Blisko dwucyfrowy wzrost konsumpcji whisky w Polsce

Większa otwartość młodszego pokolenia na whisky, wzrost popularności butelek o mniejszej pojemności, pojawienie się single maltów w dyskontach spożywczych oraz rosnąca oferta smaków i gatunków. To tylko niektóre z czynników decydujących o obliczu krajowego rynku whisky w 2019 roku. International Wine & Spirit Research właśnie podsumowała 2019 rok w branży alkoholi.

Czytaj więcej

World Whisky Day 2020 z Singlemalt.pl i Fort Whisky

Obecna sytuacja zmieniła nasze życie i biznes w każdym obszarze. Bary i restauracje oraz imprezy (festiwale, degustacje, szkolenia, czy zwykłe spotkania ze znajomymi) zostały odwołane/zabronione na skutek zakazów wprowadzonych przez rząd. SingleMalt.pl i Fort Whisky wychodzą z inicjatywą podtrzymania tradycji, jaką jest Światowy Dzień Whisky i dalej realizować edukacyjną misję jaka od początku działalności przyświeca SingleMalt.pl. Tegoroczna inicjatywa imprezy w formie online, przyczyni się do rozpowszechnienia idei Światowego Dnia Whisky, podniesienia poziomu wiedzy i kultury degustacji whisky.

Czytaj więcej

Niezależni bottlerzy w Polsce

Nie mamy jeszcze do końca w Polsce językowych odpowiedników na opisanie tego, czym się zajmują. Rozwijająca się świadomość konsumencka wyraźnie jednak im sprzyja. Independent bottlers – niezależni butelkujący, czy po prostu bottlerzy whisky. Co oferują na polskim rynku i czym przyciągają? Czym różnią się ich produkty od tych, które szeroko dostępne na półkach marketów określamy jako official bottlings?

Czytaj więcej

Czy na whisky można zarobić?

Dziś whisky to trzecia najchętniej spożywana kategoria alkoholi w Polsce. Do jego wyjątkowego wachlarza smakowo-aromatycznego przekonują się kolejni miłośnicy mocnych trunków. Okazuje się jednak, że jej zastosowanie może być znacznie szersze – oprócz radości dla podniebienia może bowiem, przy niepewnej obecnie sytuacji na rynkach finansowych, przynieść również pokaźne zyski dla naszego portfela.

Czytaj więcej

Master of Malt ze wzrostem sprzedaży o 200%

Sklep internetowy z whisky Master of Malt raportuje wzrost sprzedaży o blisko 200% w ciągu jednego tygodnia, 23-29 marca. Dziesięć najlepiej sprzedawanych kategorii w tym okresie to: whisky, gin, piwo, rum, likiery, wódka, wino, wermut, gotowe koktajle i bittersy. Od każdego zamówienia Master of Malt przeznacza 1 funta na pomoc dla osób, które utraciły pracę z powodu koronawirusa.

Degustacje w ciemno z Fortem Whisky

Fort Whisky Shop & Bar rusza z degustacjami online w ciemno. Uczestnicy spotkań nie będą znali próbowanych whisky do momentu ich ogłoszenia pod koniec każdej degustacji. To szansa na zdobywanie doświadczenia – pijąc whisky, gdy nie sugerujemy się marką i własnymi uprzedzeniami. Uczestnicy wspólnie będą starali się określić profile whisky i stworzyć ich notki smakowe. Na koniec wybiorą najlepszą whisky i poznają degustowane trunki.

Czytaj więcej

Wirtualny festiwal whisky

Na 4 kwietnia zapowiedziany jest wirtualny festiwal whisky – Lockdown Whisky Festival. Pomysłodawcą imprezy jest Scott Adamson, globalny ambasador destylarni Tomatin. W imprezie wezmą udział także ambasadorzy innych marek whisky: Adelphi, Arran, BenRiach, Cù Bòcan, GlenAllachie, Glencadam, Glen Moray, Kilkerran, Kilchoman, Paul John i Tomintoul. Imprezę będzie można śledzić na mediach społecznościowych #LockdownWhiskyFestival w godz. 14.-17.00. Będzie to okazja do dyskusji o whisky i jej obecnych problemach.

Spirit of Speyside odwołane

Tegoroczny festiwal Spirit of Speyside został odwołany, impreza odbędzie się w 2021 roku w dniach 28 kwietnia-3 maja. Konkurs Spirit of Speyside, którego preeliminacje mają odbyć się także w Polsce, odbędzie się 29 sierpnia. O terminie polskiego spotkania konkursowego będziemy informować, kiedy tylko możliwa będzie ponowna organizacja wydarzeń degustacyjnych.

Zamknięty Dom Whisky

„Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z epidemią COVID-19 w Polsce, a także na komunikaty administracji państwowej oraz inspekcji sanitarno-epidemiologicznej odnośnie podwyższonego ryzyka zachorowalności,postanowiliśmy o zamknięciu od dnia jutrzejszego tj. 14.03 (sobota) wszystkich naszych Domów Whisky. O dacie ponownego otwarcia będziemy Was na bieżąco informować. Dbajcie o siebie i bądźcie zdrowi” – czytamy w komunikacie Domu Whisky.

Czytaj więcej

Silesian Whisky Fest

Organizatorzy festiwalu Silesian Whisky Fest informują o zmianie daty imprezy z 4 kwietnia na 30 maja. W oświadczeniu organizatora czytamy: „W związku z naszymi narastającymi obawami o poziom bezpieczeństwa na naszym festiwalu podjęliśmy decyzję o przeniesieniu wydarzenia na inny termin. Jako organizatorzy chcemy zapewnić Wam oraz wystawcom możliwie najbardziej przyjazne środowisko do degustacji, spotkań i rozwijania naszej wspólnej pasji. Festiwal odbędzie się na terenie Fabryki Porcelany w niezmienionej formie 30 maja 2020 roku. Oczywiście, wszystkie zakupione przez Was bilety na festiwal oraz masterclassy będą w pełni respektowane. W związku ze zmianą terminu wydarzenia dopuszczamy oczywiście możliwość zwrotu biletów przez portal ticketportal.pl. O wszystkich zmianach i nowych postanowieniach będziemy informować Was na bieżąco. Tymczasem życzymy Wam wszystkim dużo zdrowia oraz degustacji (w domowy zaciszu) wyśmienitych dramów”.

Nowy termin Whisky & Friends

M&P przełożyło termin festiwalu Whisky & Friends na 20 czerwca. „W świetle zaostrzającej się sytuacji epidemiologicznej, o której rozwoju trudno dziś przewidywać, postanowiliśmy przesunąć termin naszego festiwalu. Nie wiemy z jaką sytuacją będziemy mieć w Polsce do czynienia za miesiąc. Może wszystko wróci do normy, a może jeszcze nie. Zdrowie gości, naszych wystawców jest dla nas najważniejsze i działając odpowiedzialnie, nie widzimy na dziś innej możliwości niż taka decyzja. Oczywiście wszystkie do tej pory zakupione bilety zachowują swoją ważność” – czytamy w komunikacie M&P.