Wczoraj przy Placu Vogla w Warszawie (Wilanów-Zawady) przy nowo powstałym centrum handlowym Galeria Vogla, dokonano uroczystego otwarcia czwartego stołecznego sklepu sieci Ballantine’s. Wystrojem i ofertą nawiązuje do już istniejących lokalizacji, koncentrując się głównie na whisky z przeróżnych zakątków świata, chociaż w ofercie znajdują się wszystkie gatunki alkoholi mocnych oraz wina.


Już od rana panował w sklepie ożywiony ruch. Klienci mogli skorzystać z rabatu 23% na zakupione alkohole, otrzymywali także upominek – miniaturkę Ballantine’s 12YO.
– Docelowo na półkach powinno zmieścić się ok. 500 odmian whisky, w tym wiele limitowanych edycji – mówi Jorosław Buss, prezes spółki Tudor House, która zarządza sklepami. – Na życzenie indywidualnych klientów sklep sprowadza także rzeczy unikatowe, trudno dostępne , ze względu na ich ograniczoną ilość. Jako przykład niech posłuży whisky z destylarni Glenfarclas, z butelkami whisky destylowanej od 1954 roku, czy bardzo szeroka gama armaniaków, często datowanych na początek XX wieku.
Sklepy Ballantines istnieją na rynku od 1995 roku, kiedy to powstał pierwszy z nich na ul. Kruczej 47 A. Pozostałe lokalizacje to ul. Puławska 22 i ul. Marynarska 15.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail