Gorzelnia pochodzi z II połowy XIX wieku, obok stoi spichlerz z 1900 roku, stajnie z przełomu XIX i XX wieku i inne zabudowania folwarczne. Od wschodu przez murowaną bramę z cegieł wiedzie droga do parku o powierzchni 9 ha, założonego w XVIII-XIX wieku. Nad brzegiem jeziora, w samym centrum parku stoi pałacyk w stylu klasycystycznym w formie piętrowej willi z połowy XIX wieku, wybudowany dla ówczesnych właścicieli – Łąckich herbu Korzbok.
Hrabia Władysław Tomasz Łącki (1821-1908) założył dwie ordynacje: Lwówecką i na Posadowej. Majątek Konin wchodził w skład tej pierwszej. W latach dwudziestych XX wieku, gdy wiadomym było, że hrabia Stanisław Antonii Łącki nie pozostawi męskiego potomka, a według statutu ordynacji nie można jej było przekazać krewnemu po kądzieli, rada rodzinna rozwiązała ordynację i postanowiła, że dobra przejdą w ręce adoptowanych siostrzeńców ostatniego ordynata – hrabiów Janusza Marię i Feliksa Tyszkiewiczów. Majątek należał do nich do czasu reformy rolnej w latach czterdziestych XX wieku. Po nacjonalizacji dobra konińskie użytkował PGR. Gorzelnia od 15 lat nie pracuje. Obecnie jest w bardzo złym stanie.
Wieś Konin leży na południowym brzegu Jeziora Konińskiego, w gminie Lwówek, powiecie nowotomyskim, województwie wielkopolskim.