10 grudnia o godzinie 20.00 odbędzie się 77. spotkanie Akademii Wina online, zawitamy ponownie do Francji i sprawdzimy czy znajdziemy jakieś podobieństwa bądź różnice w obrębie win z jednego szczepu winogron – chardonnay. Porównamy wina z rejonów Chablis i Limoux.
Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.
Jest też możliwość degustacji na miejscu w Salonie M&P przy ul. Strzeleckiej 27/29.

Petit-Chablis Bichot
Wino skomponowane w 100% ze szczepu chardonnay, pochodzącego ze słynnych burgundzkich winnic. Dojrzewane w stalowych kadziach przez 6 miesięcy na osadzie. Barwa jasno żółta, z mieniącymi się zielonymi refleksami. Bardzo świeże, typowe dla szczepu aromaty, z nutami jabłek, cytryn i domieszką odświeżającej mineralności. W smaku jest miękkie, krągłe i bardzo smaczne. Należy serwować w temperaturze 8-10°C. Doskonałe jako aperitif.
84 zł

Horizon Chardonnay Bichot
Wyjątkowe wino od znanego burgundzkiego producenta Albert Bichot, który tym razem postanowił stworzyć wino na południu Francji w Limoux. Wino skomponowane w 100% z odmiany chardonnay, dojrzewa w beczkach na osadzie od sześciu do dziewięciu miesięcy. Jest niezwykłym połączeniem finezyjnego burgundzkiego stylu i cieplejszego, śródziemnomorskiego charakteru. Aromat bogaty i intensywny, pełen białych kwiatów, skórki cytrusów, brzoskwini i orzechów laskowych. W ustach pełne, wyczuwamy świeże migdały, grejpfrut, kwiat bzu oraz delikatnie waniliowy finisz. Świetne do krewetek, ryb i drobiu.
69 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail