W związku z incydentem w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze dotyczącym kilkunastu butelek Seagram’s Gin, Zarząd firmy Wyborowa S.A. podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii ginu Seagram’s Gin o pojemności 0,7 l i numerze partii 21011371, który można znaleźć w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki.

Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu. Dlatego też w trosce o konsumentów, producent wycofuje z rynku całą partię o numerze: 21011371.
Uruchomione zostały odpowiednie procedury, których celem było ustalenie przyczyn i skali zaistniałej sytuacji. Powołany został wewnętrzny zespół, którego analiza wykazała, że potencjalnie narażonych na uszkodzenie zostało maksymalnie kilkanaście butelek o pojemności 0,7 l i numerze partii produkcyjnej 21011371, dystrybuowanych wyłącznie na polskim rynku.
O konieczności natychmiastowego wstrzymania sprzedaży i wycofania tej partii produktu zostali poinformowani dystrybutorzy, jak również odpowiednie instytucje.
Producent apeluje, by w przypadku zidentyfikowania butelki z numerem partii produkcyjnej 21011371 powstrzymać się od konsumpcji jej zawartości oraz o pilny kontakt z infolinią: 22 5353235 – dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -21 lub o wiadomość na adres email: gin@wiecejinformacji.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail