Wine Star Award to winiarska nagroda na miarę filmowego Oskara. Konkurs odbywa się co roku od 21 lat. Redaktorzy magazynu Wine Enthusiast wybierają największe gwiazdy świata wina, przyznając im wyróżnienia w 17 kategoriach. Podobnie jak u filmowców to konkurs skupiony na Stanach Zjednoczonych, z małymi wyjątkami na rzecz zagranicy.

Wirtualna gala trwała 3 dni. Od 26 do 28 stycznia 2021 tysiące przedstawicieli branży z całego świata oglądało ekskluzywne wywiady wideo ze zwycięzcami, spotykało się i witało się w tętniącym życiem wirtualnym salonie, przeglądało wybrane portfolio możliwe do zakupienia w sali degustacyjnej.
W kategorii Człowiek Roku 2020 nagrodę otrzymała Heidi Scheid, wiceprezeska winiarni Scheid Family z kalifornijskiego Monterrey. Dom Wina jest wyłącznym dystrybutorem Scheid Family w Polsce, oferując wina z trzech linii: Wiliam Wright, Long Valley i Ranch 32.
Haidi pracuje w rodzinnym biznesie od 1992 roku, gdy została dyrektorem planowania. Wtedy posiadłość Salinas Valley była winnicą sprzedającą winogrona, bez produkcji win.
Heidi Scheid nadzorował szybką ewolucję firmy w kierunku nowoczesnej wytwórni win pod własnymi etykietami. W roku 2017 została jej wiceprezesem. W ciągu mniej niż 10 lat, produkcja Scheid Family Wines wzrosła od 4000 do 600 tys. skrzynek rocznie. Pod nadzorem Heidi rodzina Scheid powiększyła również ilość swoich posiadłości do 12, z areałem upraw o powierzchni 1600 ha. Do 2025 wszystkie winnice będą miały certyfikaty ekologiczne. Winiarnia Scheid jest też pierwszą w USA wykorzystującą wyłącznie energie odnawialną.
W 2016 roku wytwórnia jako jedna z pierwszych w USA, uzyskała certyfikat British Retail Consortium (BRC) potwierdzający najwyższy poziom protokołów bezpieczeństwa żywności.

Pełna lista nagrodzonych Wine Star Award 2020:
Nagroda za całokształt pracy: Alan Dreeben, Republic National Distributing Company, USA
Wizjonerka społeczna: Julia Coney (USA)
Osoba Roku: Heidi Scheid (USA)
Edukator Roku: Cristie Norman (USA)
Region winiarski Roku: Trentino, Włochy
Enolog Roku: Miguel Luna (USA)
Legenda Amerykańskiego Wina: Gary Eberle
Winemaker Roku: Greg Brewer (St. Barbara, USA)
Dyrektor ds. Wina roku: Gerard Thoukis (USA)
Innowator Roku: Cory Rellas, Drizly (USA)
Amerykańska Winiarnia Roku: Michael David Winery (Lodi, USA)
Europejska Winnica Roku: Domaines Paul Mas (Langwedocja, Francja)
Winiarnia Roku z Nowego Świata: Casillero del Diablo (Chile)
Importer Roku: Quintessential Wines (USA)
Sprzedawca Detaliczny Roku: firmy Albertsons (USA)
Spirit Brand of the Year: Uncle Nearest (Tennesee, USA)
Sommelier Roku: Victoria James (USA)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail