29 maja w świeżo dobudowanej części terminala na lotnisku w Lublinie-Świdniku został otwarty nowy sklep Aelia Duty Free. Jego cechą charakterystyczną jest konwencja walk-through, co oznacza, że jest umiejscowiony na drodze do bramek wyjściowych do samolotów. Funkcjonujący dotychczas, będzie teraz zlokalizowany w strefie non-Schengen, dzięki czemu na lubelskim lotnisku będą obecnie funkcjonować aż trzy sklepy należące do tej marki (Aelia Duty Free Schengen, Aelia Duty Free non-Schengen oraz Aelia Beauty w strefie ogólnodostępnej).


W sklepie pasażerowie mogą znaleźć m.in. specjalnie wydzieloną strefę sense of place, w której eksponowane będą regionalne i polskie produkty. Przestrzeń uzupełnia dekoracyjna ściana z zielonych butelek po piwie oraz drewniane skrzynki. W nowoczesny design sklepu zostały także wkomponowane ekrany cyfrowe, na których emitowany jest m.in. film przedstawiający kultowe miejsca Lublina.
W stosunku do asortymentu poprzedniego sklepu Aelia Duty Free na lubelskim lotnisku, w ofercie dla podróżujących pojawiły się dodatkowo naturalne kosmetyki zaprezentowane na dedykowanym meblu, akcesoria i zabawki, a także nowe marki napojów czy piw. Pasażerowie będą mogli także skorzystać z tzw. oferty pick & fly, w której proponowane są produkty o małych pojemnościach w dostępnych cenach.
Sklep będzie połączony z jeszcze jednym konceptem należącym do tego samego operatora – Discover Poland, w którym turyści mogą kupić pamiątki związane z Polską. W ofercie Discover znajdują się między innymi eleganckie pióra, długopisy, kryształy, bursztyny, a także alkohole, słodycze i tradycyjne polskie specjały.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail