5+4=54

Mirosław Pawlina, z okazji 54 urodzin startuje w swoich salonach z kampanią Akcja Urodziny Szefa. W dniach 6-19 lipca wszystkie wina z importu M&P (nie dotyczy win polskich czy niektórych szampanów) objęte są akcją 5+4, czyli jeśli ktoś kupi 5 win, to będzie mógł dołożyć jeszcze cztery po złotówce. Po złotówce z tych 9 są 4 najtańsze.

Pawlina Wina & Strong

Do 24 maja w salonach M&P akcja Pawlina Wina & Strong Days. Wina z Bodegas Piedemente, DO Navarra, a także irlandzkie whiskey oferowane są w specjalnych cenach. La Garra biała (kupaż chardonnay i viura) i czerwona (kupaż tempranillo i garnacha) – pojedyncze butelki za 29 zł (zamiast 52 zł) oraz Cuatro Tieras – pojedyncze butelki za 29,99 zł (zamiast 53 zł). Przy zakupie czterech butelek – cena równo 100 zł (można mieszać i brać różne butelki w kartonie). W przypadku irlandzkich whiskey ceny są równie atrakcyjne. Irishman Founders Reserve za 115 zł (zamiast 179 zł), Irishman Single Malt za 137 zł (zamiast 199 zł) i Writters Tears Potstill Blend za 115 zł (zamiast 179 zł). Kto kupi wszystkie 3 butelki i wielokrotność takiego pakietu zapłaci za całość 300 zł.

Ambra spodziewa się spadku sprzedaży wina

Zarząd Ambra SA opublikował raport w związku z epidemią koronawirusa. „Negatywny wpływ epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 polega do tej pory przede wszystkim na znacznym ograniczeniu sprzedaży w kanałach dystrybucji obejmujących dostawy do gastronomii (HoReCa) oraz poprzez prowadzoną przez Grupę sieć specjalistycznych sklepów winiarskich i alkoholi premium Centrum Wina i Distillers Limited. Sprzedaż w tych kanałach dystrybucji odpowiada za około 15% całkowitej sprzedaży Grupy.

Czytaj więcej

Master of Malt ze wzrostem sprzedaży o 200%

Sklep internetowy z whisky Master of Malt raportuje wzrost sprzedaży o blisko 200% w ciągu jednego tygodnia, 23-29 marca. Dziesięć najlepiej sprzedawanych kategorii w tym okresie to: whisky, gin, piwo, rum, likiery, wódka, wino, wermut, gotowe koktajle i bittersy. Od każdego zamówienia Master of Malt przeznacza 1 funta na pomoc dla osób, które utraciły pracę z powodu koronawirusa.

Odbieraj bezpiecznie

M&P uruchomiło możliwość składania zamówień poprzez stronę internetową i bezpiecznego odbioru w salonach. Wystarczy wejść z na stronę https://wina-mp.pl, wybrać swoje ulubione wina, whisky, rumy, wódki etc. i wskazać najbliższy salon jako miejsce odbioru. Doradcy M&P dzwonią i informują, że towar czeka. Każda butelka jest odkażana, podobnie jak klamki czy terminal do kart. Zamawiaj bezpiecznie i odbieraj bezpiecznie!

Czytaj więcej

Redentore na koniec marca

W ramach akcji Pawlina Wina do końca marca dwa kolejne białe i lekkie wina, tym razem z Włoch, z regionu Veneto, z winnic De Stefani. Redentore Chardonnay leżakowane na osadzie w stalowych tankach i kontrolowanej temperaturze. W aromacie typowe dla tej odmiany nuty masła i dojrzałe owoce południowe. Idealnie pasuje do dań rybnych i owoców morza, świetnie sprawdza się również jako aperitif. Podobnie Redentore Sauvignon Blanc, było leżakowane na osadzie w stalowych tankach, bardzo aromatyczne, z wyczuwalnymi nutami jaśminu, białych brzoskwiń i mięty. W ustach soczyste i mineralne, z przyjemnym posmakiem i łagodnie zbalansowanym finiszem. Obydwa spełniają normy wina organicznego i wegańskiego.

Czytaj więcej

Wina & Strong Days na bogato

W salonach M&P od poniedziałku do końca marca trwać będzie akcja Pawlina Wina Day 10 i Pawlina Strong Days nr 4, a w niej bogaty wybór produktów. Wina: Pradorey Verdejo (cena w akcji za butelkę – 19,99 zł, a przy zakupie sześciu butelek i wielokrotności – 16,66 zł, cena katalogowa: 39,99 zł), Pradorey Crianza (cena w akcji za butelkę – 44,50 zł, a przy zakupie sześciu butelek i wielokrotności – 39,99 zł, cena katalogowa: 89 zł), Long Life (zestaw trzech butelek, cena w akcji za zestaw – 88,50 zł, a przy zakupie dwóch zestawów i wielokrotności – 79,99 zł, cena katalogowa: 177 zł), whisky Nikka From the Barrel (cena w akcji za butelkę – 129 zł, a przy zakupie dwóch butelek i wielokrotności – 114,99 zł, cena katalogowa: 199 zł), whisky Loch Lomond – zestawy z miniaturkami lub ze szklankami (cena w akcji 149,50 zł, cena katalogowa: 299 zł) oraz koniak Lheraud XO Oublie (cena w akcji za butelkę – 249 zł, a przy zakupie trzech butelek i wielokrotności – 199 zł, cena katalogowa: 385 zł).

Czytaj więcej

Dobre wyniki Ambry

Sprzedaż mocnych alkoholi w grupie Ambra wzrosła o aż 25,2% rok do roku w drugim półroczu ubiegłego roku. Wzrost wynikał z dalszego rozwoju marek brandy Pliska, wódek premium Baczewski, a także alkoholi premium, w szczególności whisky w sieci sklepów Distillers Limited. Sprzedaż win wzrosła o 17%, wiodącą marką jest Fresco. Przychody spółki, pomniejszone o akcyzę i opłaty handlowe, wyniosły 365 mln zł i były o 11,8% wyższe niż rok wcześniej. Zysk w okresie od lipca do grudnia 2019 wyniósł 43,5 mln zł netto (wzrost o 10%). Wydatki na marketing wzrosły z 26 mln do 30 mln zł.

Pawlina Wina Day 9

W dniach 26-28 lutego w salonach M&P trwać będzie dziewiąta edycja akcji Pawlina Wina. Tym razem to wino z Południowej Afryki. Kleine Zalze Pinotage 2018, winogrona zebrane zostały z działek w winnicy Stellenbosch oraz Durbanville na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Wino w głębokim, czerwonym kolorze i intensywnych owocowych aromatach morwy oraz czarnej śliwki. Wino pochodzące z obu winnic, fermentowało osobno w stalowych tankach, a następnie zanim zostało zmieszane, osobno dojrzewało w beczkach z francuskiego dębu przez 12 miesięcy. Subtelne i stylowe, o łagodnych taninach. Delikatne nuty przypraw pochodzą od winogron z chłodniejszych okolic. Normalna cena półkowa – 53 zł. Cena w akcji Pawlina Wina Day – 26,50 zł, co stanowi 50% rabatu, a przy zakupie 12 butelek i wielokrotności cena wynosi 25 zł.

Pawlina Wina Day 8

W dniach 19-20 lutego w salonach M&P trwać będzie ósma edycja akcji Pawlina Wina. Tym razem wybór padł na bardzo ciekawe włoskie wino musujące z regionu Veneto, z winnic De Stefani. Wino 888 Millesimato 2018 Redentore składa hołd jednej z najbardziej cenionych uroczystości w Wenecji – Festa del Redentore, odbywającej się w każdy trzeci weekend lipca. 888 jest w maksymalnym stopniu winem naturalnym, biologicznym, powstałym bez użycia siarczynów, za to z udziałem własnych kolonii drożdży. Nazwa 888 ma podwójne znaczenie. W numerologii zachodniego świata symbolizuje Odkupiciela, a w kulturze wschodu – potrójne szczęście. 888 to wino musujące, skomponowane w 100% z odmiany glera, winifikowane metodą Charmata, jest elegancko perliste, o delikatnie owocowym aromacie, z akcentami orzechów i migdałów oraz przyjemnym, kremowym i harmonijnie mineralnym smaku. Normalna cena półkowa – 47 zł. Cena w akcji Pawlina Wina Day – 23,50 zł, co stanowi 50% rabatu.

Pawlina Strong Day nr 2

W dniach 17-23 lutego w salonach sieci M&P trwać będzie akcja Pawlina Strong Day , a jej tematem koniak z Petite Champagne – Lheraud VSOP. Cena detaliczna tego koniaku to 289 zł, cena w akcji za 1 butelkę to 35% rabatu, czyli 187,85 zł, a za 2 butelki i wielokrotność, czyli zawsze parzysta ilość, minus 50% = 144,50 zł.

Pawlina Wina Day 7

W dniach 12-14 lutego w salonach M&P trwać będzie siódma edycja akcji Pawlina Wina. Tym razem to hiszpańskie białe wino z regionu Ribera del Duero, PradoRey Sauvignon Blanc 2018 (13%). Stuprocentowe sauvignon blanc, fermentowane w kontrolowanej temperaturze, a następnie leżakowane na osadach przez 2-3 miesiące. Wino o czystej, jasnosłomkowej, połyskliwej szacie, z lekko zielonkawymi refleksami. W bukiecie eksploduje bogactwem aromatów owoców cytrusowych i mango, z przebijającymi się ziołowymi nutami. Usta świeże i gładkie, o soczystym, owocowym finiszu. Normalna cena półkowa – 58 zł. Cena w akcji Pawlina Wina Day: pojedyncze butelki – 29 zł, co stanowi 50% rabatu, a 25 zł przy zakupie minimum 3 butelek i wielokrotności trzech.