M&P w Józefowie

12 lipca sieć salonów M&P Alkohole i Wina Świata powiększyła się o kolejne miejsce na mapie Polski. Nowo otwarty salon znajduje się w podwarszawskim Józefowie (okolice Otwocka) przy ulicy Piłsudskiego 20A. Tradycyjnie dla tej sieci otwarcie zgromadziło grupę przyjaciół i klientów firmy, a uroczystego przecięcia wstęgi szablą dokonał prezes Mirosław Pawlina.

Czytaj więcej

Sklep internetowy SingleMalt.pl w nowej odsłonie

Na stronie sklepu zmieniono szatę graficzną, wprowadzono nowe funkcjonalności, aby zakupy były nieskomplikowane i przyjemne. Pojawiły się m.in. specjalnie opracowane ikony – dwadzieścia ikon przedstawiających różne smaki whisky (np.: owocowy, dymny, torfowy, korzenny, pikantny itd.) oraz dziesięć ikon z cechami whisky (cask strength, nie filtrowana na zimno, nie barwiona karmelem, edycja limitowana itd.). Whisky można dodawać do ulubionych, porównywać, jest też słownik pojęć związanych z whisky i opisy destylarni – ta część będzie systematycznie rozwijana. Z okazji zmian wprowadzono do końca czerwca promocję na wszystkie produkty, które nie są aktualnie w promocji, teraz o 10% taniej na hasło „NowySM”. Jednym z elementów, który na stałe pojawi się w ofercie to whisky miesiąca – czasami będzie to unikatowa butelka, czasami specjalna cena. Dodatkowo przez cały lipiec w każdy piątek od godz. 17. można wstąpić do sklepu na kieliszek whisky w niezobowiązującej atmosferze. Pełna oferta sklepu SingleMalt.pl to ok. 300 whisky.

Czytaj więcej

Dom Whisky w Google Play i Appstore

Sklep Dom Whisky z Jastrzębiej Góry ma własną aplikację zakupową dostępną w Google Play i Appstore na telefony z systemami Android i iOs Apple. Aplikacja umożliwia składanie zamówień w sklepie internetowym, ma rozbudowaną wyszukiwarkę produktów z możliwością dodawania produktów do listy ulubionych oraz daje dostęp do danych konta klienta w sklepie on-line. Aplikację przygotowała firma IAI S.A.

Czytaj więcej

Bartex Orłem Dystrybucji

Firma Bartex z Bartoszyc – hurtownia alkoholi i innych napojów – została uhonorowana certyfikatem Orzeł Dystrybucji FMCG, który przyznał magazyn „Życie Handlowe”. Nagroda przyznawana jest za przestrzeganie zasad fair play na rynku – rzetelność i uczciwość. Firma zatrudnia 50 osób, świadcząc usługi 700 kontrahentom, jak również obsługując własną sieć sklepów.

Kolporter rozwija saloniki ze strefą alkoholi

Top Drink – pod tą nazwą Kolporter rozwija saloniki prasowe ze specjalną strefą alkoholi. Spółka ma już w swojej sieci dziewięć tego typu punktów. Wdrażanie nowej strefy w swoich salonikach Kolporter rozpoczął w 2016 roku. Obecnie ponad 40 rodzajów wódek czystych i smakowych oraz 13 rodzajów piwa oferują saloniki w: Krasnymstawie, Kazimierzu Dolnym, Poniatowej, Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Nowej Dębie, Zduńskiej Woli, Sandomierzu i Zabrzu.

Czytaj więcej

Postaw na Kartę Kocham Wino

Wokół Centrum Wina powstała największa w Polsce winiarska społeczność. Program Kocham Wino ma już ponad 100 tys. uczestników. W ciągu kilku najbliższych lat Centrum Wina chce podwoić tę liczbę. Pierwsza osoba zapisała się do Kocham Wino w październiku 2006 roku i wciąż robi zakupy w Centrum Wina. W ciągu tych 10 lat rynek wina podwoił się, dwukrotnie wyprzedzając wzrost sprzedaży wódki i piwa.

Czytaj więcej

Cydr i whisky w natarciu

Jak podaje „Rzeczpospolita”, coraz bardziej w Polsce popularny jest cydr – przewidywany wzrost w 2016 roku ma wynieść 28%. Whisky odnotuje wzrost o 15% w stosunku do roku ubiegłego, a przez ostatnią dekadę – 500%. Nadal wzrasta sprzedaż win gronowych – o 4%. Analitycy przewidują, że nastąpi spadek sprzedaży piwa (o ok. 2,6%), a wódka powinna zachować ubiegłoroczny poziom, z tendencją w dół. Odnotowano również przyrost otwieranych sklepów specjalistycznych z alkoholami.

Nie koniec imieninowych prezentów od M&P

Z okazji imienin Mirosława Pawliny promocją w dniach 25 lutego-2 marca objęte zostały także amerykańskie whiskey i bourbony. Kup 1 butelkę, a dostaniesz 25% rabatu Kup 2 butelki, a trzecią dostaniesz za 1 zł Kup 3 butelki, a rabat wyniesie 35% Kup 3 butelki, ale każdą inną, a rabat podskoczy do 40% Kup 6 butelek i dodatkowe 6 dostaniesz po 1 zł. A to nie koniec!!! Korzystając z którejkolwiek opcji Książka „Bourbon i amerykańska whiskey” GRATIS.

Czytaj więcej

Otwarcie nowego sklepu Ballantine’s

Wczoraj przy Placu Vogla w Warszawie (Wilanów-Zawady) przy nowo powstałym centrum handlowym Galeria Vogla, dokonano uroczystego otwarcia czwartego stołecznego sklepu sieci Ballantine’s. Wystrojem i ofertą nawiązuje do już istniejących lokalizacji, koncentrując się głównie na whisky z przeróżnych zakątków świata, chociaż w ofercie znajdują się wszystkie gatunki alkoholi mocnych oraz wina.

Czytaj więcej

Nowy sklep George Ballantine’s w Warszawie

24 lutego o godzinie 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie nowego sklepu sieci Ballantine’s, należącej do importera alkoholi, firmy Tudor House. Przez cały dzień obowiązuje rabat -23% na wybrane alkohole (promocja nie dotyczy polskich wódek). W godzinach 17.00-21.00, odbędzie się degustacja nowej whisky Ballantine’s Hard Fired, wersji 12YO oraz 17YO. Dla pierwszych 100 osób, które dokonają zakupu przewiedziano upominek. Sklep mieści się na Wilanowie przy Placu Vogla 62 lok. 5.

M&P Alkohole i Wina Świata w Katowicach

13 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego, już 21. salonu M&P Alkohole i Wina Świata. Tym samym na mapie sklepów pojawiło się nowe miasto, a jest nim stolica Górnego Śląska – Katowice. Salon, ulokowany przy ul. Panewnickiej 148k, oferuje to co najlepsze w sieci M&P: bardzo szeroką gamę win i alkoholi z całego świata, dobre ceny i profesjonalną obsługę.

Czytaj więcej

Dyskonty królują w sprzedaży whisky

Jak podaje Gfk, Polacy w dużej mierze kupują whisky w sklepach dyskontowych – to 28% rynku. Sprzedaż whisky odnotowuję wzrost w stosunku do ubiegłego roku i to aż o 60%. Wydatki średnio na tego typu alkohol to 55,30 zł. Kiedyś w sprzedaży popularnych whisky wiodły prym hipermarkety, obecnie dyskonty przejęły pałeczkę. Chodzi głównie o marki: Johnnie Walker, Ballantine’s oraz Grant’s. Mocną pozycję utrzymuje także marka własna Biedronki – Golden Loch.

Czytaj więcej