Jadąc z Peso da Régua do Pinhão na południowym brzegu rzeki Douro w Cima-Corgo leży Quita do Seixo. Na samym szczycie stoi nieodzowny symbol firmy Sandeman, która jest właścicielem winnicy. „Don” to dzieło Georga Massiota Browna, szkockiego artysty, który stworzył plakat z wizerunkiem postaci w płaszczu studenta z Coimbry w sombrero z Jerez w 1928 roku.


100 hektarów winnic rozpościerających się na stokach z płynącą leniwie rzeką Douro, to wspaniały widok, który można podziwiać będąc w sali degustacyjnej Quita do Seixo. Odwiedzający mogą wybrać się na spacer z przewodnikiem pośród stuletnich winnic. Nasadzenie, uprawa winorośli zgodna jest z tradycją tego regionu, a zarazem winnica wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię produkcji. Zachowały się oryginalne budynki starej winnicy i kaplicy Quita do Seixo. W 2007 roku wybudowano nowy gmach z kamienia z panoramicznymi oknami wychodzącymi na Dolinę Douro.
Na miejscu warto spróbować kolekcji tawny Sandeman: 10, 20, 30 i 40 lub któregoś z win stołowych bezpośrednio pochodzących z Seixo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail