Tudor House Gepardem Biznesu 2016

Tudor House, organizator corocznego festiwalu Whisky Live Warsaw, po raz kolejny został uhonorowany tytułem Geparda Biznesu. To ranking najbardziej dynamicznych firm w Polsce, tworzony przez Instytut Europejskiego Biznesu. W procesie weryfikacji wzięło udział 40 tys. polskich przedsiębiorstw. Ich wyniki finansowe zostały dokładnie przeanalizowane, a pozytywną selekcję, a co za tym idzie tytuł Geparda Biznesu 2016 uzyskało nieco ponad 4 tysiące firm, czyli tylko co dziesiąty badany podmiot. Szczegółowy ranking dostępny jest na stronie: www.businessnow.pl.

Pravda ze złotym medalem

Produkowana w Bielsko-Białej wódka Pravda otrzymała złoty medal w najnowszej, dwudziestej drugiej edycji konkursu degustatorskiego International Spirit Challenge 2017. To wyjątkowy konkurs o wysokiej randze i międzynarodowym zasięgu. W tym roku zgłoszonych zostało ponad 1300 trunków z 70 krajów. Alkohole poddawane są ślepej próbie przez panel najwybitniejszych ekspertów z branży spirytusowej.

Czytaj więcej

XVII Mistrzostwa Polski Sommelierów

Już 27 maja w hotelu Regent w Warszawie odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Sommelierów. Finał Mistrzostw obejrzy ponad 200 gości z branży winiarskiej i gastronomicznej. Do XVII Mistrzostw zgłosiło się 20 sommelierów. Pracują w różnych miejscach, miastach, a nawet krajach. Łączy ich jedno – każdy chce być mistrzem. Teraz uczą się, powtarzają materiał, trenują, by niebawem zmierzyć się z konkurentami, a może przede wszystkim z własnymi słabościami. Zwycięzcą będzie ten, który najlepiej poradzi sobie ze stresem i presją oraz wykaże się wszechstronną wiedzą i najlepszymi umiejętnościami sommelierskimi. Od godzin porannych, wszyscy kandydaci przejdą eliminacje, by wieczorem najlepszych trzech stoczyło decydującą walkę o Mistrzostwo Polski. Mistrz może być tylko jeden. Finał, który odbędzie się w Hotelu Regent, będzie można obejrzeć na żywo. W tym celu prosimy o rejestrację wypełniając formularz dostępny w linku http://sommelierzy.pl/formularz-zgloszeniowy. Partnerami strategicznymi Mistrzostw są California Wines Poland, Cisowianka Perlage, Warsaw Hotel Regent.

Rozstrzygnięcie konkursu #53

Zboża, z których może być produkowana Polska Wódka to: żyto, pszenica, owies, jęczmień oraz pszenżyto. Oto pięć osób, które wylosowały książkę o kalwadosie: Klaudia Waszniewska, Piotr Antoniak, Radosław Lis, Mariusz Kąpiński, Renata Grabińska. Proszę o wysłanie adresów na mail: biuro@spirits.com.pl, najnowszy numer magazynu „Aqua Vitae” wyślę na wskazany adres pocztą.

Finlandia Coconut Vodka ze złotym medalem w konkursie „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów 2017”

19 stycznia zostały ogłoszone wyniki badania konsumenckiego „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów 2017”. Wśród produktów szczególnie docenionych przez konsumentów, znalazła się propozycja z oferty Brown-Forman Polska – Finlandia Coconut Vodka, którą uhonorowano złotym medalem w kategorii „Alkohole Mocne”.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu #51

Prawidłowa odpowiedź to, oczywiście Chartreuse, likier od 1605 roku produkowany przez Kartuzów. Oto pięć osób, które wylosowały najnowszy numer magazynu „Aqua Vitae”: Sebastian Kierzkowski, Michał Wojnarowski, Janusz Michalski, Piotr Antoniak i Jerzy Wawrzynowicz. Proszę o wysłanie adresów na mail: biuro@spirits.com.pl, książki wyślę na wskazany adres pocztą.

Czytaj więcej

Jarosław Buss jurorem w konkursie World Whiskies Awards

Jarosław Buss po raz drugi będzie wybierać najlepsze whisky na świecie w jury tegorocznej edycji World Whiskies Awards. World Whiskies Awards to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez producentów i entuzjastów whisky wydarzeń na świecie. Od 2007 roku, spośród kilku tysięcy zgłaszanych alkoholi, jury konkursowe wybiera najlepsze bursztynowe trunki w dwóch grupach kategorii – Whisky Taste (smak) i Whisky Design (wzornictwo). Etap finałowy odbędzie się 1 lutego w Londynie w XVIII wiecznym budynku Armoury House.

Czytaj więcej

Dołącz do ekspedycji Amundsena

Kraina wiecznego lodu, najbardziej niedostępna część świata, najtrudniejsze miejsce do życia – Antarktyda. Już wkrótce marzenie o wyprawie w ten odległy rejon może się spełnić. Wódka Amundsen przygotowała wyjątkową akcję konkursową, w której do wygrania są dwa miejsca w ekspedycji do najzimniejszego miejsca na Ziemi. Wyprawie przewodzić będzie Maciej Wapiński vel Wapniak, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów.

Czytaj więcej

Polarna ekspedycja Amundsena

Kraina wiecznego lodu, najbardziej niedostępna część świata, najtrudniejsze miejsce do życia – Antarktyda. Już wkrótce marzenie o wyprawie w ten odległy rejon może się spełnić! Wódka Amundsen przygotowała wyjątkową akcję konkursową, w której do wygrania są dwa miejsca w ekspedycji do najzimniejszego miejsca na Ziemi. Wyprawie przewodzić będzie jeden z popularnych influencerów: bloger Tomasz Saweczko, vloger Jacek Gadzinowski lub youtuber Maciej Wapiński vel Wapniak. Kandydaci na przywódcę stoczą ze sobą bitwę, której przebieg będzie można śledzić na żywo na Facebooku już 2 listopada o 19:00.

Czytaj więcej