15 października o godzinie 20.00 odbędzie się 69. spotkanie Akademii Wina online, tym razem zawitamy do winnicy Vigneti Zanatta na Sardynii we Włoszech. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Zanatta Orion Vermentino Di Sardegna
Wyjątkowe, białe wino skomponowane wyłącznie na bazie odmiany Vermentino. Barwa słomkowa z zielonkawymi refleksami. Bukiet elegancki, bardzo aromatyczny, pełen owoców tropikalnych, z delikatnym akcentem wanilii. W smaku przyjemnie proste i miękkie, z wyczuwalną nutą brzoskwini i jabłka. Ładnie zachowana kwasowość. Wino do sączenia w upalne dni i do komponowania z prostymi potrawami.
Temp. serwowania: 8-10ºC
59,00 zł

Zanatta Fieli Carignano Isola
Piękny rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Aromaty świeżych owoców, głównie jeżyny, wiśnie i truskawki w towarzystwie lekko pikantnych nut. Soczysta i słoneczna całość, która w cudownie zbalansowany sposób dotyka kubków smakowych. Bogaty, miękki finisz.
Temp. serwowania: 16-18ºC
79,99 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail