historia destylarni ma swój początek w 1889 roku. Obecne miejsce, budynki po gorzelni de Thélème w miasteczku Ivry la Bataille, służą produkcji kalwadosu od 2 lutego 1945 roku. Znajdują się tu unikatowe piwnice w skale, które są idealne dla leżakujących w beczkach trunków. Wyryte we wnętrzu kredowego wzgórza jaskinie mają prawie 100% wilgotność. Beczki wykonane są z dębu Limousin o pojemności 300 do 400 l. Firmą zarządza Pierre-Yves Viry. Destylarnia jest dostępna dla zwiedzających. Cena biletu to 4,20 euro. Produkcja w 50% przeznaczona jest na eksport.
W ofercie Morin są kalwadosy z apelacją AOC: Sélection (2-3 letni, lekki, aromatyczny, owocowy z nutami leśnymi, idealny jako aperitif lub do koktajli), Extra (finezyjny z nutami wanilii i lasu), 10 Ans (aromaty ciasta, tarty, wanilii, kawy, suszonych ziół, smak słodki, kremowy, ciepły, idealny jako aperitif), 15 Ans (leżakuje w małych dębowych beczkach, aromat zrównoważonych tanin, smak mocno owocowy, dojrzałe jabłka), XO 20 Ans (bogaty, aromatyczny z nutami leśnymi), 25 Ans Napoleon (słodki, kandyzowane jabłko), 35 Ans Henri IV (skoncentrowany smak i aromat jak nektar, słodki) oraz 1973 Notre Millesime (aromat drewna, pieczonych jabłek, śliwki, goździki, wanilia, gałka muszkatołowa z nutami leśnymi, smak słodki, fiołki, przyprawy i skóra, w finiszu szarlotka).
W Burgundii jest firma Morin Père & Fils, znana z Marc de Bourgogne, dla której również butelkowany jest kalwados, nie ma jednak nic wspólnego z Morin z Ivry la Bataille.