14 sierpnia po raz siedemnasty spotykamy się w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina z Chile, z winnic ulokowanych w Dolinie Limari. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 132 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Tabali Vetas Blancas Reserva Especial Chardonnay 2016
Wino stworzone w 100% z gron Chardonnay, z których 40% pochodzi z charakteryzującej się wyjątkowymi, kredowymi glebami, nadmorskiej parceli Talinay, a pozostałe z głównej winnicy Espinal. Fermentacja zachodzi w beczkach z dębu francuskiego, w których następnie wino dojrzewa krótki czas na osadzie. Intensywna żółta barwa z zielonymi refleksami. Aromat mineralny z akcentami cytrusów, ananasa i miodu. Dzięki dojrzewaniu w beczce smak jest pełny i lekko oleisty. Bardzo ładnie zachowana kwasowość i długi, elegancki finisz.

Tabali Pedregoso Syrah/Carmenere Gran Reserva 2016
Ta kompozycja Syrah (54%), Carmenere (43%) i Cabernet Sauvignon (3%) dojrzewała w beczkach z francuskiego dębu przez 12 miesięcy. Głęboka, czerwono-fioletowa barwa. Aromat ciemnych owoców z odrobiną przypraw i akcentem kawy. W ustach bogata struktura i zrównoważony finisz, z długim, przyjemnym posmakiem. Wyjątkowa kompozycja, gdzie każdy ze szczepów daje od siebie to co najlepsze, by wzbogacić to krągłe i pyszne wino.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail