zakłady gorzelnicze powstały w Raciborzu w XIX wieku. Po wojnie, na bazie gorzelni Schlesingerów, utworzono zakłady spirytusowe, które zostały włączone do struktur Polmosu. W latach 70. XX wieku zakład całkowicie przebudowano. Powstała przemysłowa gorzelnia melasowa. W roku 1987 produkcję w gorzelni zatrzymano ze względów ekologicznych, podjęto działania inwestycyjne w celu przebudowy zakładów na rozlewnię wódek. Produkcję wódek w Raciborzu rozpoczęto dopiero w 1991 roku. W 2006 roku Polmos Racibórz został sprywatyzowany, produkcja alkoholu i spirytusu była kontynuowana. Ponowna sprzedaż zakładów spirytusowych została dokonana w 2011 roku, nowy właściciel zdecydował o likwidacji zakładów, fabrykę wyburzono. W maju 2011 roku powstała nowa firma – Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego Wódki Raciborskie Andrzej Kostyk, założona przez długoletniego dyrektora zakładów spirytusowych w Raciborzu. Obecny zakład produkcyjny mieści się na terenie raciborskiego browaru. Przy ulicy Opawskiej 67 w Raciborzu działa sklep firmowy.
Oferta obejmuje dziś wódki czyste: Raciborska, Raciborska Złota, Raciborska Mocna 45% i Raciborska Mocna 50%, wódki gatunkowe: Wódka Górnicza 40% i 50%, Raciborska Orzech, Raciborska Śliwka (40%, 50%, 60% i 70%), Raciborska Wiśnia i Przepalanka Raciborska, likiery na bazie surowców naturalnych, m.in.: wiśniowy, cytrynowy, cytryna z miodem, orzechowy, czarna kawa, aroniowy, malinowy, pigwowy, różany, z czarnego bzu oraz mleczne: czekoladowy, kawowy i kokosowy, a także Likier Raciborski Jajeczny. Butelkowane są też spirytusy rektyfikowane – neutralny 96% i nalewkowy 65%.
Firma współpracuje z Zakonem Franciszkanów z Katowic-Panewnik w celu produkcji preparatów ziołowych opartych na kilkusetletnich recepturach franciszkańskich. Prawdziwym hitem okazały się być Balsam Panewniki oraz Franciszkański Balsam Jerozolimski.