rum

16 czerwca odbyła się światowa premiera rumu Dictador. Beczki z roczników: 1971, 1974, 1978 i 1980 zostały zlane do beczki typu pipe po porto Niepoort. Rum ukazał się w limitowanej serii Dictador 2 Masters, jako efekt kooperacji winiarza z Douro, Dirka van der Niepoorta i Hernana Parra, master Bendera rumów Dictador. Jest to dziewiąta, najnowsza edycja w serii Dictador 2 Masters.
W wyniku maturacji w beczce po porto rum nabrał odcieni ceglastych. – Mamy długą tradycję leżakowania brandy w beczkach po naszych porto, a zatem przygoda z rumem wydała mi się czymś naturalnym – mówi Dirk Niepoort. – Porto jest symbolem bogatych aromatów, intensywnego wpływu beczki, a zatem nie trudno było znaleźć porozumienie – mówi Hernan Parra.
Rum ukazał się w liczbie zaledwie 620 butelek z mocą 48%. Finiszowanie trwało 12-16 miesięcy w beczce o pojemności 550 l.
Aromat bardzo intensywny – dużo lakierowanej skóry, śliwki, wiśnie, palony karmel. Smak wytrawny – tytoń, skóra, gorzka herbata, goryczka. Długi, skórzasty finisz, duża wytrawność – rajskie jabłuszka, sól, tytoń i skóra.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail