gin

21 maja w Katowicach nastąpiło uroczyste otwarcie firmy Gin Dom Poland. Założycielem jest Giovanni Costa, który ponad dwa lata temu postanowił zamieszkać w Polsce wraz ze swoją rodziną. Giovanni ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy w sektorze Horeca, pracował jako barman, następnie menedżer i właściciel lokali zarówno we Włoszech jak i m.in. w Luksemburgu, gdzie prowadził bar z ginem i pomagał w promowaniu kraftowych marek.

– Kiedy zapuszczacie się w świat rzemieślniczych destylarni, wszystko staje się bardziej mgliste, bardziej skomplikowane. Wyszukując najlepsze produkty i destylarnie oraz wykorzystując nasze doświadczenie, chcemy dać możliwość spróbowania ginów i toników najlepszej jakości – mówi Giovanni Costa.
Obecnie w ofercie dystrybucyjnej Gin Dom Poland jest 46 etykiet ginów, w tym większość na wyłączność, a 35 kolejnych jest w drodze. Reprezentowane są destylarnie z: Włoch, Niemiec, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Anglii, a wkrótce dojdą kolejne z: Kenii, Szwajcarii, Grecji, Chorwacji, Luksemburga, Francji, Norwegii, Islandii, Dennii, Nowej Zelandii, Australii. Na półce Gin Dom znajdziemy take marki jak: Nysura Distillery, Ginacria czy Hemispherica, Muma, Grand Tour, Piero, Panarea, Jo-Ressel z Włoch, Sir Edmond i Gin 1689 z Holandii, Sharish z Portugalii, Ginsanity i Berliner Brandstifter z Niemiec, Alkkemist z Hiszpanii czy O’live Gin z Belgii.
W siedzibie firmy, która mieści się w przestrzeni dawnego Browaru Mokrskich (ul. Księdza Biskupa Herberta Bednorza 2a-6) jest zainstalowany bar, odbywają się tu degustacje w każdy wtorek, środę, czwartek w godzinach: 12-16. Giovanni osobiście prowadzi warsztaty ginowe i koktajlowe.
Do współpracy przy projekcie Gin Dom została zaproszona znana polska graficzka Ola Szmida, która zaprojektowała logo firmy, zawartość graficzną strony internetowej oraz pudełko Gin Box, w którym wysyłane są zamówienia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail