Firma Hill Thompson & Co. była jednym z pionierów szkockiej blendowanej whisky, wprowadziła na rynek znane do dzisiaj marki, jak Queen Anne i Something Special.
W 1793 roku William Hill otworzył sklep kolonialny z alkoholami w Edynburgu. Najpierw przy Rose Street Lane, potem przy Frederick Street, gdzie funkcjonował aż do początku XXI wieku. W 1815 roku do rodzinnego biznesu dołączył syn Williama – William Junior, a trzy lata później, już po śmierci ojca, jego brat Robert. Nazwę firmy zmieniono na William & Robert Hill Co. Do kolejnej zmiany doszło wraz z nowym sukcesorem w rodzinie i firma działała pod szyldem George Hill and Co. W 1838 roku otrzymała od królowej Wiktorii świadectwo oficjalnego dostawcy na królewski dwór.
William Thompson dołączył do spółki w 1857 roku. Miał spore doświadczenie w handlu alkoholami i to za jego kadencji zaczęły się złote lata w obrocie własną whisky – pod szyldem Hill, Thompson & Co. Ltd. W 1902 roku na rynku pojawiła się marka butelkowana jako Queen Anne, a w latach 30. whisky Something Special, następnie Hilltop Liqueur Scotch Whisky. Otworzyli własny zakład butelkowania i rozlewu whisky w Midlothian. Wprowadzili też własny gin – Old Gentry London Dry oraz blend St. Leger, adresowany w dużym stopniu na rynek hiszpański.
W 1970 roku doszło do połączenia Hill, Thompson & Co. Ltd. z trzema destylarniami whisky single malt. Były to: The Glenlivet, Glen Grant i Longmorn. Z tych czterech osobnych firm powstała jedna – The Glenlivet Distillers Ltd. Otworzyło to szerokie możliwości produkcji blendowanych whisky w oparciu o własne single malty (w skład grupy wchodziły też destylarnie Caperdonich i Benriach). Wówczas powstała nowa receptura whisky Something Special, w znacznym stopniu oparta o słodowe destylaty z Longmorn. Butelkowali też single malt whisky z Longmorn na rynek amerykański.
W 1977 roku The Glenlivet Distillers został przejęty przez koncern Seagram, który miał już w Szkocji markę Chivas Regal i kilka destylarni whisky. W 2001 roku aktywa te przejął Pernod Ricard, który do dziś ma w swoim porfolio część tych destylarni (z The Glenlivet na czele), a także blendy stworzone przez Hill, Thompson & Co. Do dzisiaj nazwa firmy wraz z datą jej powstania jest na blendach Queen Anne, choć marka okupuje obecnie dolne półki w dyskontach.