White Heather 21YO

przejmując destylarnię GlenAllachie Billy Walker i spółka kupili też m.in. zapomnianą markę blended whisky White Heather, nieaktywną od lat 80. XX wieku. Ta whisky złożona jest z destylatów w wieku minimum 21 lat ze: Speyside, Highlands i Islay, aged leżakowanych w beczkach pierwszego napełnienia z amerykańskiego dębu, sherry butts i beczkach ponownego napełnienia typu hogsheads. Billy Walker zafundował tej whisky dodatkowe trzy lata finiszowania w beczkach pedro ximénez puncheons, oloroso puncheons i beczkach z dziewiczego dębu z Appalachów. Barwa wchodząca w róż, jakby też były tu beczki po porto ruby. Aromat pieczonych jabłek w lukrze i z cynamonem, lekko dym, lekko wanilia, nuta octowa. W smaku – sól, sadza, jabłka w popiele, jabłkowe vinegeaur. Bardzo wytrawnie. Podobnie finisz – cierpki, octowy, dużo jabłek, skóra, sadza, tytoń, sól, słone paluszki, wodorosty. Mega ciekawa whisky, zabutelkowana z mocą 48%.

Chivas The Blend Online

Dom Whisky zaprasza 18 czerwca o godz. 18.00 do udziału w degustacji online poprzez komunikator internetowy Microsoft Teams, którą poprowadzi Sonia Grabowska. Każdy uczestnik otrzyma próbki: 1 x Chivas 12YO 50ml, 1 x whisky zbożowa 50 ml (kwiatowa), 4 x whisky słodowa 50 ml (cytrusowa, kremowa, owocowa i dymna), 1 x kieliszek degustacyjny, 1 x zlewka 100 ml, 1 x szklane mieszadełko (rurka), 1 x naklejka z logo Chivas Regal. Koszt degustacji 219 zł/osoba, a w cenie butelka Chivas 18YO Gold Signature + sample oraz wymienione akcesoria.

Scotch Whisky Online

Dom Whisky zaprasza 11 czerwca o godz. 18.00 do udziału w degustacji, którą poprowadzi Ken Lindsay. Do spróbowania będą: Scapa Glansa, Ballantine’s 21YO, Chivas Regal 18YO, Chivas Regal Ultis i Royal Salute 21YO The Signature Blend. Degustacja odbywać się będzie online poprzez komunikator internetowy Microsoft Teams. Koszt degustacji 295 zł/osoba, a w cenie: butelka Ballantine’s 21YO + 5 sampli degustacyjnych wymienionych powyżej o poj. 20 ml.

Czytaj więcej

Dimple Golden Selection

główny destylat słodowy w tym blendzie to Glenkinchie. Wprowadzona w 2014 roku w miejsce Dimple 15YO. Aromat słodki, czekoladowy, nuta wanilii, ziół, kwiatów, moreli, prażonego ziarna. Smak lekko dymny, morelowy, gruszkowy, bardzo dużo słodyczy – toffie, czekolada. W finiszu dużo kakao, orzechy laskowe, kawa. Moc – 40%.

Dewar’s 8YO Portuguese Smooth

whisky była finiszowana w beczkach po porto. Ma bardzo przyjemny owocowy aromat, dużo w nim jabłek, gruszek, śliwek, jest też słodka nuta figi. W ustach delikatna, słodkie ziarno, ciemna czekolada, orzechy włoskie, kawa. Finisz bakaliowy – suszone morele, orzechy, suszone wiśnie, rodzynki. Bardzo przyzwoita, zwłaszcza gdy porównamy jakość do ceny. Moc – 40%.

Chivas The Blend Online

Dom Whisky zaprasza 27 maja o godz. 18.00 do udziału w degustacji online poprzez komunikator internetowy Microsoft Teams, którą poprowadzi Sonia Grabowska. Każdy uczestnik otrzyma próbki: 1 x Chivas 12YO 50ml, 1 x whisky zbożowa 50 ml (kwiatowa), 4 x whisky słodowa 50 ml (cytrusowa, kremowa, owocowa i dymna), 1 x kieliszek degustacyjny, 1 x zlewka 100 ml, 1 x szklane mieszadełko (rurka), 1 x naklejka z logo Chivas Regal. Koszt degustacji 183 zł/osoba, a w cenie butelka Butelka Chivas Regal Mizunara Special + sample oraz wymienione akcesoria.

Ballantine’s w limitowanej czarno-białej odsłonie

W ramach kontynuacji kampanii „Tak to Robię” 10 maja na sklepowe półki trafiła całkowicie odmieniona butelka Ballantine’s Finest. Za projekt odpowiada kalifornijski artysta – Joshua Vides. Butelka dostępna jest w limitowanych ilościach, w sklepach na terenie całej Polski do wyczerpania zapasów. Jest to element kampanii globalnej, zaadaptowany na rynek Polski. Markę wspiera komunikacyjnie agencja VMLY&R, za działania specjalne i PR-owe odpowiada newonce.media, a za część aktywacyjną agencja Look-up. Rekomendowana cena butelki to 52,99 zł.

Johnnie Walker Black Label Islay Origin

blend zestawiony głównie z whisky z Islay, jego sercem są whisky z dwóch destylarni – Caol Ila i Lagavulin. Moc – 42%. Aromat intensywny – ruszt, ser wędzony, wędzone śliwki, trochę jodu, soli. Smak słony, lekko goryczkowy, dymny, ale nie bardzo, z bakaliową słodyczą (suszone morele, figi). Kręgosłupem finiszu jest sól i ona daje długi posmak, uzupełniany posmakiem wędzonych owoców, zwłaszcza czarnej porzeczki, ale też rodzynek, miodu, jest też nuta grillowa, idąca w kierunku spalenia, węgla, ale ładnie to się komponuje.

Johnnie Walker Black Label Highlands Origin

blend zestawiony głównie z whisky z Highlands, jego sercem są whisky z dwóch destylarni – Clynelish i Teaninich. Moc – 42%. Aromat słodki, przyjemny – keks ze skórką pomarańczową, rodzynkami, suszonymi morelami. W smaku whisky jest tłusta, maślano-owocowa, wanilia, budyń, ale też sporo cytrusów – pomarańcze, limonki, grejpfrut, do tego sól. Kontrastowo poukładana, ale robi to dobre wrażenie. Finisz średnio długi – owoce świeże i bakalie, popiół i lekki tytoń, drożdże i sól, imbir i selerowa nuta warzywna. Ciekawa edycja.

Chivas Regal 13YO Extra American Rye Casks

jedna z obecnie trzech edycji Chivasa trzynastoletniego w linii Extra. Powszechnie dostępna jest wersja z beczek po sherry oloroso, ale jest też finiszowana w beczkach po tequili i ta – finiszowana w beczkach po żytniej whiskey. Precyzyjnie – część (nie wiadomo jaka) była finiszowana w beczkach po rye. Aromat słodki, waniliowy, orzech laskowy, śliwki, czekolada. Smak popiołowy, jabłka w popiele, gruszki w popiele, miód. W finiszu śliwki, miód i popiół. Moc – 40%.

Chivas The Blend Online

Dom Whisky zaprasza 23 kwietnia o godz. 18.00 do udziału w degustacji online poprzez komunikator internetowy Microsoft Teams, którą poprowadzi Sonia Grabowska. Każdy uczestnik otrzyma próbki: 1 x Chivas 12YO 50ml, 1 x whisky zbożowa 50 ml (kwiatowa), 4 x whisky słodowa 50 ml (cytrusowa, kremowa, owocowa i dymna), 1 x kieliszek degustacyjny, 1 x zlewka 100 ml, 1 x szklane mieszadełko (rurka), 1 x naklejka z logo Chivas Regal. Koszt degustacji 219 zł/osoba, a w cenie butelka Chivas 18YO Gold Signature + sample oraz wymienione akcesoria.

Clan Fraser Reserve

ród Frasers przywędrował w XI wieku do Szkocji z Francji, z Anjou. Wówczas nazywali się Fraisiers, nazwisko odnosiło się do zbierania truskawek. Whisky Clan Fraser to niedrogi blend z Borders Distillery, bez podania wieku. W przypadku wersji Reserve producent informuje, że jest tu znacznie więcej whisky słodowych i dłużej dojrzewających niż w wersji podstawowej. W aromacie: orzechy laskowe, czekolada z orzechami. Smak słodki, owocowy – morele, gruszki, brzoskwinie, jest też ostrzejsza nuta cynamonu i imbiru. Owocowy, gruszkowy finisz, do tego sporo słodu, nuty mięty lekko dymu, sadzy. Moc – 40%. W ofercie Spirit Depoit.

Nowy blend od Billy Walkera

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, GlenAllachie wskrzesza markę White Heather blended Scotch whisky, popularną w latach 80. XX wieku. Za zestawienie edycji White Heather 21YO odpowiadał osobiście master distiller Billy Walker. Na początek powstała limitowana edycja 2000 butelek, w cenach po 120 funtów każda i z mocą alkoholu 48%. Jest to mieszanka whisky grain i single malt z regionów: Highland, Islay i Speyside. Whisky 18 lat spędziła w beczkach first-fill po bourbonie, po sherry butts oraz second-fill barrels i hogsheads. Dodatkowo po zmariażowaniu beczki były finiszowane przez trzy lata w beczkach typu puncheon po sherry pedro ximénez i oloroso oraz dziewiczych beczkach z amerykańskiego dębu z Appalachów. Polskim importerem whisky z GlenAllachie jest M&P.

Éiregold Irish Whiskey

whisky pochodzi z zakładu Midleton, trzykrotnie destylowana, leżakowana w amerykańskim dębie. Aromat karmelu, cynamonu, ananasa, suszonej śliwki, orzechów laskowych, mokki. Smak bardzo orzechowy, orzechy laskowe, słód, karmel, kawa. Finisz karmelu i kawy z mlekiem, orzechów włoskich. W ofercie Spirit Depot.

Scotch Whisky Academy

Dom Whisky zaprasza 12 marca o godz. 18.00 do udziału w degustacji, którą poprowadzi Ian Logan – Global Brand Ambassador. Do spróbowania będą: Chivas Regal Mizunara, The Glenlivet Spectra (3 x 0,2l), Aberlour 18YO, The Glenlivet Archive 21YO, Chivas Regal Royal Salute 21YO The Signature Blend. Liczba miejsc ograniczona. Degustacja odbywać się będzie online poprzez komunikator internetowy Teams. Koszt degustacji 425 zł/osoba, a w cenie: The Glenlivet Spectra 3 x 0,2l + 7 sampli degustacyjnych wymienionych powyżej o poj. 20 ml.

Czytaj więcej

Beaver Lodges

whisky mieszana, ze sporym udziałem maltów z Highland. Butelkowana w Polsce przez BZK-Alco. Elegancka, niska, kątowa butelka z ciemnego szkła, bardzo atrakcyjna cena (ok. 60 zł na półce), dobry stosunek jakości do ceny. Moc klasyczna – 40%. Aromat słodki, słodowy, drożdżowego ciasta, słodkiego ziarna. W tle nuty owocowe- wiśnie, morele. Dopełnione wanilią. Smak koresponduje z aromatem, dużo słodyczy, choć są także nuty ostrzejsze – pieprzu, imbiru, kojarzące się z żytem. Finisz nadal słodowy, ale są też bakalie, zwłaszcza rodzynki i orzechy, suszone morele, słodkie gruszki williams.