Konkurs Hankey Bannister

Od 30 października do 31 grudnia Hankey Bannister Polska przygotował dla konsumentów konkurs, w którym główną nagrodą są dwa vouchery o wartości 6000 zł do wykorzystania w luksusowym salonie krawieckim Buczyński. Dodatkowo do wygrania 10 szalików kaszmirowych i 10 butelek Hankey Bannister 21YO. Wystarczy zakupić dowolną butelkę Hankey Bannister, zachować paragon oraz wysłać zgłoszenie konkursowe, odpowiadając na pytanie: Kto lub co jest dla Ciebie ikoną stylu i dlaczego? Istota stylu wywodzi się bezpośrednio od dwóch prawdziwych, historycznych postaci, którymi są twórcy marki: Beaumont Hankey i Hugh Bannister. W 1757 roku w Londynie stworzyli szkocką whisky Hankey Bannister, która po dziś dzień odzwierciedla dualizm założycieli.

Czytaj więcej

Wyniki III Warsaw Spirits Competition 2020

W trzeciej edycji konkursu Warsaw Spirits Competition jury przyznało aż 179 medali dla alkoholi z 25 krajów. Liczba zgłoszeń i producentów były rekordowe, rok temu jury przyznało 131 medali. Poziom nadesłanych próbek był bardzo wysoki, stąd duża liczba medali złotych. Duże marki starły się z wyrobami kraftowymi, których w konkursie było wyjątkowo dużo, dodatkowo w dwóch kategoriach zostały w tym roku dopuszczone domowe alkohole, które w większości zostały ocenione wysoko i pozwalają spojrzeć na przyszły potencjał jakościowy wyrobów rzemieślniczych i ich zróżnicowanie.

Czytaj więcej

Warsaw Spirits Competition dla domowych alkoholi

W tym roku w konkursie Warsaw Spirits Competition po raz pierwszy oceniane będą także domowe alkohole. Organizatorzy wprowadzili dwie nowe kategorie: Moonshines/homemade spirits oraz Homemade liqueurs recipes. W każdej kategorii alkohole będą nagradzane medalami: Silver dla próbek o łącznej nocie co najmniej 72, Gold dla próbek o łącznej nocie co najmniej 82 oraz Double Gold dla próbek o najwyższej łącznej nocie w każdej kategorii. Degustacja odbywać się będzie w ciemno, w tym roku jury obraduje w czteroosobowym składzie: Łukasz Czajka Wojciech Gogoliński, Łukasz Gołębiewski i Adam Grzegorz Kucharuk. Ogłoszenie wyników tradycyjnie odbędzie się w październiku. Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 17 sierpnia. Więcej informacji: biuro@spirits.com.pl.

Mead Madness Cup

Polska, która ma głęboko zakorzenioną tradycję produkcji miodów pitnych, doczekała się dużego międzynarodowego konkursu tych trunków. Mead Madness Cup to największy w Europie i jednocześnie drugi na świecie konkurs domowych i komercyjnych miodów pitnych. W tym roku w hotelu Dwór Polski we Wrocławiu w dniach 23-25 października odbędzie się jego trzecia edycja.

Czytaj więcej

Międzynarodowe laury dla destylarni Podole Wielkie

Gorzelnia Podole Wielkie zdobyła medale w prestiżowych międzynarodowych konkursach. Wielkim sukcesem są dwa srebrne i brązowy medal z World Spirits Competition 2020 w San Francisco, gdzie polski producent konkurował wśród prawie 3000 alkoholi z całego świata. Srebro za Podole Wielkie Wódka Ziemniaczana 40% i Podole Wielkie Ziemniak 2015 42,6% oraz brąz za Podole Wielkie Ziemniak 2019 43%. Producent zdobył także medale w Berlinie w International Spirits Competition 2020. Tu firma dostała złoty medal za okowitę Ziemniak 2019, srebrny za okowitę Pszenica 2018 oraz brąz za Ziemniak 2015. Firma uzyskała także tytuł Polish Distillery of The Year.

Konkurs – nagrodą udział w degustacji online Aberlour / Glenlivet

Mamy dla was prosty konkurs, a w nim nagroda – zestaw whisky do udziału w degustacji Aberlour / Glenlivet w dniu 16 maja, organizowanej z okazji World Whisky day przez SingleMalt.pl i Fort Whisky. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, w jakim regionie Szkocji znajdują się destylarnie Aberlour i Glenlivet? Odpowiedzi proszę przysyłać na adres: biuro@spirits.com.pl do poniedziałku 11 maja, do godz. 20.00. Losowanie odbędzie się online na platformie http://www.web4u.pl/losowanie, zwycięzca otrzyma powiadomienie emailem oraz kurierem zestaw sampli.

Marv Cunningham zwycięzcą Angostura Global Cocktail Challenge 2020

Marv Cunningham z Bahamów został tegorocznym zwycięzcą międzynarodowego konkursu Angostura Global Cocktail Challenge. Dostał czek na 10 tys. dolarów i dwuletni kontrakt jako brand ambasadora Angostury. Na codzień pracuje w nocnym klubie Aura na Bahamach. – Pracuję po dziesięć godzin dziennie, więc do konkursu mogłem przygotowywać się tylko w wolne od pracy dni. I właściwie od stycznia poświęcałem ćwiczeniom każdą wolną chwilę – powiedział Marv Cunningham. – Rywalizacja była bardzo wyrównana, na wysokim poziomie i każdy mógł zostać zwycięzcą.

Czytaj więcej

Pravda – The true challenge

Firma Pravda S.A.organizuje drugą edycję ogólnopolskiego konkursu barmańskiego Pravda – The true challenge. Podstawowa zasada konkursu to przygotowanie autorskiego drinka na bazie wódki Pravda z użyciem nie więcej, niż 6 składników. Spośród przygotowanych koktajli jury wyłoni najciekawszy. Czekają wartościowe nagrody oraz dużo dobrej zabawy.
Szczegóły na stronie: http://pravdathetruechallenge.com/regulamin. Zgłoszenia do 31 stycznia. Wynik pierwszego etapu konkursu 10 lutego. 14 finalistów będzie ze sobą rywalizować już 24 lutego w coctail-barze Moonshine w Wieluniu.