Centrum Wina otwiera nowe sklepy w Gdańsku, Bielanach Wrocławskich i Warszawie. Łącznie w całej Polsce będzie więc 29 sklepów należącej do spółki Ambra sklepów, a jeszcze w tym roku firma prawdopodobnie otworzy kolejne lokalizacje. – Rynek wina w Polsce rośnie o ok. 6% w skali roku. Jeszcze szybciej rozwija się segment win droższych powyżej 20 zł. To duży potencjał dla Centrum Wina. Podążamy za rynkiem, dlatego przyspieszyliśmy otwarcia nowych sklepów – mówi Robert Ogór, prezes Ambra S.A.


– Klienci nie tylko częściej sięgają po wino. Szukają dobrej jakości, fachowej porady i miejsca, gdzie to wszystko dostaną „od ręki”, a Centrum Wina to gwarantuje. Nasze sklepy mieszczą się obecnie w jedenastu największych miastach Polski. W dużych aglomeracjach, obecność tylko w centrum miasta może okazać się niewystarczająca. Chcemy być blisko, po drodze i zapewnić klientom maksymalną wygodę – mówi Marek Rawicki, dyrektor Działu Sprzedaży Detalicznej Ambra.
Od 5 lipca zakupy w nowym sklepie można robić już w Gdańsku. To trzeci sklep w tym mieście i piąty w regionie. Znajduje się niedaleko Dworca Głównego, w nowo otwartej galerii handlowej Forum Gdańsk. Z tematyką winiarską łączy ją bliskość natury. Tereny zielone zajmują aż 1/3 galerii, liczącej w sumie 6 hektarów. Kolejne sklepy Centrum Wina otworzą się tego lata w Bielanach Wrocławskich i w Warszawie. Choć na Dolnym Śląsku są już 4, a w stolicy jest 7, nowe będą ich idealnym uzupełnieniem. Otwierają się z myślą o tych, którzy rzadko się pojawiają w centrum dużego miasta lub omijają je ze względu na korki. Nowy sklep Centrum Wina na Dolnym Śląsku będzie mieścił się w Alei Bielany w Bielanach Wrocławskich, a w Warszawie w centrum handlowym Promenada – po prawej stronie Wisły.
– Naszą ścieżkę rozwoju wytyczają trendy konsumenckie. W kolejnych latach liczba otwarć sklepów Centrum Wina może się więc nieco zwiększać. Nadal jednak stawiamy przede wszystkim na jakość – podkreśla Robert Ogór. – Do rozszerzania sieci motywuje nas rosnąca liczba członków Kocham Wino, którzy dla siebie i dla swoich znajomych oczekują bliskości, dostępności i wygody w zakupie ulubionych win. Preferencje naszych klientów zwłaszcza społeczności Kocham Wino wyznaczają również drogę rozwoju asortymentu. Wśród blisko tysiąca win z całego świata każdy początkujący czy bardziej zaawansowany miłośnik wina znajdzie w sklepach Centrum Wina swoje smaki.

Co roku sieć Centrum Wina wprowadza nawet 100 nowości
Co ciekawe w ostatnich latach konsumenci Centrum Wina odkrywają nowe, często przez wiele lat zapomniane regiony winiarskie oraz regionalne odmiany. Tak jest np. w winach włoskich, gdzie obok mody na Prosecco, największym przebojem jest oryginalna włoska odmiana Primitivo, która wcale nie pochodzi z najsłynniejszych regionów, tylko z Apulii. Wśród win hiszpańskich nowe trendy to już nie tylko Ribera del Duero, ale także nowe zakątki Priorat czy Walencja.
– Przy takim bogactwie dla naszych konsumentów przygoda z winem nigdy się nie kończy – podsumowuje Robert Ogór.
We wszystkich nowych sklepach będzie można kupić wino i whisky z całego świata, a także liczyć na fachową poradę sprzedawców. Wybór ułatwią degustacje i specjalne oferty dla największej winiarskiej społeczności w Polsce – uczestników programu Kocham Wino.

Centrum Wina to 29 sklepów w 13 miejscowościach, 8200 butelek wina i alkoholi mocnych.

Nowe sklepy Centrum Wina tego lata otworzą się w:
• Gdańsku w galerii handlowej Forum Gdańsk, Targ Sienny 7, 22-100 Gdańsk, czynny w godz. 9.00-22.00 (od poniedziałku do soboty) i 9.00-21.00 (w niedzielę)
• Bielanach Wrocławskich w galerii handlowej Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-9, 55-040 Bielany Wrocławskie, będzie czynny od sierpnia 2018 w godzinach 10.00-21.00 (od poniedziałku do soboty) i 10.00-20.00 (w niedzielę)
• Warszawie w galerii handlowej Atrium Promenada, ul. Ostrobramska 75c, 04-175 Warszawa, będzie czynny od sierpnia 2018 w godzinach 10.00-21.00 (od poniedziałku do soboty) i 10.00 -20.00 (w niedzielę)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail