Nowy sklep Domu Wina w Warszawie

Na warszawskich Włochach, w Centrum Handlowym przy ul. Łopuszańska 22, powstał nowy sklep pod marką Dom Wina. Sklep otwarty jest w godzinach 10.00-21.00 (w niedziele handlowe do 20.00). Centrum handlowe dysponuje dużym i wygodnym parkingiem – najlepiej zaparkować od strony ul. Łopuszańskiej. Do centrum można też dojechać komunikacją miejską, liniami: 189, 328, 401, 504 (przystanki Orzechowa i Hynka). Punkt jest objęty programem lojalnościowym winokultura.

Nowy sklep Aelia Duty Free na lotnisku Lublin-Świdnik

29 maja w świeżo dobudowanej części terminala na lotnisku w Lublinie-Świdniku został otwarty nowy sklep Aelia Duty Free. Jego cechą charakterystyczną jest konwencja walk-through, co oznacza, że jest umiejscowiony na drodze do bramek wyjściowych do samolotów. Funkcjonujący dotychczas, będzie teraz zlokalizowany w strefie non-Schengen, dzięki czemu na lubelskim lotnisku będą obecnie funkcjonować aż trzy sklepy należące do tej marki (Aelia Duty Free Schengen, Aelia Duty Free non-Schengen oraz Aelia Beauty w strefie ogólnodostępnej).

Czytaj więcej

Kampania Born in Poland w Aelia Duty Free

Aelia Duty Free Polska rusza z kolejną odsłoną kampanii Born in Poland, czyli Rodem z Polski. Akcja marketingowa została zaplanowana na cały rok, w sześciu dwumiesięcznych cyklach. Jej głównym celem jest promowanie wyjątkowych, polskich marek. W ofercie można znaleźć m.in. dobrze rozpoznawalne produkty, jak np. Wedel oraz Wawel, flagowe alkohole (Chopin, Żubrówka, Wyborowa), a także te bardziej i mniej kojarzone z naszym krajem wysokiej jakości marki kosmetyczne.

Czytaj więcej

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu na Białorusi wycofany po dobie

Jak podaje rmf24.pl 1 października w Mińsku i kilku regionach Białorusi wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 23-7.00. Zakaz został jednak natychmiast cofnięty, a interweniował sam prezydent Aleksander Łukaszenko. „Prezydent postanowił w ciągu doby odwołać te nieprzemyślane decyzje” – poinformowała administracja szefa państwa, cytowana przez państwową agencję BiełTA. BiełTA informuje, że zdaniem prezydenta tego rodzaju zakazy są „nie tylko nieefektywne, ale wręcz szkodliwe”.

Sierpniowe promocje w Tesco

Na okładce sierpniowej gazetki z alkoholami sieci Tesco nadaje ton nowy różowy gin truskawkowy – Lubuski Pink Gin. Poza tym craftowy Bimber z Manufaktury Copernicus w znakomitej cenie – 22,49 zł za 0,5 l (w tej samej cenie są inne „crafty” tego producenta). Półlitrowa Soplica za 19,99 zł nie zanęci, bo klient już się przyzwyczaił do takich cen wódek czystych. Na ostatniej stronie gazetki m.in. promocje na whisky Grant’s i Johnnie Walker Red, Żubrówka Biała 0,5 l tylko za 19,49, Stock Prestige w różnych smakach i czysty za 22,99 zł. Wewnatrz numeru kolejne wódki w super cenach: Bols Platinum, Husaria, Copernicus, Wyborowa, Ogiński, Krupnik, Norvegia, Moniuszko, Żubrówka Czarna, Smirnoff Black, Russian Standard, kolekcja Saskiej (czysta i smakowe), Kolekcja Krupnika (czysta i smakowe), wszystkie kolory Soplicy… W promocji whisky blendowane i single malt, szkockie, irlandzkie i amerykańskie: Wild Turkey, Jim Beam (także w wersjach smakowych), Tullamore Dew, Ballantine’s Finest i Ballantine’s Fire, Passport, Lauder’s William Peel, Johnnie Walker Black, Chivas Regal Extra, Grant’s 12YO, Glenfiddich 12YO. Poza tym w nieustającej promocji: Metaxa, Stock 84, Bacardi w wielu odmianach, Aperol i inni. Co dziwi? Mało nowości w gazetce, tylko dwie – Lubuski Pink i Russian Standard (od lipca w ofercie CEDC). A przecież tyle nowych wódek tego lata wkroczyło na półki, także Tesco. Pewnie trafią do sierpniowej gazetki. Na razie na półkach trzymają ceny.

