W październiku Glenfiddich zadebiutował w nowych butelkach dla wersji 12YO i 15YO. Jednym z detali nowego wzoru butelki jest wyraźnie wygrawerowany w szkle symbol doliny, nadający jej większej wyrazistości i honorujący wieloletnie dziedzictwo marki. Wytłoczony w złotym kolorze, symbol jelenia, dumnie prezentuje się pomiędzy ułożonymi w kształt litery V stokami doliny. Ozdobiony złotymi elementami podpis Williama Granta, znajduje się w górnej części butelki. Edycja dwunastoletnia ma nową nazwę Our Original Twelve, tradycyjnie leżakuje w beczkach po sherry oloroso i bourbonie. Piętnastolatka teraz nazywa się Our Solera Fifteen, sposób jej produkcji pozostaje neizmieniony – beczki po sherry i bourbonie ustawione w systemie solera. Sugerowana cena Glenfiddich Our Original Twelve w sklepach kanału handlu tradycyjnego to 149 zł za 700 ml, natomiast Glenfiddich Our Solera Fifteen – 239 zł za 700 ml.

– Za pomocą nowego, elganckiego opakowania chcieliśmy podkreślić miejsce produkcji whisky Glenfiddich oraz jej unikalne dziedzictwo – mówi Paweł Iwanowicz, Brand Manager marki Glenfiddich. Nasze flagowe produkty należą do najlepiej sprzedających się na świecie whisky typu single malt, więc bardzo ważne było, by odzwierciedlić bezsporną jakość trunku za pomocą unikalnego i nowoczesnego wzornictwa – dodaje.

Komentarze

Komentarze

  1. Mają dziwne pojęcie elegancji. Nowoczesny nie zawsze znaczy lepszy. W nowej szacie 12-tkę można dostać w Lidl’u za 119zł, gdzie indziej bywa po 129zł, więc nie wiem kto zasugerował 149. Tak podkreślili, że widać tylko kąt rozwarty, a nie jakąkolwiek dolinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail