Duży Ben otworzył 50 nowych sklepów

20 grudnia sieć marketów alkoholowych Duży Ben otworzyła nowy sklep w Warszawie. Jest to 23. placówka w województwie mazowieckim. Należąca do Grupy Eurocash marka ma już 200 marketów w 73 miastach Polski. Najsilniej sieć rozwija się w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Śląsku, a ostatnio przyspiesza z rozwojem także w Warszawie i Szczecinie. Dostępna jest także w mniejszych miejscowościach w wielu województwach. – Tylko w ciągu ostatniego pół roku otworzyliśmy 50 nowych placówek pod marką Duży Ben – mówi Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash.

Tops! w Polsce

Tops! to markety z alkoholami, działające w obrębie grupy Spar. W listopadzie został otwarty pierwszy taki sklep w Poznaniu, w planach są kolejne. Wywodząca się z RPA sieć Spar przejęła dawne sklepy Piotr i Paweł, a obecnie pod szyldami Spar, Eurospar i Spar Express działa w Polsce ok. 230 sklepów. Tops! Zamierza przyciągać klientów promocjami, szerokim asortymentem alkoholi i dużą przestrzenią zakupową. Reprezentująca grupę Spar spółka w Polsce to Wasz Sklep Spar Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Drugi Dom Wina we Wrocławiu

Dom Wina otworzył nowy sklep we Wrocławiu. Lokal mieścić się na pierwszym piętrze Galerii Handlowej Wroclavia przy ul. Suchej 1 (w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP). Na półkach znajdziemy kilkaset pozycji od ponad 80 dostawców ze wszystkich najważniejszych regionów winiarskich świata, w tym wiele luksusowych marek. Dom Wina jest wyłącznym, polskim dystrybutorem większości z nich. Entuzjaści polskich win mają do dyspozycji ich cały regał, a na nim mocną reprezentację takich dolnośląskich winnic jak: Moderna, Silesian i Jadwiga.

Czytaj więcej

Pawlina Wina Days – specjalna odsłona

W dniach 19-31 sierpnia w salonach sieci M&P trwa specjalna akcja Pawlina Wina Days. Firma przygotowała nie tylko wyjątkową selekcję win, ale jednocześnie uznaną i znakomicie ocenioną przez najważniejszych krytyków winiarskich na świecie.: James Suckling, Wine Enthusiast, Robert Parker, Decanter czy Guia Penin. To wina eleganckie, cieliste, złożone i nietuzinkowe, ale również wymagające skupienia i odpowiednie oprawy. Dodatkowo w ofercie jest szeroki wybór win prezentowych w eleganckich drewnianych skrzynkach.

Czytaj więcej

Moët Hennessy łączy siły Campari

Moët Hennessy kupiło 50% udziałów w spółce Tannico, należącej do Campari. Tannico to platforma sprzedaży win i mocnych alkoholi online o przychodach w 2020 roku na poziomie 70 mln euro. Moët Hennessy zapłaciło za udziały 25,6 mln euro, a celem jest wspólne stworzenie największej europejskiej firmy działającej w segmencie sprzedaży alkoholi przez internet.

Sklep Domu Whisky we Wrocławiu

28 maja we Wrocławiu zostanie otwarty kolejny (po Jastrzębiej Górze i Redzie) sklep stacjonarny Dom Whisky Online. Ulokowany na ul. Rzeźniczej 28-31 na poziomie -1 baru Coctail Bar Max & Dom Whisky. Dom Whisky Online czynny będzie od poniedziałku do soboty i w niedziele handlowe od 11:00 do 20:00, a w jego ofercie będzie ponad 3000 butelek do wyboru, wyjątkowe, limitowane edycje, alkohole z całego świata, również te niedostępne w Polsce.

Dobre wyniki Ambry

Na skutek pandemii COVID-19 zmniejszyła się sprzedaż do gastronomii, jednak dynamiczny wzrost w innych kanałach dystrybucji z nadwyżką zrekompensował ten spadek. Sprzedaż Grupy Ambra wzrosła w pierwszym półroczu roku obrotowego 2020/2021 o 6,0% do 387,6 mln zł. Sprzedaż wzrosła na wszystkich głównych rynkach działalności i we wszystkich kategoriach produktowych. Dynamika sprzedaży po wyłączeniu eksportu wyniosła 6,9%, natomiast organiczny wzrost sprzedaży (bez wpływu akwizycji) osiągnął wartość 4,4%.

Czytaj więcej