Firma Hermann Meyer & Co. KG została założona 29 stycznia 1890 roku w Berlinie przez kupca Hermanna Meyera (1846-1913). Produkcją i dystrybucją napojów spirytusowych, win krajowych i zagranicznych pod nazwą Hermann Meyer & Co zajęła się od 29 stycznia 1907 roku i działała nieprzerwanie do 4 lipca 1941 roku.


Hasłem przewodnim firmy było: „Keine Feier ohne Meyer”. Pod jej szyldem powstawały głównie likiery. Posiadała w dystrybucji m.in.: Duvinage Kakao Nuss, Deutfcher Rum Berfchuitt, Dreistern Deutscher Weinbran. Spółka była właścicielem piwnic na wino w Oppenheim (Rhein) und Longuich (Mosel). Była notowana na berlińskiej giełdzie.
Zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników z lipca 1943 roku zmieniono jej nazwę na Robert Melchers AG. W 1943 roku. Firma posiadała 631 sklepów, z tego około 529 w Berlinie i 102 na prowincji. W latach 50. ponownie pojawiła się marka Meyer (sieć samoobsługowych supermarketów). Nazwa Meyer & Beck Handels-KG zaistniała na rynku w 1985 roku, w wyniku połączenia się kilku firm działających w branży spożywczej (handel). Zakończyła działalność pod koniec 2004 roku.
Wspominam losy firmy Hermann Meyer, gdyż niedawno dołączyłem do mojej kolekcji stare, przedwojenne butelki po alkoholach tej firmy z wygrawerowanym jej berlińskim adresem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail