Trzy wódki z portfolio BZK Alco otrzymały Złote Medale w prestiżowym międzynarodowym konkursie Monde Selection. Kazimierz Wielki i Björn uhonorowane zostały Złotymi Medalami. Senator Komorowski Organic Vodka otrzymał natomiast Wielki Złoty Medal. Wszystkie nagrodzone produkty są nowościami rynkowymi.


Monde Selection to najstarsza na świecie – działająca od 1961 roku – instytucja, zajmująca się badaniem jakości artykułów spożywczych. Wszystkie zgłoszone produkty biorące udział w konkursie poddawane są szczegółowym badaniom laboratoryjnym, a także degustowane przez ekspertów na zasadzie tzw. ślepych testów organoleptycznych.
Wielki Złoty Medal (Grand Gold Medal) otrzymują produkty, które osiągnęły minimum 90% punktów, Medal Złoty (Gold Medal), te które otrzymały minimum 80% maksymalnej liczby przyznanych punktów, Medal Srebrny (Silver Medal) – 70% punktów oraz Medal Brązowy (Bronze Medal) – 60%. Nagrody przyznawane są tylko raz w roku w dziewięciu kategoriach: wyroby spirytusowe i likiery, piwa, wody i napoje bezalkoholowe, produkty spożywcze, czekolady i wyroby cukiernicze, produkty zbożowe, wino, produkty dietetyczne i ochrony zdrowia, kosmetyki i produkty tytoniowe. Medale wręczane są podczas uroczystej gali. Tegoroczna ceremonia odbędzie się w hiszpańskiej Walencji, 24 maja 2018 roku.
Badania produktów przeprowadzają laboratoria i firmy badawcze BRUCEFO (Research Center for the Food Industries), INSTITUT MEURICE (Institute for the Fermenting and Brewery Industries Research & Development) oraz EUROFOOD (Specialized Consultants for the Consultants S.A. Food Industries and Food Safety).
Nagrodzone wódki z portfolio BZK Alco, to w 100% polskie produkty, wytwarzane są z najwyższej jakości surowców – wysokogatunkowego ziarna i krystalicznie czystej wody z ujęć własnych producenta. BZK Alco to powstała w 2016 roku spółka wchodząca w skład grupy BZK. Zajmuje się destylowaniem, rektyfikowaniem i mieszaniem alkoholi, korzystając z doświadczenia najlepszych ekspertów polskiego gorzelnictwa. Ścisła współpraca ze spółkami wchodzącymi w skład grupy daje firmie gwarancję wytwarzania trunków na bazie najlepszych surowców rolnych oraz zapewnia najwyższą jakość spirytusu. BZK Alco wchodzi w skład jednej z największych w Polsce grup specjalizujących się w przetwórstwie produktów rolnych, do której należą m.in. Bakoma, Polskie Młyny, Komagra, Bioagra.

Komentarze

Komentarze

  1. Recenzje da się gdzieś przeczytać? Byłem na stronie, ale nie znalazłem. Psuedo-wikingi nadal stoją na półce w naszych Delikatesach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail