Postaw na Kartę Kocham Wino

Wokół Centrum Wina powstała największa w Polsce winiarska społeczność. Program Kocham Wino ma już ponad 100 tys. uczestników. W ciągu kilku najbliższych lat Centrum Wina chce podwoić tę liczbę. Pierwsza osoba zapisała się do Kocham Wino w październiku 2006 roku i wciąż robi zakupy w Centrum Wina. W ciągu tych 10 lat rynek wina podwoił się, dwukrotnie wyprzedzając wzrost sprzedaży wódki i piwa.

Czytaj więcej

Cydr i whisky w natarciu

Jak podaje „Rzeczpospolita”, coraz bardziej w Polsce popularny jest cydr – przewidywany wzrost w 2016 roku ma wynieść 28%. Whisky odnotuje wzrost o 15% w stosunku do roku ubiegłego, a przez ostatnią dekadę – 500%. Nadal wzrasta sprzedaż win gronowych – o 4%. Analitycy przewidują, że nastąpi spadek sprzedaży piwa (o ok. 2,6%), a wódka powinna zachować ubiegłoroczny poziom, z tendencją w dół. Odnotowano również przyrost otwieranych sklepów specjalistycznych z alkoholami.

Nie koniec imieninowych prezentów od M&P

Z okazji imienin Mirosława Pawliny promocją w dniach 25 lutego-2 marca objęte zostały także amerykańskie whiskey i bourbony. Kup 1 butelkę, a dostaniesz 25% rabatu Kup 2 butelki, a trzecią dostaniesz za 1 zł Kup 3 butelki, a rabat wyniesie 35% Kup 3 butelki, ale każdą inną, a rabat podskoczy do 40% Kup 6 butelek i dodatkowe 6 dostaniesz po 1 zł. A to nie koniec!!! Korzystając z którejkolwiek opcji Książka „Bourbon i amerykańska whiskey” GRATIS.

Czytaj więcej

Otwarcie nowego sklepu Ballantine’s

Wczoraj przy Placu Vogla w Warszawie (Wilanów-Zawady) przy nowo powstałym centrum handlowym Galeria Vogla, dokonano uroczystego otwarcia czwartego stołecznego sklepu sieci Ballantine’s. Wystrojem i ofertą nawiązuje do już istniejących lokalizacji, koncentrując się głównie na whisky z przeróżnych zakątków świata, chociaż w ofercie znajdują się wszystkie gatunki alkoholi mocnych oraz wina.

Czytaj więcej

Nowy sklep George Ballantine’s w Warszawie

24 lutego o godzinie 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie nowego sklepu sieci Ballantine’s, należącej do importera alkoholi, firmy Tudor House. Przez cały dzień obowiązuje rabat -23% na wybrane alkohole (promocja nie dotyczy polskich wódek). W godzinach 17.00-21.00, odbędzie się degustacja nowej whisky Ballantine’s Hard Fired, wersji 12YO oraz 17YO. Dla pierwszych 100 osób, które dokonają zakupu przewiedziano upominek. Sklep mieści się na Wilanowie przy Placu Vogla 62 lok. 5.

M&P Alkohole i Wina Świata w Katowicach

13 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego, już 21. salonu M&P Alkohole i Wina Świata. Tym samym na mapie sklepów pojawiło się nowe miasto, a jest nim stolica Górnego Śląska – Katowice. Salon, ulokowany przy ul. Panewnickiej 148k, oferuje to co najlepsze w sieci M&P: bardzo szeroką gamę win i alkoholi z całego świata, dobre ceny i profesjonalną obsługę.

Czytaj więcej

Dyskonty królują w sprzedaży whisky

Jak podaje Gfk, Polacy w dużej mierze kupują whisky w sklepach dyskontowych – to 28% rynku. Sprzedaż whisky odnotowuję wzrost w stosunku do ubiegłego roku i to aż o 60%. Wydatki średnio na tego typu alkohol to 55,30 zł. Kiedyś w sprzedaży popularnych whisky wiodły prym hipermarkety, obecnie dyskonty przejęły pałeczkę. Chodzi głównie o marki: Johnnie Walker, Ballantine’s oraz Grant’s. Mocną pozycję utrzymuje także marka własna Biedronki – Golden Loch.

Czytaj więcej

Polska Dystrybucja Alkoholi zostanie sprzedana Grupie Eurocash

21 grudnia podpisano umowę przedwstępną sprzedaży Grupie Eurocash 100% udziałów w spółce Polska Dystrybucja Alkoholi, która należy do Grupy Jantoń. Firma powstała w 2002 roku, otwierając pierwszy oddział w Pabianicach w budynkach starej rozlewni ZPH Jantoń, by na przełomie ostatniej dekady poszerzyć swą działalność o województwa mazowieckie, świętokrzyskie, wielkopolskie, małopolskie. Profil firmy to dystrybucja alkoholi poprzez punkty ww. województwach. Pod koniec listopada 2015 roku zmieniono nazwę na obecną z Jantoń Dystrybucja Sp. z o.o. Wielokrotnie nagradzana, między innymi Gazelami Biznesu 2014. Umowa dojdzie do skutku jeśli uzyska zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Gratka dla winomaniaków

Do niedawna „Wina na Widoku”, znajdujące się na Kabatach przy ul. Wąwozowej 23 lok. U1, funkcjonowały jako firmowy sklep dystrybutora gruzińskich win Marani. Dostępny był w nim pełen asortyment tych wybornych trunków. Jako że zainteresowanie gruzińskimi alkoholami wśród Polaków jest coraz większe, firma Marani 1915 Sp. z o.o. postanowiła poszerzyć swoją działalność. I tak właśnie narodził się pomysł otworzenia wine baru.

Czytaj więcej