W miejscowości portowej Marsa, blisko międzynarodowego lotniska na Malcie, znajduje się zakład i piwnice największego lokalnego producenta win i likieru opuncjowego Bajtra – firma Marsovin. Mają pięć własnych niewielkich winnic w różnych regionach Malty oraz na Wyspie Gozo, robią ok. 1,5 mln l wina rocznie. Kultywują m.in. jedyne dwa endemiczne szczepy z czasów przed filokserą – czerwone gellewża i białe girgentina, poza tym m.in.: chardonnay, cabernet sauvignon, cabernet franc, syrah czy merlot.
Z uwagi na klimat – bardzo dużo (ok. 300) dni słonecznych, ale też nisko położone winnice, winogrona są zbierane wcześnie i mają mało tanin. Gleby są wapienne, idealne do uprawy winorośli, ponieważ umożliwiają łatwy drenaż podczas nielicznych, ale ulewnych opadów. Winnice z jednej strony są narażone na gorące powietrze znad Sahary, które niesie też piasek, z drugiej na chłodniejsze prądy z północy. W każdym właściwie winie wyczuwalna jest sól, czuć bliskość morza.
Piwnice Marsovin znajdują się w budynku pochodzącym z czasów Zakonu św. Jana, znajduje się tu ponad 220 dębowych beczek – dąb francuski i amerykański. Markę stworzył w 1919 roku Anthony Cassar. Zaczynał od skupowania winogron od lokalnych winogradników, a wina sprzedawał bezpośrednio z cysterny. Jako pierwszy na Malcie zabutelkował wino, pierwszy zaczął robić tradycyjną metodą wina musujące. Obecnie firma jest w rękach trzeciego pokolenia rodziny, prowadzi ją Jeremy Cassar. Mają kilka linii win, m.in.: Antonin, La Valette czy 1919. Robią świetne wino Primus w stylu amarone z podsuszanych na matach winogron szczepów gellewża i shiraz, a także wino słodkie Ġuże Moscato Passito w stylu zibibbo passito z Pantalleria. Mają też słodkie passito czerwone, z winogron shiraz.
Likiery robią pod marką Zeppi’s, jest to marka numer jeden na Malcie, na rynku od 2002 roku. Flagowy produkt to Zappi’s Bajtra ze słodkich owoców opuncji macerowanych w alkoholu. Sam destylat jest importowany, na Malcie nie ma destylarni. Owoce opuncji zbiera się od sierpnia do września, częściowo są fermentowane, częściowo macerowane do wyrobu likieru. Inne likiery Zeppi’s to: Limuncell (cytryna), Rummiena (granat), Ħarruba (owoce drzewka świętojańskiego), Tina (figa), Lewża (migdał), Honey (lokalny miód), Bużbieża (koper włoski).