Wódki i inne mocne trunki. Polskie debiuty alkoholowe 2021 roku

Łukasz Gołębiewski po raz drugi w tym formacie przedstawia polskie debiuty alkoholowe. W pigułce autor prezentuje tu wódki, okowity i inne destylaty, które pojawiły się na rynku w 2021 roku. Jest to prawdopodobnie najmniejszy pod względem wymiarów (14×10 cm) przewodnik po polskich nowościach alkoholowych. Jest w nim blisko 600 krótkich informacji o trunkach wraz z notkami degustacyjnymi i ocenami. To swego rodzaju ściąga, pomagająca w zakupie ulubionego trunku.

Jak widać w przewodniku, drugi rok pandemii nie powstrzymał producentów przed premierami, nowymi edycjami znanych trunków i ciekawymi recepturami. Można w nim znaleźć m.in. podsumowanie najwyżej ocenionych trunków w wielu kategoriach (w tym: innowacje, tradycja) oraz wybrane trendy rynkowe (np. ceny taniej wódki).
Przede wszystkim jednak, na 184 stronicową objętość składają się notki z nazwą trunku, jego mocą oraz krótką notą degustacyjną. Wśród ocenianych alkoholi znajdują się destylaty produkowane zarówno przez duże koncerny, jak i małe, rzemieślnicze gorzelnie. Dzięki temu dowiadujemy się, jak ocenione zostały produkty marki Soplica, Lubelska czy Biały Bocian w zestawieniu z polskimi destylatami od Jonston Gin, OVII Spirits, Podole Wielkie, Podkarpacka Destylarnia Okowity, czy Grochowica Spirits. Są też oceny trunków firmowanych przez Janusza Palikota.
„Wódki i inne mocne trunki” to praktyczna pozycja dla każdego fana alkoholi wysokoprocentowych. Zawiera przegląd większości premier wraz z notą punktową, która z jednej strony może pomagać w wyborze trunku, z drugiej – być pretekstem do polemiki. Warto mieć.

Marcin Młodożeniec

Polskie debiuty alkoholowe 2021 roku
Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.