Już 7 kwietnia degustacja Nowości w Cognac Park. Zmieniliśmy trochę lineup, udało się bowiem zdobyć dwie bardzo innowacyjne butelki z pojedynczych parceli, o których opowie nam Leo Tessendier.
Oto aktualny lineup:
Cognac PARK VS Carte Blanche (40%)
Cognac PARK VSOP Reflet cuivré (40%)
Cognac PARK Single Vineyard Borderies (40%)
Cognac PARK Single Cru Fins Bois Organic (40%)
Cognac PARK Borderies Mizunara 5YO (43,5%)
Koniak wytwarzany przez rodzinę Tessendier, zestawiany przede wszystkim z eau-de-vie z winogron z regionu Borderies, cechuje go bardzo kwiatowy, owocowy, lekki aromat. W 1862 roku Gaston Tessendier kupił posiadłość ziemską – znaną dziś jako Maison Park – wraz z parcelami winnic, co zapoczątkowało historię koniaku Park. W 1880 roku powstała destylarnia Tessendier & Fils. Gaston od początku skoncentrował się na produkcji koniaku nie win, a jego dorobek kontynuowali spadkobiercy. Dziś firmą zarządzają Jérôme i Lilian Tessendier. Blendując koniaki rodzina Tessendier wykorzystuje nie tylko winogrona z Borderies, ale także z Fins Bois oraz Grande Champagne – szczególnie w edycjach XO czy XO Cigar, mają one więcej nut tytoniowych, cierpkich, ale wciąż zachowują rześki owocowo-kwiatowy aromat tak typowy dla Borderies. Mają ponad 83 tys. ha winnic, wyłącznie obsadzonych ugni blanc, wyłącznie na koniak.
Mają jeden wielki alembik na 10 tys. l do pierwszej destylacji i pięć alembików po 2500 l do drugiej destylacji. W rodzinnych piwnicach, a jest ich aż czternaście, leżakuje ok. 20 tys. beczek, tj. 12 mln l eau-de-vie.
Marka Park stała się własnością rodziny Tessendier w 2008 roku. Wcześniej, od 1993 roku, produkowali oni z własnych zasobów koniaki pod tą marką dla Dominica Park. Do 2008 roku duża część produkcji Tessendier & Fils była odsprzedawana do największych domów koniakowych.
Łączą tradycję z nowoczesnością, ich fabryka jest w stanie butelkować rocznie do 20 mln koniaków. Produkują własne whisky single malt pod marką Arlett i kupażują rumy pod marką Saison.