Historia marki rozpoczęła się w 1893 roku. Prosper Delord był właścicielem obwoźnego alembika, jeździł z nim z farmy na farmę, przekształcając białe wino w armaniak. W 1932 roku synowie Prospera, Gaston i Georges, założyli destylarnię i piwnice nazwane Armagnac Delord Freres w Lannepax, rozwijając markę i przekazując ją spadkobiercom, obecnie firmą zarządza czwarte pokolenie rodu Delord.
Mają w okolicy Lannepax winnice o powierzchni 45 ha, podzieloną na 11 działek, uprawiają winogrona: ugni blanc (58%), colombard (16%), folle blanche (14%) i baco (12%). Winogrona są tłoczone i poddawane winifikacji w piwnicy winiarskiej, kilka metrów od destylarni, odpowiada za to Sylvain Delord. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze, celem jest uzyskanie wina aromatycznego, lekko kwaśnego i o niskiej zawartości alkoholu, które jest idealne do destylacji. Sama destylacja odbywa się w grudniu. Jako jedni z nielicznych w Gaskonii stosują dwie metody destylacji – jednokrotną, ciągłą w kolumnie typowej dla armaniaku oraz podwójną w alembiku szarentejskim. Mają dwie kolumny, jedna nazwana Sier powstała w 1900 roku i jest wyposażona w szczególne talerze, zwane „pajączkami”, które dają bardzo duży kontakt z miedzią i mocno spowalniają proces odpędu. Na tych kolumnach robione są destylaty z przeznaczeniem na długie leżakowanie, ma młode VS czy VSOP używają alembika szarentejskiego, który pozwala uzyskać lżejsze i bardziej owocowe nuty.
W piwnicach Delord dojrzewa armaniak w ponad 1000 beczek, jest tu też kilkanaście dębowych kadzi jeszcze z początków XX wieku. Najstarsze roczniki przechowywane są w bonbonnes (szklanych słojach) z dala od światła, w pomieszczeniu zwanym Paradise.