Degustacje, Spirits
degustacje, wino

Wrzesień w Gruzji

Wrzesień w Gruzji

Udostępnij:

15 września o godzinie 19.30 odbędzie się 139. spotkanie Akademii Wina – Wrzesień w Gruzji cz. II. Spróbujemy win Kankatela Tsolikauri 2021 i Georgian Legend Kindzmarauli 2020. Degustacje odbywają się również w Salonie M&P Praga Strzelecka, ul. Strzelecka 27/29 w Warszawie. Koszt: 50 zł. Do degustacji zawsze serwujemy przystawki, związane z regionem winiarskim, z których pochodzą wina, czyli tym razem gruzińskie specjały.

Kankatela Tsolikauri 2021
Wysokiej jakości białe, wytrawne wino z gruzińskiej odmiany winogron tsolikauri. Kolor jasnosłomkowy z zielonymi refleksami. Aromaty: cytrusy, miód, białe kwiaty, gruszka i jabłko. Usta: wyraźna, soczysta kwasowość, mineralność, subtelne nuty białej brzoskwini, zielonych jabłek i plastra miodu. Finisz jest długi i orzeźwiający z nutą pikanterii. Idealne do pieczonego kurczaka, serów z ziołami, sashimi.

Georgian Legend Kindzmarauli 2020
Kindzmarauli to naturalnie półsłodkie czerwone wino wytworzone w 100% z najważniejszej gruzińskiej odmiany ciemnych winogron, którą jest saperavi. Selekcja dojrzałych winogron, które fermentują w stalowych kadziach. Wino ma ciemnowiśniowy kolor, owocowy aromat pełen nut wiśni, czarnej porzeczki, śliwki w czekoladzie i konfitury malinowej. Harmonijny smak z pełną, z delikatną, przyjemną słodyczą i tonami ciemnych owoców na podniebieniu z nieco korzennym zakończeniem. Idealnie pasuje z ciastem wiśniowym, piernikiem, deserami czekoladowymi jak brownie czy suflet oraz do serów z niebieską pleśnią lub z lokalnym deserem czurczchela.

Powiązane artykuły

Degustacje
shōchu

W 2025 roku oceniliśmy 2508 alkoholi. Najlepsze otrzymają tradycyjnie medale w kilkunastu kategoriach. Zanim jednak […]

TV
nagrody, okowita

Eau-de-vie z bananów w wersjach białej i leżakowanej w beczkach zdobyły medale Double Gold, a […]

Wydarzenia
rynek, whiskey amerykańska

A.M. Scott Distillery z Ohio, produkująca whiskey, bourbon, wódkę i gin – ogłosiła upadłość ujawniając […]

Wydarzenia
destylarnie, rynek, single malt, whisky szkocka

Diageo zapowiada zamknięcie visitors center w destylarni Clynelish, jednej z flagowych dla marki Johnnie Walker, […]

Alkohole dnia
single malt, whisky szkocka

Butelkowanie w 2025 roku z beczki refill bourbon hogshead, edycja liczy 188 butelek z mocą […]

Degustacje
baijou

W 2025 roku oceniliśmy 2508 alkoholi. Najlepsze otrzymają tradycyjnie medale w kilkunastu kategoriach. Zanim jednak […]

TV
gin, nagrody

Ginnery na rynku alkoholi jest od roku. Mają własne receptury ginów, likiery i swój bar […]

Degustacje
bitter, degustacje, nalewka

Manufaktura Maurera znana jest z soków i okowit. Krzysztof Mauer był prekursorem wśród polskich producentów […]

Przewijanie do góry
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.