11 czerwca o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina z regionu Beaulojais i Beaulojais – Villages. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Beaujolais Nouveau
To młode, lekkie, cierpkie czerwone wino pochodzące z rejonu Beaujolais na północ od Lyonu we Francji. Beaujolais nouveau, podobnie jak większość pozostałych czerwonych win z regionu Beaujolais jest produkowane z winogron odmiany gamay, w wyniku przyspieszonego procesu winifikacji, zwanego maceracją węglową. Proces produkcji pozwala na szybkie zakończenie fermentacji, a wino jest sprzedawane zaraz po jej zakończeniu.
48,00 zł

Beaujolais – Villages
Winiarski region, położony w środkowo-wschodniej Francji, przez stulecia pozostawał w cieniu bardziej znanej, leżącej na północy – Burgundii. Zainicjowana w latach 60 ubiegłego wieku, kampania marketingowa Beaujoais Nouveau wypromowała region jako producenta win młodych i lekkich.
To jedno z nielicznych win czerwonych, które można pić tak jak wina białe. Najlepsze do picia latem, lekko schłodzone, prezentuje owocowy i intensywny, kwaskowy aromat z posmakiem czerwonych jagód.
49,50 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail