Rozstrzygnięcie konkursu #53

Zboża, z których może być produkowana Polska Wódka to: żyto, pszenica, owies, jęczmień oraz pszenżyto. Oto pięć osób, które wylosowały książkę o kalwadosie: Klaudia Waszniewska, Piotr Antoniak, Radosław Lis, Mariusz Kąpiński, Renata Grabińska. Proszę o wysłanie adresów na mail: biuro@spirits.com.pl, najnowszy numer magazynu „Aqua Vitae” wyślę na wskazany adres pocztą.

Finlandia Coconut Vodka ze złotym medalem w konkursie „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów 2017”

19 stycznia zostały ogłoszone wyniki badania konsumenckiego „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów 2017”. Wśród produktów szczególnie docenionych przez konsumentów, znalazła się propozycja z oferty Brown-Forman Polska – Finlandia Coconut Vodka, którą uhonorowano złotym medalem w kategorii „Alkohole Mocne”.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu #51

Prawidłowa odpowiedź to, oczywiście Chartreuse, likier od 1605 roku produkowany przez Kartuzów. Oto pięć osób, które wylosowały najnowszy numer magazynu „Aqua Vitae”: Sebastian Kierzkowski, Michał Wojnarowski, Janusz Michalski, Piotr Antoniak i Jerzy Wawrzynowicz. Proszę o wysłanie adresów na mail: biuro@spirits.com.pl, książki wyślę na wskazany adres pocztą.

Czytaj więcej

Jarosław Buss jurorem w konkursie World Whiskies Awards

Jarosław Buss po raz drugi będzie wybierać najlepsze whisky na świecie w jury tegorocznej edycji World Whiskies Awards. World Whiskies Awards to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez producentów i entuzjastów whisky wydarzeń na świecie. Od 2007 roku, spośród kilku tysięcy zgłaszanych alkoholi, jury konkursowe wybiera najlepsze bursztynowe trunki w dwóch grupach kategorii – Whisky Taste (smak) i Whisky Design (wzornictwo). Etap finałowy odbędzie się 1 lutego w Londynie w XVIII wiecznym budynku Armoury House.

Czytaj więcej

Dołącz do ekspedycji Amundsena

Kraina wiecznego lodu, najbardziej niedostępna część świata, najtrudniejsze miejsce do życia – Antarktyda. Już wkrótce marzenie o wyprawie w ten odległy rejon może się spełnić. Wódka Amundsen przygotowała wyjątkową akcję konkursową, w której do wygrania są dwa miejsca w ekspedycji do najzimniejszego miejsca na Ziemi. Wyprawie przewodzić będzie Maciej Wapiński vel Wapniak, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów.

Czytaj więcej

Polarna ekspedycja Amundsena

Kraina wiecznego lodu, najbardziej niedostępna część świata, najtrudniejsze miejsce do życia – Antarktyda. Już wkrótce marzenie o wyprawie w ten odległy rejon może się spełnić! Wódka Amundsen przygotowała wyjątkową akcję konkursową, w której do wygrania są dwa miejsca w ekspedycji do najzimniejszego miejsca na Ziemi. Wyprawie przewodzić będzie jeden z popularnych influencerów: bloger Tomasz Saweczko, vloger Jacek Gadzinowski lub youtuber Maciej Wapiński vel Wapniak. Kandydaci na przywódcę stoczą ze sobą bitwę, której przebieg będzie można śledzić na żywo na Facebooku już 2 listopada o 19:00.

Czytaj więcej

Startuje konsumencki konkurs z podróżniczym reality show #MakeTheList z Diageo

Pod hasłem #MakeTheList koncern Diageo, organizator prestiżowego konkursu barmańskiego World Class Competition szuka na całym świecie, w tym w Polsce, ambasadora, który ruszy w dwumiesięczną podróż. Zwycięzca odwiedzi Australię, USA, Chiny, Hiszpanię i Meksyk, by stworzyć unikalną listę koktajli na bazie marek z portfolio Diageo Reserve. Powstanie też filmowa relacja dokumentująca podróż. Wartość wyprawy to 25 tys. funtów, a jej bohaterowi towarzyszyć będą światowi finaliści World Class. Zgłoszenia tylko do 21 października. Więcej informacji: MakeItWorldClass.com.

Bilety na Whisky Live Warsaw – rozstrzygniecie konkursu

Przyszedł czas rozstrzygnięcia konkursu, w którym nagroda jest dwudniowy bilet wstępu na festiwal Whisky Live Warsaw, który odbędzie się w dniach 14-15 października w salach Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Wezmą w nim udział wystawcy z całego świata, nie tylko whisky, reprezentowane będą różne trunki, będą także pokazy foodpairing z whisky.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Festiwal Wódki nad Bałtykiem

9 września w Rydze, w pomieszczeniach Muzeum Wódki, odbył się pierwszy międzynarodowy konkurs Baltic International Spirits Navigator Competition. Głównymi jurorami byli Sergey Shevyrev, redaktor naczelny „Spirits Navigator” i Łukasz Gołębiewski, redaktor naczelny „Aqua Vitae”, a sekretarzem Alexander Antonenko, redaktor naczelny serwisu Vodka-Redactor. Jury uzupełniało dwóch sędziów technicznych z Łotwy, a głównym organizatorem, gospodarzem i pomysłodawcą imprezy był Leonard F. Yankelovich, dyrektor Muzeum Wódki.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu #46

W odpowiedzi na pytanie w ostatnim konkursie przyszła masa prawidłowych odpowiedzi. Oto pięć osób, które wylosowały książkę Bogumiła Rychlaka „Zapomniane klejnoty” – o sztuce robienia nalewek i zapomnianych recepturach dawnych eliksirów: Włodzimierz Pisarzewski, Marek Lesnau, Zbigniew Słupik, Andrzej Zaborski i Przemysław Karwowski. Proszę o wysłanie adresów na mail: biuro@spirits.com.pl, egzemplarze wyślę na wskazany adres pocztą.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Konkurs Winiarski VINOFORUM XXV

W dniach 25-26 sierpnia w Zakopanem odbyła 25. edycja międzynarodowego konkursu winiarskiego VINOFORUM, którego organizatorem była Galicja Vitis. Enolog Wojciech Bosak z Polskiego Instytutu Winorośli i Wina zauważył, że jak wynika z przyznanych medali – 15 srebrnych i 8 brązowych – jakość polskiego wina rośnie. Zdobywają uznanie zarówno wśród ekspertów, jak również wśród konsumentów. Przede wszystkim udają się wina białe i różowe. Do konkursu zgłoszono się 150 polskich win.

Rozstrzygnięcie konkursu #45

W odpowiedzi na pytanie konkursowe przyszły liczne propozycje, wszystkie trafne. Polskich wódek z ziemniaków na rynku jest na szczęście coraz więcej. Wasze odpowiedzi to m.in.: Luksusowa, Chopin Potato, Młody Ziemniak, Wyborowa Polski Ziemniak, Palace, Dwór Artusa, Copernicus Premium Gold Potato, Zorza, Starotoruńska, Vestal. Nowy numer magazynu „Aqua Vitae” wylosowali: Krzysztof Michalak, Marcin Szczepański, Roman Engiel, Karolina Wawrzynowicz, Wojciech Szyputa. Proszę o wysłanie adresów na mail: biuro@spirits.com.pl, egzemplarze wyślę na wskazany adres pocztą.

Czytaj więcej