W warszawskiej Restauracji Elixir w Domu Wódki goście mogą spróbować polskich dań w nowoczesnej odsłonie, które na zasadzie food & vodka pairingu są łączone z trunkami czystymi i smakowymi z portfolio Stock Polska. Specjalne menu będzie dostępne do 21 stycznia.
Jednym z wzmacniających się trendów w gastronomii jest rosnąca otwartość na nowe smaki. Jednocześnie, jak wynika z raportu Rynku Gastronomicznego w Polsce 2017, 80% Polaków najchętniej wybiera lokale z polskim jedzeniem, z kolei jednym z najczęstszych powodów jadania poza domem jest właśnie chęć poznania nowych, nieznanych dotychczas doznań kulinarnych. Restauracja Elixir w Domu Wódki i Stock Polska doskonale wpisują się w te tendencje, czego dowodem jest stworzenie menu polskiej kuchni, które w połączeniu z trunkami Amundsen, Beluga i Saska eksponuje największe walory smakowe poszczególnych potraw. Nowa karta dań jest dostępna dla gości do 21 stycznia br. włącznie.
– Cieszymy się, że oferowane przez nas marki są doceniane również przez branżę gastronomiczną. Nasi konsumenci rzeczywiście poszukują nowych połączeń kulinarnych, ale tych o wysokiej jakości i z wyczuciem dobrego smaku. Odpowiadając na ich potrzeby, staramy się zatem częściej uczestniczyć w wyselekcjonowanych wydarzeniach gastronomicznych w Polsce. Takim przykładem jest właśnie Tydzień z polską kuchnią oraz markami Amundsen, Beluga i Saska w warszawskiej Restauracji Elixir w Domu Wódki – mówi Arkadiusz Słota, Brand Manager marki Beluga.

Menu tygodnia kuchni polskiej w towarzystwie alkoholi mocnych:

Tatar z sezonowanej polędwicy wołowej podawany z żółtkiem 64 C, emulsją musztardową, koreczkami helskimi, lubczykiem i biszkoptem z palonego siana – na życzenie sparowany z alkoholem Beluga Noble.

Pierogi z kaczką podane z musem z młodych buraków, sosem tymiankowym oraz ziołową posypką – na życzenie sparowane z trunkiem Saska o smaku Śliwki Węgierki.

Kotlety mielone przygotowane z wyselekcjonowanej wieprzowiny, podane z pieczoną marchwią, tłuczonym zielonym groszkiem, musem z buraka oraz truflowym puree ziemniaczanym – na życzenie sparowane z wódką Amundsen.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail