Heaven Hill to największa destylarnia bourbona pozostająca w rękach rodziny. Ogromny producent, właściciel wielu znanych marek (Elijah Craig, Even Williams, Fighting Cock), mają też wielkie zasługi na polu popularyzacji amerykańskiej whiskey, założyli na terenie swojej fabryki w Bardstown pierwsze w USA muzeum bourbona, a w 2013 roku w Louisville drugie – Evan Williams Experience, przy którym działa mikrodestylarnia. W ogromnych, rozlokowanych wokół Bardstown magazynach wysokiego składowania Heaven Hill dojrzewa ok. 900 tys. beczek z alkoholem.
Firmę Old Heavenhill Springs założyła w 1935 roku, krótko po zniesieniu prohibicji, rodzina Shapira wraz z kilkoma inwestorami, ale mistrzami destylacji są od początku do dziś Beamowie. Pierwszym odpowiedzialnym za powstające tu trunki był Joseph L. Beam (kuzyn Jima Beama), a po nim jego syn Harry Beam, następnie był Earl Beam, a obecnie za destylacje odpowiadają Parker Beam i jego syn Craig Beam. Wszystkie akcje zostały skupione jeszcze w latach 30. XX wieku przez pięciu braci Shapira i do dziś firma jest własnością ich spadkobierców. Do najważniejszych produktów należały od początku marki bourbonów Evan Williams i Elijah Craig. Z czasem powiększano portfolio, także o liczne przejmowane marki i destylarnie, także na innych kontynentach (inwestycje m.in.: we Francji, Meksyku, Brazylii i na Karaibach). Co ciekawe, na początku lat 90. firma była bliska bankructwa, a w listopadzie 1996 roku doszło do tragedii, wybuchł pożar, w którym spłonęło 90 tys. beczek z bourbonem. Zniszczeniu uległ też zakład i przez kilka lat nie produkowano własnej whiskey, świadczono jedynie usługi magazynowania dla Jima Beama. Mimo przeciwności firmie udało się nie tylko zachować rodzinny charakter, ale tez w XXI wieku znacząco wzmocnić markę i rynkową pozycję. Obecnie w Heaven Hill odbywa się cały proces produkcyjny, od mielenia zboża, przez fermentację, destylację, leżakowanie po butelkowanie i spedycję.
Muzeum Bourbon Heritage Center zostało otwarte w 2004 roku na terenie starej destylarni. Jest tu ekspozycja poświęcona nie tylko historii marki, ale w ogóle bourbonowi w Kentucky, pokazywane są filmy, co roku organizowany jest Kentucky Bourbon Festival. Tradycje kultywowane są też poprzez nadawanie produkowanym trunkom nazw od nazwisk najbardziej zasłużonych w dziejach amerykańskiej whiskey gorzelników, jak choćby legendarny pastor Elijah Craig. Przy muzeum działa wielki sklepik z pamiątkami, można tu też kupić rzadkie edycje whiskey.
Produkowane tu amerykańskie whiskey to wspomniane: Elijah Craig, Even Williams, Fighting Cock, a także m.in.: Cabin Still, Echo Spring, Heaven Hill, Henry McKenna, Larceny, Old Fitzgerald, Parker’s Heritage Collection, T.W. Samuels, Virgin Bourbon, żytnie Pikesville Straight Rye i Rittenhouse Straight Rye, pszeniczna Bernheim Straight Wheat, kukurydziane Georgia Moon Corn Whiskey i Mellow Corn Whiskey. Do Heaven Hill należą nie tylko znane marki bourbona i amerykańskiej whiskey, ale też wiele innych trunków. Są to m.in. rumy: Admiral Nelson’s Spiced Rum, Água Luca Brazilian Rum, Blackheart, Burnett’s Virgin Islands Rum, Whaler’s Original Rum, koniak Ansac, tequile: Arandas, Lunazul, Two Fingers, wódki Burnett’s Vodka, High Rise Vodka, gin Burnett’s London Dry Gin, likiery: Copa De Oro Coffee Liqueur, Du Bouchett, Fulton’s Harvest Cream, Hpnotiq, Mariposa Agave Nectar, O’Mara’s Irish Country Cream, Pama, brandy Coronet. Ceniony w USA producent win, likierów i brandy – Christian Brothers – także należy do Heaven Hill, jak również wielki producent win i aperitifów – francuski Dubonnet.