Chrobry Vodka Blind Tasting

Nowe wódki z Polmosu Bielsko-Biała postanowiłem degustować w ciemno. Na ogół nie mam problemu z odróżnieniem wódki z ziemniaków, od tej z żyta czy pszenicy. Oczywiście, lata degustacji wódek czystych sprawiły, że myślę o nich stereotypami. Ziemniak ma posmak ziemisty i słodki, żyto jest bardziej pieprzne, pszenica najłagodniejsza. W przypadku tych wódek nic się jednak nie sprawdziło. Kiedy odkryłem karty, z wielkim zdumieniem zobaczyłem, że nie trafiłem ani razu.

Próbka 1
Delikatny słodki aromat, kwiaty, pędy brzozy. W ustach mineralność i wanilia, nuta malin. Finisz rozgrzewający, słodki.
Jak się okazało to:
Chrobry Ziemniak (40%), punktacja: 19,5/20/19/7=65,5
3/5

Próbka 2
Delikatny, nieco ziemisty aromat, nawet trochę przypieczony i warzywny (korzeń pietruszki, selera). Smak słodki, mineralno-owocowy, jabłka, dojrzałe śliwy. Do tego nuty mleczne, kremowe. Zaskakująco delikatna, posmak lekko ziołowy.
Jak się okazało to:
Chrobry Żyto (40%), punktacja: 21,5/19,5/19,5/7,5=68
3/5

Próbka 3
Aromat z nutą kwiatową, nieco mdłą i duszącą, do tego wypieczona skórka chleba. W ustach wanilia, ale i nuty pieprzne, a nawet paprykowe. W finiszu bardzo przyjemna ziołowość, wręcz w kierunku aptecznym oraz jabłko.
Jak się okazało to:
Chrobry Czarny (40%), punktacja: 19/19,5/21/7=66,5
3/5

Próbka 4
Aromat mokrego ziarna, tarniny. W smaku jest dość cierpka, nuty gorzkawe – wnętrza włoskiego orzecha, ale jest też przyjemniejszy posmak orzecha laskowego. Brakuje jej harmonii.
Jak się okazało to:
Chrobry Pszenica (40%), punktacja: 19/19/18,5/7=63,5
3/5

Wódki przyjemne do picia, warte swojej ceny (zwłaszcza kolekcja z pojedynczych zbóż), ale nie wykorzystałbym ich w celach szkoleniowych żeby pokazywać różnice między wódką z żyta, pszenicy i ziemniaka.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.