Trzy nowe sklepy Centrum Wina

Centrum Wina otwiera nowe sklepy w Gdańsku, Bielanach Wrocławskich i Warszawie. Łącznie w całej Polsce będzie więc 29 sklepów należącej do spółki Ambra sklepów, a jeszcze w tym roku firma prawdopodobnie otworzy kolejne lokalizacje. – Rynek wina w Polsce rośnie o ok. 6% w skali roku. Jeszcze szybciej rozwija się segment win droższych powyżej 20 zł. To duży potencjał dla Centrum Wina. Podążamy za rynkiem, dlatego przyspieszyliśmy otwarcia nowych sklepów – mówi Robert Ogór, prezes Ambra S.A.

Czytaj więcej

Tesco wiosennie

Wiosenne drinki z ziołami anonsuje kwietniowa gazetka Tesco. Na okładce litrowa whisky Hankey Bannister za 54,99 zł, wódka Baczewski 0,5 l za 35,99 zł lub Stock Prestige – biała i smakowe w cenach 22,99 zł za 0,5 l. Na czwartej okładce m.in. Żubrówka Czarna 1 l za 49,99 zł, Żubrówka Biała i smakowe po 18,99 zł za 0,5 l, Metaxa 5 ze szklanką 0,7 l za 49,99 zł lub Jim Beam i dwie szklanki 0,7 l za 49,99 zł.

Czytaj więcej

Toast wiosenny z Lidlem

Lidl ostatnio zaskakuje specjalnymi edycjami, debiutującymi markami. W gazetce marcowej jest np. wódka Wyborowa w butelce z etykietą jak z czasów PRL, tylko dla sieci, limitowana edycja 0,5 l za 23,99 zł czy nowy Biały Bocian w ładniejszej butelce, a przede wszystkim z lepszą zawartością w tej samej cenie za pół litra. Ma okładce gazetki Jim Beam – litr za 59,99 zł. Inne mocne alkohole w promocyjnych cenach w marcu to m.in. Absolut, Finlandia, Żubrówka Biała (17,99 zł za 0,5 litra!), Żołądkowa de Luxe, Husaria, Wyborowa Exquisite, Krupnik Vodka, Soplica, Stock Prestige w trzech wersjach smakowych, Jack Daniel’s, cztery różne whisky Grant’s, Johnnie Walker Black z czekoladą Lindt i Red bez czekolady, Glenfiddich 12YO, Ballantine’s Finest, Chivas Regal 12, Jameson, Metaxa ze szklanką w zestawie, Dimple Golden Selection, Remy Martin VSOP, Bacardi Carta Blanca, Jägermeister, Advocaat, Sheridan’s… Jest w czym wybierać. A na ostatniej stronie okładki Lidl reklamuje swój sklep internetowy z alkoholami, wabiąc m.in. wspaniałą whisky Hibiki Japanesse Harmony.

