Na Placu Szczepańskim w Krakowie otworzył się nowy lokal – bar Niewódka. Zastanawiająca, a wręcz zaskakująca nazwa, nie jest przypadkowa. To miejsce, w którym czas płynie po krakowsku – można posiedzieć tu dłużej i delektować się smakiem niezwykłych alkoholi. Niewódka to zupełnie nowy koncept baru, w którym podawany jest alkohol, ale jak sama nazwa wskazuje – nie jest to wódka. W ofercie znajdują się bowiem kraftowe, rzemieślniczo produkowane około 18-procentowe nalewki w pięciu smakach oraz kilka dodatkowych pozycji o większym woltażu „mocy”. Nalewki produkowane są na wyłączność w rzemieślniczej gorzelni, leżakowane w beczkach. W ich skład wchodzą wyłącznie owoce, cukier i alkohol.

W Niewódce spróbujemy nalewek w pięciu smakach: wiśniowym, porzeczkowym, cytrynowym, agrestowym i malinowym. Najlepszy jest jednak sposób podania tych trunków – alkohol leje się z rur podwieszonych pod sufitem. Istne szaleństwo i kolejny powód, dla którego warto jest się tam wybrać i zobaczyć to na własne oczy. To prawdopodobnie pierwsze tego typu miejsce w Krakowie, w którym alkohol leje się „z góry”, ze specjalnie zamontowanych rur, które zwisają nad barem.
Niewódka to również niezwykłe i niecodzienne wnętrze. Pod sufitem, również na głównej sali, podwieszone są dziesiątki miedzianych rur, które tworzą niesamowity charakter i klimat tego miejsca.
A skoro Niewódka, to też Niekąski. Proste, krótkie menu składa się z sześciu opcji do wyboru, a wśród nich pate z wątróbki, zestaw serów, krakowska wędlina, mus czekoladowy z awokado i brownie z wiśniami oraz pieczywo w postaci krakowskiego obwarzanka i słodkiej chałki. Zestawy Niekąsek idealnie współgrają ze smakami alkoholi.
W weekendy za konsoletą stać będzie DJ, który dodatkowo wzmacniać będzie niezwykły klimat tego miejsca. Jak zapowiadają właściciele i jak wybrzmiewa neon z jednej ze ścian – Niewódka ma wprowadzić całkowicie nową kulturę picia w Krakowie. Plac Szczepański zyskał w ten sposób zupełnie nowe miejsce, które swoim klimatem i ofertą może przyciągać krakowian i turystów.

Plac Szczepański 5, Kraków
Facebook: https://www.facebook.com/niewodka/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail