Stara marka armaniaku, stworzona w 1851 roku przez Pierre’a-Etienne Janneau. Jeden z najstarszych i największych producentów armaniaku, obecnie należy do Spirit France, firmy produkującej także armaniaki Le Marque, Henri d’Osne i Chevalier d’Espalet oraz calvadosy: Père Maloire, Boulard, Lecompte, Jehan Foucart, Père Laizé, Marquis de MontDidier i inne alkohole w Gaskonii i Normandii. W latach 70. XX wieku właścicielem armaniaku Janneau wraz z dużą destylarnią i składami eau-de-vie został Martell, znany producent koniaku, który też wprowadził Janneau na rynki światowe. Potem właścicielem był, a obecnie dla Spirits France to wiodąca marka armaniaku, oferowana globalnie.
Mają niewielki areał własnych winnic w regionie Bas-Armagnac, w większości skupują winogrona szczepów: ugni blanc, colombard i baco z regionów Bas-Armagnac i Ténerèze, które następnie sami destyluje zarówno w aparatach kolumnowych do destylacji ciągłej, jak i w alembikach w szarentejskim stylu. Zbiornik do pierwszej destylacji jest ogromny, to pojemność 100 hektolitrów, co daje 40 hl destylatu o mocy 32%. Następnie spirytus jest rozdzielany i pompowany do mniejszych aparatów do drugiej destylacji. Są to dwa alembiki po 25 hl, napełniane po 20 hl. Serce destylatu to zaledwie nieco ponad połowa drugiego obiegu, alkohol odbierany jest z mocą 70-72%. Przedgony i pogony nie są odrzucane, lecz redestylowane w następnej partii.
Eau-de-vie trafia najczęściej do nowych beczek z dębu z Limousin, które przechowywane są w XIX-wiecznych piwnicach należących do firmy, w Domaine du Mouchac. Przed wlaniem do beczek moc alkoholu obniża się do 65%. Stare magazyny mają drewniane stropy, panuje tu duża wilgotność, pleśń – zostały zbudowane w 1851 roku.
Poza bogatym wyborem armaniaków rocznikowych (najstarszy z 1893 roku, potem z lat 40. XX wieku), oferowane są dwie linie armaniaków. Linia Grand Armagnac to kupaże destylatów własnych i skupowanych od innych producentów, podstawowe w tej kolekcji są trzyletnie VS, VSOP zestawione z destylatów w wieku 5-20 lat i XO – mieszanka ugni blanc i baco w wieku 10-30 lat. Druga linia to Single Distillery, własne destylaty z alembików szarentejskich, tu są armaniaki w wieku: 12YO, 18YO i 25YO.
Janneau XO ma aromat słodki, deserowy: czekolada z rodzynkami, wanilia i cukier puder, a głębiej – brzoskwinie i pomarańcze. Smak niezwykle przyjemny – cytrusy i tytoń, ale harmonijnie się przenikają, trochę cięższych tonów dębu spotyka się z rześkością bardzo dojrzałej brzoskwini. Jest też przyjemna nuta pieczonego jabłka.
Kiedyś w ofercie można było znaleźć także Janneau 5 Ans d’âge, oraz Janneau 25 Ans Grand Armagnac o niezwykle głębokim, przesyconym dębiną aromacie starych mebli, hebanu, mocno przesuszonych rodzynek i orzechów włoskich, w ustach bajecznie – słodko, czekolada i toffi, orzechy włoskie, pozostaje cierpki posmak.