Firma Toorank Polska S.A. działa na rynku polskim od 1996 roku i prowadzi działalność polegającą na produkcji wyrobów wysokojakościowych, przeznaczonych dla wąskiego grona koneserów, produktów dla małych społeczności w mikroregionach. Dlatego od początku istnienia firma jest aktywnie zaangażowana w uczestnictwo w imprezach kulturalnych w całej Polsce prezentując wyroby regionalne, które sławią polskie regiony w kraju i za granicą.


Toorank Polska S.A. została uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w 2008 roku. W rankingu najbardziej innowacyjnych firm w Polsce Kamerton Innowacyjności 2008 zajęła 21 miejsce w kategorii – mała firma. Dołączając do czołówki najlepszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w ostatnich latach. W badaniu udział wzięło blisko 20 tys. firm. Potwierdzeniem innowacyjności firmy było zajęcie czołowej pozycji w badaniu zleconym przez Komisje Europejską. W 2014 roku firma brała udział w konkursie Gazety Prawnej „Rynkowy Lider Innowacji”. Na podstawie prowadzonych w ostatnich latach prac w zakresie innowacyjnych inwestycji, wdrożenia nowych produktów, ulepszenia dotychczasowych oferowanych produktów i usług, wdrożenia nowych technologii informatycznych, minimalizacji negatywnych wpływów na środowisko naturalne oraz współpracy z jednostkami badawczymi kapituła Nagrody przyznała firmie tytuł „Rynkowy Lider Innowacji 2014”.
Marki w portfolio Toorank Polska, to przede wszystkim produkty własne, które powstają w Jasienicy,: Miodula Prezydencka, Staropolska, linia nalewek, które odtwarzają tradycyjne polskie smaki Toorank Prawdziwe Nalewki (dereniowa, malinowa, owoce lasu, wiśniowa, z pigwowca, z rokitnika), destylaty owocowe (Śliwowica Podbeskidzka 50% i 72%, Śliwowica Górsko z Łącka, Śliwowica Leżakowana, Dwie Śliwy, Śliwowica Lelowska z certyfikatem koszerności), Ratafia Kaszubska, Spatea Liquer, Tarninówka, Tarninówka Gen. Józefa Bema, absynty (Apsinthion De Luxe, Apsinthion Grand De Luxe, Apsinthion Black), wódki gatunkowe (Bimber Góralski, Pieprzówka Góralska, Cytrynówka Góralska, Przepalanka Góralska, Wiśniówka Góralska, Litworówka Polowaca, Gorzka Imbirowa, Gorzka Tatarczówka, Jarzębiak Jaworzański, Ratafia Kaszubska), wódki starzone w beczkach (Spitzberg, Korona Polska). Receptury są cały czas udoskonalane, trwają też prace nad polską whisky. Polską ofertę uzupełnia szeroki katalog produktów importowanych m.in. z Austrii, Francji, Włoch, Libanu, Brazylii, Meksyku, Niemiec, Francji i Holandii.
Firma aktywnie wspiera środowisko barmańskie, organizuje m.in. Mistrzostwa Polski Miodula (trzynasta edycja w 2017 roku) i konkurs Danziger Goldwasser, uczestniczy we wszystkich ważnych krajowych imprezach wystawienniczych a także za granicą, jak ProWein czy Bar Convent w Berlinie. We wrześniu 2017 roku została oficjalnie otwarta nowa leżakownia w odrestaurowanym budynku z 1903 roku.

Komentarze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail