26 lutego o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina z regionu Apulii. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Plutarco Malvasia Bianca
Wytrawna odsłona szczepu malvasia bianca. Winogrona były zbierane wyłącznie ręcznie, starannie selekcjonowane, a następnie wino, by zachować jak najwięcej swojego owocowego charakteru, dojrzewało w kadziach ze stali nierdzewnej. Barwa jasna, słomkowa. Bukiet owocowo-kwiatowy. W smaku bardzo świeże, ładnie owocowe, z zaznaczoną mineralnością i długim finiszem. Świetne na aperitif, do prostych sałatek, przystawek i ryb.
45,00 zł

Masseria Civitella Negroamaro
100% negroamaro del Salento z winnic umiejscowionych w prowincji Taranto. Zbiory były prowadzone ręcznie z bardzo staranną selekcją. Dojrzewanie przez pół roku w dębowych 500-litrowych beczkach. Bardzo przyjemne wino o ładnej, intensywnie czerwonej barwie i typowym aromacie pełnym owoców z przewagą czereśni. W ustach pełne, harmonijne z delikatnie zaznaczoną pikanterią. Bardzo uniwersalne, pasuje do wielu mięsnych dań.
47,00 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail