Swing i whisky w Bydgoszczy

Na żadnym innym festiwalu whisky w Polsce goście nie są tak eleganccy jak w Bydgoszczy. Panowie w dobrze skrojonych garniturach, piękne kobiety w seksownych kreacjach. W Bydgoszczy w tę jedną jesienną noc w roku bawi się śmietanka towarzyska – biznesmeni, lekarze, bankierzy, naukowcy, handlowcy. Zawsze jest tu bardzo kulturalnie, a sama whisky jest tylko dodatkiem do wielu innych atrakcji, do tańców, do występów artystycznych, do spotkania dam i dżentelmenów. W tym roku zabawa przebiegała w rytmie swingu w wykonaniu Old Times. Bydgoszcz to polska stolica jazzu, więc muzyka musiała być na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej

Malt Whisky Yearbook 2018

„Malt Whisky Yearbook” co roku przynosi dane statystyczne dotyczące produkcji i sprzedaży whisky na świecie, opisy destylarni na wszystkich kontynentach, opis niezależnych bottlerów, a także artykuły o trendach w branży whisky. Rekomenduje sklepy z whisky (z Polski – tak jak w poprzednich latach – jest to sieć sklepów Ballantine’s). Wciąż w roczniku nie ma ani jednej polskiej destylarni i ani jednej polskiej whisky, choć w ostatnich latach byliśmy świadkami kilku debiutów w kategorii single malt (Kozuba, Piasecki, Wolf), że o blended nie wspomnę.

Czytaj więcej

Whisky Live Warsaw 2017, czyli warszawski dzień whisky po raz czwarty

Dwa dni, czternaście godzin, setki whisky i tysiące gości. 13. i 14. października Whisky Live Warsaw po raz czwarty szturmował stolicę.
Whisky Live to prestiżowa impreza o zasięgu międzynarodowym. Jej historia w Polsce sięga 2014 roku. Wtedy to, pod nazwą Warsaw Whisky Festiwal, odbyło się pierwsze tego typu wydarzenie w stolicy. Jego sukces spowodował, że w kolejnych latach, już pod prestiżową nazwą Live, impreza zawitała do Warszawy na stałe. W październiku 2017 roku odbyła się czwarta edycja, tym razem w nowym, bardzo przestronnym wnętrzu Sangate Hotel Airport. Organizatorem Whisky Live Warsaw jest Jarosław Buss, właściciel firmy Tudor House Ltd.

Czytaj więcej

Dziś startuje Whisky Live Warsaw

Dzisiaj o godzinie 17. w hotelu Sangate (ul. 17 Stycznia 32) startuje czwarta edycja Whisky Live Warsaw. Na 2000 mkw. prezentować się będą wystawcy z całego świata, nie tylko producenci whisky, także innych trunków, jak rum, kalwados czy koniak. Imprezie towarzyszą sesje masterclass z udziałem zaproszonych zagranicznych gości, ekspertów w branży whisky. Przewidziano także pokazy foodapairingu z whisky czy licytację beczki z whisky z destylarni Wolf. Impreza trwa dwa dni, bilet na całość kosztuje 140 zł i uprawnia do spróbowania kilkuset bezpłatnych whisky. Każdy odwiedzający otrzyma także kieliszek degustacyjny. W sklepie festiwalowym czekają liczne zniżki.

W sześć whisky dookoła świata

28 września odbędzie się degustacja zatytułowana „W sześć whisky dookoła świata”, którą poprowadzi Rafał Stanowski. Podróż zacznie się w jednym z państw w Europie, jednak nie będzie to ani Szkocja, ani Irlandia. Następnie uczestnicy udadzą się do Stanów Zjednoczonych, aby sprawdzić jak wygląda „american dream”. Potem przyjdzie kolej na kraj kwitnącej wiśni, aby sprawdzić, czy boom na japońską whisky jest uzasadniony. Kolejnym przystankiem będzie jeden z azjatyckich tygrysów, czyli Tajwan, gdzie odwiedzimy destylarnię Kavalan. Przedostatnim przystankiem będzie kolejna wyspa, gdzie można spotkać Koale, czyli Tasmania. Cała podróż skończy się w słonecznych i ciepłych Indiach. W trakcie degustacji będzie sześć porcji whisky, każda po 20 ml. Miejsce: Incognito Cocktail Bar, Plac Solny 11, Wrocław. Koszt uczestnictwa: 75 zł/os. Godz. 19-22.00. Zapisy pod adresem: rafal@stanowski.it.

Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P

W dniach 11-12 października odbędzie się już ósma edycja festiwalu M&P. Po raz pierwszy przyjmie ona formę dwudniowego eventu, gdzie pierwszy dzień będzie poświęcony winom, a drugi alkoholom mocnym. Podział wynika z rosnącej z każdym rokiem liczby dostawców zagranicznych, którzy chcą zaprezentować swoje produkty na festiwalu, a także wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, co do większego komfortu degustacji.

Czytaj więcej

Święto miłośników whisky ponownie w Warszawie

Już po raz kolejny organizatorzy Whisky Live Warsaw proponują mieszkańcom Stolicy dwudniową wycieczkę po różnorodnych aromatach i smakach whisky, pochodzącej z niemal wszystkich zakątków świata. Odbywający się w dniach 13-14 października festiwal to wyjątkowa okazja poznania szerokiego spektrum kolorów, bukietów i smaków tego wyjątkowego trunku, zaś dla fanów dobrego jedzenia nie zabraknie licznych atrakcji kulinarnych.

Czytaj więcej

Festiwal whisky w Krakowie

Druga edycja Krakow Whisky Festiwal odbyła się w przestronnej hali Starej Zajezdni na Kazimierzu. Eleganckie wnętrze, duże stoiska, sklepik festiwalowy, świetna obsługa ze strony organizatorów. Nie było koncernów, nie pojawiły się marki należące do Diageo, Pernod Ricard, CEDC, Stock czy Brown Forman. Dzięki temu lepiej mogli pokazać się mniejsi importerzy i producenci. Wśród wystawców byli roku są m.in.: Wolf Distillery, M&P, Akwawit, Marzadro, Whisky Team, Centrum Wina, Cerville Investments, Simon Says Whisky, Boat City Whisky Club, Świat Whisky, AN.KA Wines, Pinot, WhiskyRush czy Dom Wina.

Czytaj więcej

Cracow Whisky Festival

9 września 2017 w pięknych wnętrzach Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu odbędzie się druga edycja Cracow Whisky Festival. Po sukcesie pierwszej edycji Cracow Whisky Festival 2016, która zgromadziła około pięciuset fanów złotego trunku, organizatorzy postanowili przenieść festiwal w nowe miejsce. Stara Zajezdnia powstała w 1913 roku. Od czerwca 2012 roku Stara Zajezdnia by DeSilva funkcjonuje w obecnej formie jako restauracja i minibrowar. Wyremontowany budynek Starej Zajezdni tramwajowej to obiekt wyjątkowy. Hala jest przykładem rzadkiej w Krakowie drewnianej architektury szkieletowej z wypełnieniem ceglanym, zwanej popularnie murem pruskim. Front hali zdobi malowniczy szczyt z zegarem oprawionym w secesyjne zwieńczenie. Piękne pomieszczenia Starej Zajezdni są w stanie pomieścić około 1200 osób, co w znacznym stopniu uatrakcyjni wydarzenie i pozwoli na zaproszenie większej ilości wystawców oraz gości.

Czytaj więcej

Whisky Night & Swing Festiwal

Whisky Night & Swing Festiwal – pod taką nazwą 4 listopada w Bydgoszczy odbędzie się już IV edycja festiwalu, którego organizatorem jest Galeria Whisky. Dla uczestników przewidziano liczne atrakcje: degustacje 150 alkoholi (whisky, wina, bourbony, piwa, szampany), pokazy mody, taneczny Swing show najlepszych polskich tancerzy, pokazy barmańskie, muzyka na żywo, sesje master class, niespodzianki, nagrody. Po festiwalu after party w klubie Soda 2.0 Club oraz after party VIP w hotelu Holiday Inn.

Czytaj więcej

Tudor House Gepardem Biznesu 2016

Tudor House, organizator corocznego festiwalu Whisky Live Warsaw, po raz kolejny został uhonorowany tytułem Geparda Biznesu. To ranking najbardziej dynamicznych firm w Polsce, tworzony przez Instytut Europejskiego Biznesu. W procesie weryfikacji wzięło udział 40 tys. polskich przedsiębiorstw. Ich wyniki finansowe zostały dokładnie przeanalizowane, a pozytywną selekcję, a co za tym idzie tytuł Geparda Biznesu 2016 uzyskało nieco ponad 4 tysiące firm, czyli tylko co dziesiąty badany podmiot. Szczegółowy ranking dostępny jest na stronie: www.businessnow.pl.

Promocja dla wystawców Cracow Whisky Festiwal

9 września w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się druga edycja Cracow Whisky Festiwal z udziałem wiodących producentów i importerów – nie tylko whisky, bo także win, wódek, likierów i innych trunków. Organizatorzy informują o specjalnej ofercie – rabat 20% dla wszystkich, którzy dokonają wpłaty do 20 lipca za rezerwację stoiska festiwalowego. Prosimy o kontakt celem dokonywania rezerwacji powierzchni i master class pod adresem e-mail: cracowwhiskyfestival@gmail.com lub telefonicznie: 533 285 366.