Lepanto Solera Gran Reserva ze złotem

Lepanto to jedyna linia brandy de Jerez powstająca w całości w Andaluzji i w dodatku z bardzo andaluzyjskiej odmiany, jaką jest palomino fino. Jej nadzwyczajny aromat i delikatnie dotknięcie słodyczy (dojrzewała 12 lat w beczkach po sherry) zachwyciło sędziów międzynarodowego konkursu Meininger International Spirits Awards. W Polsce linię Lepanto dystrybuuje Dom Wina.

Czytaj więcej

Dwór Sieraków z tytułem Gold Outstanding

Sędziowie International Wine & Spirits Competition przyznali wódkom Dwór Sieraków Superior i Śliwa z tarniną po 98 punktów i medale Gold Outstanding. To kolejny duży sukces tej marki. W 2019 roku Dwór Sieraków Superior i Palona dostały srebro na Spirits Selection by Concours Mondial de Bruxelles, a w 2018 Superior zgarnął tytuł Poland Vodka of the Year na 9. Annual New York International Spirits Competition. Spirytualia marki Dwór Sieraków znalazły też uznanie w Polsce otrzymując trzy złote medale w konkursie Warsaw Spirits Competition 2018.

Czytaj więcej

Konkurs Hankey Bannister

Od 30 października do 31 grudnia Hankey Bannister Polska przygotował dla konsumentów konkurs, w którym główną nagrodą są dwa vouchery o wartości 6000 zł do wykorzystania w luksusowym salonie krawieckim Buczyński. Dodatkowo do wygrania 10 szalików kaszmirowych i 10 butelek Hankey Bannister 21YO. Wystarczy zakupić dowolną butelkę Hankey Bannister, zachować paragon oraz wysłać zgłoszenie konkursowe, odpowiadając na pytanie: Kto lub co jest dla Ciebie ikoną stylu i dlaczego? Istota stylu wywodzi się bezpośrednio od dwóch prawdziwych, historycznych postaci, którymi są twórcy marki: Beaumont Hankey i Hugh Bannister. W 1757 roku w Londynie stworzyli szkocką whisky Hankey Bannister, która po dziś dzień odzwierciedla dualizm założycieli.

Czytaj więcej

Wyniki III Warsaw Spirits Competition 2020

W trzeciej edycji konkursu Warsaw Spirits Competition jury przyznało aż 179 medali dla alkoholi z 25 krajów. Liczba zgłoszeń i producentów były rekordowe, rok temu jury przyznało 131 medali. Poziom nadesłanych próbek był bardzo wysoki, stąd duża liczba medali złotych. Duże marki starły się z wyrobami kraftowymi, których w konkursie było wyjątkowo dużo, dodatkowo w dwóch kategoriach zostały w tym roku dopuszczone domowe alkohole, które w większości zostały ocenione wysoko i pozwalają spojrzeć na przyszły potencjał jakościowy wyrobów rzemieślniczych i ich zróżnicowanie.

Czytaj więcej