Moët Hennessy łączy siły Campari

Moët Hennessy kupiło 50% udziałów w spółce Tannico, należącej do Campari. Tannico to platforma sprzedaży win i mocnych alkoholi online o przychodach w 2020 roku na poziomie 70 mln euro. Moët Hennessy zapłaciło za udziały 25,6 mln euro, a celem jest wspólne stworzenie największej europejskiej firmy działającej w segmencie sprzedaży alkoholi przez internet.

Sklep Domu Whisky we Wrocławiu

28 maja we Wrocławiu zostanie otwarty kolejny (po Jastrzębiej Górze i Redzie) sklep stacjonarny Dom Whisky Online. Ulokowany na ul. Rzeźniczej 28-31 na poziomie -1 baru Coctail Bar Max & Dom Whisky. Dom Whisky Online czynny będzie od poniedziałku do soboty i w niedziele handlowe od 11:00 do 20:00, a w jego ofercie będzie ponad 3000 butelek do wyboru, wyjątkowe, limitowane edycje, alkohole z całego świata, również te niedostępne w Polsce.

Dobre wyniki Ambry

Na skutek pandemii COVID-19 zmniejszyła się sprzedaż do gastronomii, jednak dynamiczny wzrost w innych kanałach dystrybucji z nadwyżką zrekompensował ten spadek. Sprzedaż Grupy Ambra wzrosła w pierwszym półroczu roku obrotowego 2020/2021 o 6,0% do 387,6 mln zł. Sprzedaż wzrosła na wszystkich głównych rynkach działalności i we wszystkich kategoriach produktowych. Dynamika sprzedaży po wyłączeniu eksportu wyniosła 6,9%, natomiast organiczny wzrost sprzedaży (bez wpływu akwizycji) osiągnął wartość 4,4%.

Czytaj więcej

M&P w Łodzi

Wczoraj otwarty został Salon M&P Alkohole i Wina Świata w Łodzi w Galerii Vis a Vis przy ulicy Zgierskiej 211. To jest 45 punkt w sieci M&P Pavlina, która ma obecnie 41 salonów i cztery kluby. Salon w Łodzi zajmuje powierzchnię 100 mkw. i dysponuje pełnym asortymentem win i alkoholi mocnych, na półkach ponad 5000 różnych trunków.

Dobre wyniki Grupy Ambra

W pierwszym kwartale roku obrotowego 2020/2021 sprzedaż Grupy Ambra wzrosła o 12,4% do 140,7 mln zł. W tym okresie najszybciej rosła sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych i win spokojnych, a dynamikę sprzedaży zwiększyły przejęte w poprzednim roku obrotowym czeskie spółki. Po sześcioprocentowym spadku w ostatnim kwartale ubiegłego roku obrotowego sprzedaż Grupy dynamicznie odbiła rosnąc na głównych rynkach działalności (bez sprzedaży eksportowej) o 13,8%. Wzrost organiczny sprzedaży Grupy (bez wpływu akwizycji) wyniósł natomiast 10,7%. Na rynku polskim (największym rynku działalności Grupy) przychody ze sprzedaży wzrosły o 10,7% – ponownie powyżej dynamiki rynku. Do wzrostu sprzedaży w Polsce w największej mierze przyczyniły się wina spokojne, wśród których wyróżniały się marki Fresco, Portada, Cono Sur, oraz alkohole mocne, w tym wódki Baczewski i brandy Pliska. Zagraniczne spółki Grupy Ambra również dynamicznie zwiększały sprzedaż. Najszybciej przychody rosły w Czechach i na Słowacji, gdzie dynamika sprzedaży wyniosła 32,6% (w walutach lokalnych) – w dużej mierze dzięki przejętym w ubiegłym roku obrotowym spółkom dystrybucyjnym w segmencie win i alkoholi premium. Wzrost organiczny z pominięciem tych akwizycji wyniósł w Czechach i na Słowacji 10,2%. Sprzedaż na rynku Rumunii wzrosła o 25,1% (w walucie lokalnej), na co największy wpływ miały wyniki marki win spokojnych Sange De Taur przejętej w lipcu 2019 roku.

Czytaj więcej

Mazurska Manufaktura Alkoholi wprowadza usługę click and collect

Polska jako jedyne państwo członkowskie Unii Europejskiej nie dopuszcza sprzedaży alkoholu w sieci. Zakaz ten dotknął wielu małych producentów alkoholi kraftowych, szczególnie w czasie pandemii. W obliczu kryzysu spowodowanego koronawirusem Mazurska Manufaktura Alkoholi – rodzinny producent mocnych alkoholi rzemieślniczych – pracuje nad rozwojem sieci punktów odbioru dla swojego sklepu internetowego ekraft.pl. Jednocześnie spółka zaprasza do współpracy producentów alkoholi kraftowych, jak i właścicieli sklepów z koncesjami na sprzedaż alkoholu.

Czytaj więcej

Pawlina Wina Days

W dniach 24-30 sierpnia w sieci salonów M&P kolejna odsłona Pawlina Wina Days i duże zniżki. Borgo Scopetto Chianti Classico (w akcji – 44 zł, a cena regularna 89 zł), Casas Patronales Gran Reserva Sauvignon Blanc (35 zł, zamiast 77 zł), Hereford Torrontes (16 zł, zamiast 32 zł), Hereford Sauvignon Blanc (16 zł, zamiast 32 zł), Hereford  Chardonnay (16 zł, zamiast 32 zł), Pradorey Reserva Finca la Minia (76 zł, zamiast 145 zł) i Evel Douro White (18,99 zł, zamiast 48 zł).