The Lighthouse to wart kilka milinów funtów, dwudziestometrowy szklany budynek, stanowiący nowatorskie podejście w kwestii projektowania budynków destylarni. Jest to ukończony właśnie projekt Glenmorangie, w budynku znajdziemy dwa zrobione na zamówienie alembiki, na wzór oryginalnych, wysokich „żyraf”. Pomimo nawiązania do przeszłości, mają one dodatkowe elementy, które poprzez zmianę rozmiaru mogą zmieniać także charakter produkowanego alkoholu.

Do destylarni przylega budynek fermentacji, a ponad alembikami znajduje się laboratorium. Obiekt The Lighthouse zasilany jest biogazem, który powstaje z wywarów pofermentacyjnych.
Otwarcie The Lighthouse uświetniło wydanie limitowanej edycji whisky pod nazwą Glenmorangie Lighthouse. Zawiera ono połączenie alkoholu starzonego w beczkach po sherry i bourbonie. Dostępne w sprzedaży będzie wyłącznie 3000 butelek niefiltrowanej whisky o mocy 48%. Glenmorangie Lighthouse dostępna jest tylko i wyłącznie w centrum dla zwiedzających obiekt, w cenie 85 funtów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail