W tym tygodniu w promocji Biedronki pojawiła się Starka. Kuszą atrakcyjne ceny – 18YO w cenie 199 zł (normalnie ok. 350-400 zł), 21YO – 299 zł (normalnie ok. 600 zł, choć w niektórych sklepach i ponad 700 zł). W pewną konsternację może wprawić oferta Starki 3YO (39,99 zł za 0,7 l) i 6YO (49,99 zł), jak możemy przeczytać w gazetce promocyjnej „dojrzewa w dębowych deskach”. Jednak deska to nie beczka, może dlatego cena jest tak atrakcyjna? Jak skrupulatnie wyliczyła Biedronka, 100 ml Starki 3YO to koszt 5,71 zł. Dla porównania – wódka Żubr w pojemności 100 ml kosztuje 4,59 zł, wódka 1906 100 ml – 4,90 zł, ale Absolwent 100 ml już 5,90 zł, czyli drożej od Starki. Warto zatem ustawiać się w kolejce po Starkę z Biedronki. A handel tradycyjny już raczej Starki na święta nie sprzeda, bo wersje 3YO i 6YO ma w cenach dwukrotnie wyższych.

Komentarze

Komentarze

 1. nie wiem jak smakuje 3 i 6 lat z biedry, ale kupiłem 6 lrtnią przez sentyment oraz 12 letnią w Netto po 69,99. Degustowałem 9 i 12 w Szczecinie i nie są złe, osobiście nie przepadam za whisky więc starka jest OK. Poza tym mam jedną 10 letnią z ok. 2008r- jeszcze z oryginalnego Polmosu Szczecin. z kartonem. Może kiedyś otworzę lub wymienię.

  • Nie mam żadnej starki poza rezerwą własnej i aktualnej leżakującej w beczce. Proszę się pode mnie nie podszywać, niczego tym bardziej nie sprzedaję, bo jakbym miał te starki co wyżej, tobym je raczej pił i dzielił się nimi, a nie usiłował zarobić na ludzkiej krzywdzie.

 2. W mojej osiedlowej biedronce wczoraj oglądałem starkę 3 i 6 bo stało kilka butelek. Ostatnio starkę piłem w latach 70-tych i pamiętam, że mi smakowała. Z zamieszczonej tu opinii o smaku 3-ki, że to „politura” z cukrem i spirytusem cieszę się, że jej nie kupiłem, chociaż miałem zamiar tę 6 letnią. Smakując obecne gatunki np:”jarzębiak”, zauważam, że nie dorównują jakościowo tym sprzed dziesięcioleci, to już nie te receptury…

  • obecne polish vodka to produkty zagraniczne za wyjątkiem firm dawnego Polmosu Siedlce/Podlaska Wytw.Wódek/czy bielskiego Polmosu/dawnej Wytw.Wódek Gatunkowych/…starka/czy to dawna okowita?/produkowana jest w Szczecinie-czy ta firma też pozostała w polskich”rękach”?

   • Nie nie ma takiego czegos jak polska wodka wszystko kupili ruscy. A powaznie nieznasz sie to nie pisz bo szkoda czasu

 3. Mamy 2 grudnia a u mnie w biedronce na regale były jeszcze trzy 21 i pięć 18
  tak że pozwoliłem sobie kupić tak na zapas 18 i 21 i zeby kolega z pierwszego postu nie miał obiekcji to wsadziłem do wózka takie z akcyzą 2016 ;)haha
  Pozdrawiam z Sosnowca:)
  Starka,Cognac,Whisky 21letnie chociaż będą leżały na regale 100 lat zawsza będą 21 letnie…
  szkoda że tak się nie dzieje z moją starą;)

 4. Drodzy Panowie 😉 Starka może kosztuje w sklepach krocie, lecz tamta jest z 2016 r. a ta w Biedrze jest z 2017 r. a to znacząca różnica!!!

   • Oczywiście poniekąd się z Panem zgodzę, lecz w tym przypadku powyższe starki są edycjami z 2017 a te które chodzą w powszechnym obiegu są z 2016 r. jeśli Pan nie wierzy to proszę spojrzeć na etykietkę która się znajduję na butelkach. Więc w tym przypadku liczy się edycja która była wcześniej wydana. Rocznik leżakowania ten sam lecz z 2016 r były rozlewane rok wcześniej z wcześniejszych beczek a te sprzedawane w Biedrze są rozlewane dopiero tego roku 😉

    • Nie rozumiem tej logiki jak kazdy producent zapewnia sobie aby towar byl dostepny zawsze wiec co roku moze rozlac starke odpowiednio wiekowa nie wiem czy nie sa one mieszane w celu uzyskania jednolitego smaku ale jesli nie sa to roznice i tak beda niewielkie zalezne wlasciwie tylko od beczki czyli nalewawa sie beczki co roku i w odpowiednim okresie zlewa byle by minol wiek deklarowany na etykiecie:)

     • Logika może jest dziwna ale tak niestety jest ;( sam zakupiłem w biedrze te starki lecz wiem że jakbym chciał je sprzedać to wątpliwe abym uzyskał taką samą cenę co za starsze edycje…

  • Zasadniczo wydaje mi się, że przyszły do każdej, ja zajrzałem do czterech i w czterech były. Ale nadziały są bardzo małe, według mnie po 2 butelki 21YO i 3 butelki 18YO oraz trochę więcej 3YO i 6YO. Pewnie w większych Biedronkach, albo w tych gdzie klientela bogatsza, dostali większe nadziały. Może być tak, że już zostały wykupione. Ja w okolicznych Biedronkach wykupiłem wszystkie 18YO i 21YO, więc już we wtorek nie było. Nie wiem jak się zachowują klienci gdzie indziej.

 5. Jest może ktoś kto pił chociażby tą 6 lub 3 letnią i teraz jest w stanie porównać ją z tą z biedronki? Disorder?

 6. Myślę, że po takim wyskoku handel tradycyjny już w ogóle może sobie odpuścić Starkę.
  Swoją drogą – piękny przykład ekspresowego „zarżnięcia” dobrej, polskiej marki – od limitowanych, pierwszych edycji, po które ustawiały się kolejki ciekawskich i spekulantów, aż po półki dyskontów i ceny detaliczne niższe, niż ceny hurtowe. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail