W dniach 4-6 listopada odbędzie się 18. edycja Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO. To jedna z najważniejszych imprez w Polsce, integrujących branże winiarsko-alkoholową oraz gastronomiczno-hotelarską.

Największą część targowej ekspozycji tradycyjnie stanowić będą wina. Organizatorzy spodziewają, że podczas tej edycji zaprezentuje się wielu polskich producentów win i cydrów, nie zabraknie również zagranicznych firm oraz producentów piw i alkoholi mocnych. Winiarski debiut na targach będzie miało Województwo Lubuskie.
Ten rok jest wyjątkowy dla winiarstwa. Podczas czerwcowej konferencji organizowanej przez Targi ENEOXPO: „Dokąd zmierza branża winiarska? Perspektywy rozwoju importu w nowej rzeczywistości” można było wyciągnąć wnioski, że branżę czekają przemiany na poziomie globalnym. Dyskusja na temat zachodzących zmian w świecie winiarskim będzie kontynuowana podczas konferencji towarzyszącej „Wina zimnego klimatu. Szanse i wyzwania”, która organizowana jest we współpracy z Collegium Civitas, pod przewodnictwem dr Michała Bardela. Chociaż liczba uczestników jest ograniczona, planowana jest również transmisja online.
Ze względu na ograniczenia w podróżach i trudny do przewidzenia scenariusz pandemii, Targi ENOEXPO podjęły współpracę z East Meets West Congress, organizatorem profesjonalnego matchmakingu dla sektora Wine and Spirits. Wydarzenie towarzyszące „Meet the buyer online” jest przeznaczone zarówno dla importerów jak również krajowych i zagranicznych producentów win i alkoholi mocnych. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na targach wina ENOEXPO i prawdopodobnie jedne z pierwszych w Europie jeśli chodzi o branżę winiarską. Największe targi wina Prowein i Vinitaly nie odbyły się w tym roku. Organizator Targów ENOEXPO w związku z dynamiką bieżącego roku postanowił zaproponować producentom i kupcom alternatywę, która pozwoli na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych na całym świecie. W wydarzeniu biorą udział takie kraje jak: Polska, Wielka Brytania, Chiny, Belgia, Szwajcaria, Filipiny, Czechy, Portugalia itd. Wydarzenie będzie trwało od 26 października do końca listopada. Nie przeszkodzi to więc wystawcom i zwiedzającym w równoległym uczestnictwie w targach ENOEXPO 4-6 listopada.
Organizator Targi w Krakowie zapewnia również, że podczas targów zostaną zachowane najwyższe normy bezpieczeństwa – Podjęliśmy działania oraz wdrożyliśmy procedury, które pozwolą zorganizować targi bez zakłóceń oraz umożliwią bezpieczne spotkania wystawców ze zwiedzającymi. Określona ilość gości, zachowanie odstępów między uczestnikami, szerokie ciągi komunikacyjne, maseczki, przyłbice, środki dezynfekujące na terenie całego obiektu pozwolą na komfortowe uczestnictwo w wydarzeniu i bezpieczne budowanie relacji z klientami – zapowiada Iwona Miliszkiewicz-Bielak, team leader Targów ENOEXPO.
Osoby, które zamierzają zwiedzić targi muszą jedynie zarejestrować się online na www.horeca.krakow.pl lub www.enoexpo.krakow.pl, i pobrać bezpłatny bilet.

Komentarze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail