3 grudnia o godzinie 20.00 odbędzie się 76. spotkanie Akademii Wina online, zawitamy do winnic Alberta Bichota w Beaujolais i spróbujemy win ze szczepu gamay. Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.
Jest też możliwość degustacji na miejscu w Salonie M&P przy ul. Strzeleckiej 27/29.

Albert Bichot Beaujolais Nouveau Villages 2021
Winiarski region, położony w środkowo-wschodniej Francji, przez stulecia pozostawał w cieniu bardziej znanej, leżącej na północy – Burgundii. Zainicjowana w latach 60 ubiegłego wieku, kampania marketingowa Beaujoais Nouveau wypromowała region jako producenta win młodych i lekkich. To jedno z nielicznych win czerwonych, które można pić niemalże tak jak wina białe. Najlepsze do picia latem, lekko schłodzone, prezentuje owocowy i intensywny, kwaskowy aromat z posmakiem czerwonych jagód z lekkimi nutami róż, bananów, wiśni, malin.
49,50 zł

Albert Bichot Fleurie La Madone Rouge 2020
Wino skomponowane w 100% z ręcznie zbieranych gron szczepu gamay z północnej części regionu Beaujolais. Zbiory są dosyć późne, co zapewnia owocom idealną dojrzałość. Wino przechodzi proces maceracji, a następnie leżakuje od 8 do 12 miesięcy (zarówno w beczkach jak i w kadziach). Bardzo ładna, wiśniowo-czerwona barwa. W jego świeżym i delikatnie owocowym aromacie przewijają się nuty kwiatowe – irysów i goździków, z malinami i przyprawami w tle. W ustach jest cieliste, pełne i dobrze zbalansowane. Należy serwować w temperaturze 13°C. Wyśmienicie komponuje się z czerwonym mięsem, potrawami z grilla oraz łagodnymi serami.
89,00 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail