie dodatkowo redestylowano aromaty tych dwóch owoców.
W prezentacji uczestniczył ambasador Wielkiej Brytanii, Jonathan Knott.