W Tesco już wiosna

Wiosennymi smakami kusi Tesco, żółta okładka zapowiada Wielkanoc, róże na Dzień Kobiet. A na okładce Stock Sparkling 0,5 l za 19,99 zł, tańszy aż o 10 zł niż bez promocji. Do gazowanej wódki Tesco sugeruje kupić musujące wino, Cin & Cin Prosecco, albo wino spokojne, Pinot Grigio z kolekcji Tesco Finest. Na czwartej stronie okładki kuszą m.in.: Stock Prestige czysty i smakowe 0,7 l po 29,99 zł, Żubrówka Biała z miniaturką zawierającą Żubrówkę z Nutą Jałowca, ciekawa propozycja – 0,7 l za 25,99 zł, półtora litra whisky Grant’s za 79,99 zł, albo litr whisky Ballantine’s za 59,99 zł. Wewnątrz gazetki do wyboru, do koloru, żółcienie, błękity, a wybór alkoholi niesamowity. Ceny i pojemności pomijam, z wódek czystych i kolorowych: Lubuski, różne rodzaje Soplicy, Krupniku, Żołądkowych, Moniuszki, Helsinki, Orkisz w eleganckiej tubie, Wyborowa od Mistrza, Żubrówka Czarna, Chopin z kieliszkami, Palace Vodka, Ogiński Vodka, Copernicus Premium, Copernicus Nicolaus i wódki craftowe z wytwórni Copernicus, wódka Husaria, kolekcja wódek Saska, Amundsen, Bols Platinum Titan (nowość – filtrowany tytanem) i jeszcze Belvedere. A to tylko wódki! A jeszcze są wódki gatunkowe, jak Żubrówka Kora Dębu czy Soplica Przepalana. Teraz whisky: Grant’s 12YO, Grant’s Red, Grant’s Ale Cask, Grant’s Sherry Cask, Hankey Bannister Original, Glenlivet 12YO, Chivas Regal Extra, Black Scott, Old Smuggler, Bushmills, Glenfiddich 12YO, Jim Beam, William Peel, Jameson Crested, Jameson Black Barrel, Jameson Original, Ballantine’s 12YO, Glenmorangie Original, pięć wersji Johnnie Walkera, cztery różne whisky ze stajni Diageo z czekoladkami Lindt. Giny: Lubuski i Beefeater, rumy: Bacardi Carta Blanca i Bacardi Oakheart w nowej butelce, trzy edycje Metaxy, dwie wersje koniaku Hennessy. I jeszcze likiery: Cointreau, Jägermeister, bazillo Caraibo di Coco, Advocaat Dalkowski, American Honey, smakowe edycje Jima Beama.
Wiosna będzie radosna, skoro oferta promocyjna tak obrodziła, a przecież w gazetce są też inne alkohole: wina, wermuty, piwa czy cydry.

Wyborowa retro

Z końcem lutego w Lidlu pojawiła się limitowana edycja wódki Wyborowa. Butelka jest inspirowana historyczną etykietą Wyborowej, znaną dobrze konsumentom, którzy pamiętają czasy PRL. Szyjkę zakrywa tekturowy kapturek, na którym umieszczono reprodukcję dawnej pocztówkowej reklamy Wyborowej. Dostępna w Lidlu w pojemności 0,5 l w cenie 23,99 zł.

W Kauflandzie zima

W Kauflandzie zima wciąż trzyma, najnowsza gazetka zatytułowana jest „Zimowa kolekcja smaków. Na okładce, na tle kry lodowej i śniegu, czekają na spragnionych Żołądkowa de Luxe 0,7 l za 24,99 zł, Jack Daniel’s 1 l za 94,99 zł i piwo z Żywca po 2,99 zł butelka. Na ostatniej stronie Cydr Lubelski niefiltrowany i Cin & Cin. A w środku z mocnych alkoholi prezentowane są wódki czyste: Absolut (0,7 l za 39,99 zł), Soplica (0,5 l za 19,99 zł – w promocji to jedna z najtańszych wódek w sklepie), Żubrówka Czarna (0,5 l za 29,99 zł), a także m.in.: Żołądkowa Gorzka Tradycyjna (0,5 l za 19,89 zł), Sheridan’s, Malibu, Bali Latte Macchiato, Metaxa, Old Smuggler, Wild Turkey 81, Lauder’s Blended Scotch, Sierra Silver, Stock Brandy, Bombay Sapphire i Galeon Rum Gold (18,99 zł za 0,5 l).